Warto wygrać z Wartą. Zapowiedź pierwszego wiosennego meczu Polonii

Ponad sto dni czekaliśmy na powrót ligowych emocji. Już w sobotę czekanie zamienimy w ekscytację, bowiem to właśnie w ten dzień zainaugurujemy rundę wiosenną w 2022 roku. Pierwszym rywalem naszej drużyny w walce o punkty w nowym roku kalendarzowym będzie Warta Gorzów Wielkopolski.

 

Po rozegraniu dziewięciu meczów kontrolnych, a także zdobyciu w ubiegłym tygodniu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, Niebiesko-Czerwoni głodni rywalizacji ligowej, wracają do walki o kolejne punkty. Sporo czasu minęło, kiedy oglądaliśmy ostatni raz naszą drużynę w trzecioligowym spotkaniu. Od listopadowego meczu z rezerwami Miedzi Legnica, zaszło kilka zmian w naszej drużynie. Sześciu zawodników opuściło zimą szatnię Polonii, a są nimi: Marek Krotofil, Grzegorz Ochwat, Krzysztof Kamiński, Jakub Wróbel, Jakub Belica oraz Damian Celuch. W ich miejsce pojawiła się szóstka nowych zawodników, gotowa do gry o najwyższe cele. Możliwość zaprezentowania się przez bytomską publicznością otrzymają w sobotę jako “nowe twarze” zapewne Dawid Wolny, Michał Maj, Arkadiusz Maj, a także Orest Tkaczuk, o którym jeszcze dziś wspomnimy. Zabraknie leczącego kontuzję Jakuba Siwka oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek w sobotnim meczu Jakuba Trojanowskiego. Byłego obrońcę Piasta Żmigród będziecie mogli jednak usłyszeć za to w roli komentatora sobotniego spotkania (TRANSMISJA). Żółte kartki uniemożliwią występ w sobotnim meczu także Dominikowi Koniecznemu, którego również wspomnimy jeszcze w dalszej części zapowiedzi. Odnotujmy również, iż nasza drużyna do rundy wiosennej startuje z trzeciego miejsca w tabeli. Do liderującego zespołu z Goczałkowic Zdroju podopieczni trenera Kamila Rakoczego tracą pięć “oczek”. Meczem z Wartą klub dwukrotnego mistrza Polski rozpocznie serię czterech meczów domowych z rzędu, zatem oczekiwania wobec rozpoczęcia ligowej wiosny od zwycięstwa, są w zespole Królowej Śląska ogromne. Punkty jednak trzeba wywalczyć na boisku, a na to z pewnością goście z Gorzowa Wielkopolskiego łatwo nie pozwolą.

 

Drużynę Warty czeka w najbliższym czasie seria ciężkich meczów wyjazdowych. Zajmująca obecnie szesnaste miejsce w tabeli drużyna z województwa lubuskiego pierwszy przystanek na drodze do pozostania w stawce trzecioligowców na przyszły sezon zaplanowała jednak zgodnie z ligowym terminarzem w Bytomiu. Zimą w zespole naszego najbliższego przeciwnika zaszło kilka zmian. Po niespełna trzech latach przerwy, rolę pierwszego trenera Warciarzy przejął Mateusz Konefał. Ten 35-letni trener prowadził ostatnio z powodzeniem IV-ligowy zespół Budowlanych Murzynowo, z którymi rok zdobył mistrzostwo lubuskiej Ligi Okręgowej. Trener Konefał, który również w sezonie 2018/2019 obejmował drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego, występował już z nią na trzecioligowym szczeblu. Co ciekawe, jest to już trzeci trener, który prowadzi w tym sezonie naszego najbliższego przeciwnika. Sezon 2021/2022 gorzowianie rozpoczęli z grającym trenerem Pawłem Posmykiem, natomiast jeszcze latem drużynę przejął Ukrainiec Mykola Dremlyuk. Wraz za trenerem Konefałem do zespołu Warty dołączyli tej zimy inni, byli zawodnicy gorzowskiego klubu, jakimi są Dawid Ufir oraz Maciej Grudziński, a Murzynowo na Gorzów Wielkopolski zmienili w przerwie zimowej również Karol Gardzielewicz oraz Piotr Bukowski. Ponadto nowymi zawodnikami Warty zostali również Jakub Duda (Błękitni Wronki) oraz Patrick Bergmann (Legnionovia Legionowo). Zespół naszych sobotnich gości opuścili natomiast Adam Nowak, Mikołaj Midzio, Damian Szałas, Kamil Lech czy… Orest Tkaczuk, który ja dobrze wiemy z powodzeniem zaadoptował się w drużynie Polonii Bytom. Jesienią były zawodnik Olimpii Elbląg czy Jagielloni Białystok zdobył dla gorzowian trzy bramki. Najlepszym strzelcem w drużynie naszego rywala pozostaje jednak Paweł Krauz z czterema bramkami na koncie. Warto odnotować, iż 75% bramek napastnik Warty zdobywa na wyjazdach. Ciekawym faktem pozostaje również zdobycz punktowa gorzowian, którzy częściej w tym sezonie punktują na wyjazdach, niż w meczach domowych.

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu będzie pan Maciej Habuda z Wrocławia, dla którego sobotni mecz będzie ósmym w tym sezonie na poziomie III ligi. W trwających rozgrywkach nie prowadził jeszcze meczu z udziałem Polonii, bądź Warty, jednak w poprzednim sezonie, obu drużynom sędziował kilka spotkań. Polonistom sędzia Habuda “gwizdał” wtedy trzykrotnie i wszystkie te mecze rozegrane zostały w Bytomiu. Łącznie nasza drużyna uzbierała w tych meczach siedem punktów. Gościom z Gorzowa Wielkopolskiego sędzia reprezentujący Dolnośląskie Kolegium Sędziów prowadził spotkania dwa razy i obydwa te mecze Warta przegrała.

 

Będzie to czwarte spotkanie Polonii oraz Warty na poziomie 3. ligi. Wszystkie rozegrane do tej pory mecze padły łupem bytomian, natomiast stosunek bramek jest dla zespołu dwukrotnych mistrzów Polski bardzo korzystny (8:1). Jesienią Polonia zwyciężyła w Gorzowie Wielkopolskim 2:0, jednak zwycięstwo nie przyszło naszej drużynie łatwo. Bramki Konrada Andrzejczaka oraz wspomnianego już wcześniej Dominika Koniecznego padły dopiero w drugiej części drugiej połowy.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu są podopieczni trenera Rakoczego. Ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.20. Wygraną drużyny gości, Superbet wycenia po kursie 9.50, natomiast przy remisie za każdą wpłaconą złotówkę oficjalny bukmacher Polonii wypłaci Wam 7.00. Ten mecz posiada w ofercie oficjalnego bukmachera Polonii Bytom także wiele innych pozycji. Biorąc pod uwagę fakt, iż Polonia Bytom zdobyła do tej pory przynajmniej jednego gola w każdym domowym swoim meczu mistrzowskim, warto zwrócić także uwagę na ciekawą propozycję Superbet dotyczącą tej kwestii. Typ na zdobycie przez gospodarzy więcej niż 1,5 gola wyceniane jest na 1.32. Po więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania odsyłamy Was do strony internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2021/2022

19. kolejka (12.03.2022r):

Polonia Bytom – Warta Gorzów Wielkopolski

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 15:00

transmisja: Śląskie.TV (TUTAJ)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę