Wspieramy Szlachetną Paczkę!

Zapraszamy wszystkich o dużych i ciepłych sercach do wspólnej akcji „Szlachetna Paczka”, w której KS Polonia Bytom wybrało jedną z rodzin do wsparcia i pomocy. Wszystkich sympatyków, kibiców i pracowników, którzy mają możliwość i ochotę zapraszamy do Szlachetnej skarbonki, która znajduje się przy Rynku 19 lub do wsparcia zakupionymi produktami. Zdobyta kwota ze Szlachetnej skarbonki zostanie przeznaczona na zakup garnków, pomocy szkolnych i środków czystości.

Prezes Polonii Bytom Łukasz Wiejacha jako pomysłodawca wstąpienia w szeregi Szlachetnej Paczki zobligował się do kupna naszej rodzinie pralki.

Mamy mało czasu, bo tylko do 12 grudnia!

O wszystkim będziemy informować na bieżąco na naszym profilu fb.

Jeśli macie więcej pytań dzwońcie Tel.: 530 221 913 lub pisz sekretariat@poloniabytom.com.pl lub k.okorska@bytomskisport.com


Opis rodziny

Pani Magda (24 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci 7-letniego Krzysia i 6-letniego Piotrka. Z rodziną zamieszkuje również ojciec pani Magdy, pan Jerzy (50 l.).

Rodzina radziła sobie samodzielnie gdy Krzysiu oraz Piotruś byli niemowlakami. Pani Magda miała wtedy wsparcie ze strony ojca dzieci oraz swojej mamy. Niestety po pewnym czasie ojciec dzieci się wyprowadził a mama pani Magdy wyjechała na stałe za granicę. Jednocześnie problem alkoholowy pana Jerzego znacznie się pogłębił, co sprawiło że stał się dodatkowym obciążeniem dla pani Magdy. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego oraz zasiłku dla bezrobotnych. Matka chłopców mimo ciężkiej sytuacji oraz bardzo niskich dochodów na osobę (ok. 220 zł) w rodzinie potrafi połączyć aktywne wychowywanie chłopców z wyciąganiem ojca z nałogu alkoholowego.

Pani Magda od zawsze interesowała się kosmetyką, często zdarzało się jej podejmować dorywczą pracę w tej dziedzinie. Teraz kiedy jej synowie zaczęli uczęszczać do szkoły, może podjąć kurs który pozwoli jej zdobyć pełnoetatową pracę, w której będzie mogła realizować swoje pasje.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Magda wskazuje pralkę automatyczną, garnki oraz przybory szkolne dla chłopców. Dwóch chłopców w wieku 6. i 7. lat brudzi ubrania w ekspresowym tempie. Aktualna, zużyta pralka zaczęła przeciekać i zalewać sąsiadów, przez to pani Magda jest zmuszona prać ręcznie podczas gdy mogłaby w tym czasie uczestniczyć w kursach doszkalających oraz poszukiwać pracy.


Potrzeby rodziny

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Konserwy rybne, Mąka, Warzywa w puszkach

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Inne: płyn do płukania- ze względu na alergie skórne (dowolna firma)

III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (blizka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 M przejściowe bluza 180/L szczupły
IV Materiały szkolne:

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

V Wyposażenie mieszkania:

Poduszka

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Pralka – aktualna zalewa mieszkanie oraz sąsiadów, dodatkowo nie pierze do końca. Garnki, patelnia – garnki aktualnie używane są już bardzo stare i zniszczone.

VIII Szczególne upominki:

Pani Magda – kosmetyk, Piotr – lego chima, Krzysztof – piłka sportowa.

Pralka automatyczna:

aktualna pralka nie działa, konieczne jest ręczne pranie ubrań chłopców.

Garnki:

garnki który używa pani Magda są już naprawdę zużyte.

Przybory do pisania:

chłopcy potrzebują tego typu artykułów do szkoły.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę