Wracamy do pracy! Poloniści po pierwszym treningu w nowym roku

Po blisko 50 dniach oczekiwania, Poloniści powrócili do zajęć treningowych. W poniedziałek tuż po godzinie 10:00, piłkarze dwukrotnego mistrza Polski rozpoczęli swój pierwszy w 2022 roku trening, inaugurując tym samym przygotowania do rundy wiosennej.

 

Zimowa przerwa w wykonaniu drużyny niebiesko-czerwonych dobiegła końca. Dziś zawodnicy pierwszej drużyny Polonii Bytom po raz pierwszy w nowym roku spotkali się na inauguracyjnym treningu. Wśród piłkarzy trzeciego zespołu półmetka III-ligowych rozgrywek, na pierwszych w 2022 roku zajęciach zabrakło Michała Płonki, który otrzymał zgodę od sztabu szkoleniowego na powrót do treningów w dniu jutrzejszym, Krzysztofa Kamińskiego, którego najprawdopodobniej nie zobaczymy w barwach Polonii w rundzie wiosennej, Damiana Celucha, który otrzymał zaproszenie na treningi do Stali Brzeg, a także kontuzjowanego w dalszym ciągu Dominika Budzika, którego powrót do treningów przewidywany jest w przyszłym miesiącu. Z drużyną nie trenuje także Jarosław Czernysz, którego wypożyczenie z Resovii zostało skrócone. Dobrą informacją jest fakt, że na pełnych obrotach z drużyną trenowali kontuzjowani pod koniec rundy jesiennej Jacek Wuwer oraz Konrad Andrzejczak, a kwestią dni jest powrót do normalnego trybu treningowego Norberta Radkiewicza, który z powodu długiej przerwy pod koniec ubiegłego roku, będzie wprowadzany do treningów stopniowo.

 

Wśród 23-osobowej grupy zawodników, która wzięła udział w poniedziałkowym treningu, można było wypatrzeć trójkę zawodników, przebywających w drużynie Polonii na testach. Są nimi 18-letni obrońca, wychowanek Zagłębia Sosnowiec Maksym Niemiec, który w poprzedniej rundzie w barwach Elany Toruń rozegrał w III lidze 14 meczów, zdobywając przy tym jednego gola, a także Orest Tkachuk. 24-letni ukrainiec minione miesiące spędził w Warcie Gorzów Wielkopolski, występując na III-ligowych boiskach 11 razy, trzykrotnie umieszczając piłkę w bramce. Nominalną pozycją na boisku dla byłego zawodnika Jagielloni Białystok czy Olimpii Elbląg jest atak. Warto podkreślić, że z bytomskim zespołem trenuje także Tomasz Pośpiech. Wychowanek Polonii poprzednie pół roku spędził na wypożyczeniu w IV-ligowej LZS-ie Piotrówka i będzie przebywał w najbliższych dniach na treningach bytomskiego zespołu, gdzie będzie mu się przyglądał sztab szkoleniowy Królowej Śląska.

 

Dzisiejsze ćwiczenia, które odbyły się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej miały na zadaniu sprawdzenie obecnej formy zawodników, wyszczególniając przede wszystkim ich motorykę. – Dzisiaj skupialiśmy się przede wszystkim na testach motorycznych zawodników. Sprawdzaliśmy ich szybkość, a także moc kończyn dolnych. Chwilę później zawodnicy zostali podzieleni na odpowiednie podgrupy, które zostały oddelegowane do zajęć siłowych. Po pierwszych testach możemy już stwierdzić, że zawodnicy wykonywali swoje zadania domowe w czasie wolnych od zajęć w sposób odpowiedzialny i są dobrze przygotowani na kolejne wysiłki związane z powrotem do okresu przygotowawczego – powiedział członek sztabu szkoleniowego Polonii Bytom, Dawid Mróz, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem części motorycznej dzisiejszego treningu.

 

Poloniści do końca tygodnia trenować będą codziennie. Pierwszy tydzień ćwiczeń piłkarzy niebiesko-czerwonych zakończy sobotni mecz kontrolny z występującą w Fortuna 1 Lidze, Skrą Częstochowa. Mecz ten odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu-Miechowicach o godzinie 11:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę