Wszystkie siły na ligę. Zapowiedź meczu z Pniówkiem

Z pewnością nie w takich nastrojach do kolejnych derbów zamierzali przystępować zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Polonii Bytom. Rozdział pucharowy odcinamy jednak grubą kreską i skupiamy się już tylko na najbliższym spotkaniu ligowym, które nasze drużyna rozegra w Pawłowicach z tamtejszym Pniówkiem.

 

Klubowi dwukrotnego mistrza Polski pozostała już jedynie walka o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach ligowych. Swoje pucharowe niepowodzenie w Turzy Śląskiej podopieczni trenera Kamila Rakoczego zamierzają zrekompensować sobie kompletem punktów w Pawłowicach. Niebiesko-czerwoni do końca sezonu zamierzają w każdym meczu grać o pełną pulę, co powinno tylko urozmaicić walkę wśród najlepszych drużyn III grupy 3. ligi.  Matematycznie nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte, więc podczas najbliższej kolejki, każda z drużyn będzie miała znów okazję na powiększenie dorobku punktowego. W bytomskim zespole patrząc po ostatnich powrotach do kadry kontuzjowanych zawodników powiało optymizmem. Już podczas środowego meczu Pucharu Polski, od pierwszej minuty wybiegł Arkadiusz Maj. W drugiej połowie na placu gry zameldował się Daniel Iwanek, a pod koniec spotkania swój debiut w oficjalnym meczu Polonii zanotował wypożyczony z chorzowskiego Ruchu młodzieżowiec, Jakub Siwek. Niepewny pozostaje jedynie występ w sobotę Jacka Wuwra, dla którego gra na pawłowickim obiekcie byłaby powrotem do swojego byłego klubu. Jacek w klubie z ul. Sportowej spędził dwa sezony, podczas których reprezentował Pniówka w 49-ciu meczach na poziomie 3. ligi, w których zdobył cztery bramki. Budującym aspektem sobotniego meczu jest również forma Polonistów w meczach wyjazdowych. 8 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki odzwierciedlają drugą pozycję w tabeli ligowej podopiecznych trenera Rakoczego, a w mini tabeli meczów wyjazdowych, nasza drużyna również ustępuje miejsca jedynie liderowi z Lubina. Ponadto warte odnotowania jest również to, iż na obiektach rywali straciliśmy najmniej bramek spośród całego grona III-ligowców, bo ledwie 14.

 

Drużyna z Pawłowic od wielu lat jest solidną marką wśród trzecioligowych drużyn. Jest to już ich piętnasty sezon z rzędu na tym poziomie rozgrywkowym. Sympatycy górniczego klubu pamiętają zatem występy swojej drużyny jeszcze z czasów, przed obecnym kształtem 3. ligi, kiedy to drużyny rywalizowały w ośmiu, a nie czterech grupach, jak to jest obecnie. Przedstawiając obecną sytuację naszego przeciwnika w ligowej tabeli musimy wspomnieć, iż zajmują oni na moment pisania zapowiedzi 8. lokatę. Trzeba jednak pamiętać, iż różnica punktowa pomiędzy 8., a 16. zespołem w tabeli wynosi zaledwie cztery punkty! Już dawno zatem nie oglądaliśmy tak bardzo wyrównanej walki o ligowy byt. Pawłowiczanie zdobyli do tej pory 35 punktów, co przekłada się na 8 zwycięstw, 11 remisów oraz 9 porażek. Zdecydowaną większość z nich nasi rywale zdobyli, kiedy drużynę prowadził trener Grzegorz Łukasik. Ostatniego dnia marca doszło bowiem do zmiany trenera w Pniówku i po prawie czterech latach odpowiadania za wyniki górniczego klubu, trener Łukasik został zdymisjonowany. Jego następcą został doświadczony trener Jan Furlepa, którego kibice Polonii pamiętają jeszcze, gdy rywalizował z naszą drużyną prowadząc Odrę Opole w rozgrywkach 2. ligi czy z zeszłego sezonu, kiedy to był trenerem zespołu z Kluczborka. O ile zespół z Bytomia bardzo dobrze odnajduje się na boiskach rywali, tak gospodarze sobotniego meczu uczynili ze swojego obiektu solidną fortecę. Z czternastu do tej pory rozegranych meczów na obiekcie przy ul. Sportowej, zaledwie dwa zakończyły się wygranymi zespołów gości. Trzy punkty z Pawłowic wywiozły w tym sezonie jedynie wrocławska Ślęza oraz zielonogórska Lechia. Najlepszym strzelcem Pniówka pozostaje z dorobkiem 8 ligowych trafień ich czołowa “strzelba”, czyli Dawid Hanzel.

 

Obie drużyny w najnowszej historii ligowej spotkają się w sobotę po raz piąty. Do pierwszego pojedynku doszło w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, kiedy to Poloniści wywieźli trzy punkty z trudnego terenu rywala po bramkach Krzemienia, Żagla oraz Radkiewicza. Była to jedna z dwóch, ligowych wizyt na obiekcie przy ul. Sportowej w rozgrywkach 3. ligi, ale jedyna, która zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Kamila Rakoczego. W marcu ubiegłego roku szybko strzelona przez Górkę bramka okazała się niewystarczająca do zwycięstwa, gdyż pod koniec spotkania wyrównał Caniboł. Ogółem bilans meczowy korzystny jest dla naszej drużyny, która wygrała trzy spotkania oraz notując jeden, wspomniany wcześniej remis. Bytomianie mogą się pochwalić także lepszym bilansem bramkowym z tym rywalem (9-2). Jesienią po golach Celucha oraz Ochwata pokonaliśmy drużynę Pniówka 2:o.

 

Sędzią głównym kolejnego meczu derbowego bytomian w tegorocznym sezonie 3. ligi będzie pan Waldemar Socha z Bolesławca. Arbiter ten całkiem niedawno był rozjemcą wygranego przez Polonię starcia w Zielonej Górze z tamtejszą Lechią. Zespołowi z Pawłowic pan Socha jeszcze w tym sezonie meczu nie prowadził. Dla reprezentującego jeleniogórski okręg sędziowski arbitra, sobotnie spotkanie będzie numerem dziesięć na poziomie 3. ligi w tegorocznych rozgrywkach. W dotychczasowych meczach z udziałem pana Sochy, gospodarze wygrywali zaledwie dwukrotnie, czterokrotnie padały remisy, a trzy spotkania kończyły się wygranymi zespołów gości.

 

Zespół niebiesko-czerwonych zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet są faworytami sobotniego spotkania w Pawłowicach. Za zwycięstwo naszej drużyny, Superbet wypłaci Wam 2.15 za każdą wpłaconą złotówkę. Zwycięstwo Pniówka natomiast jest wyceniane po kursie 2.90. Rezultat bez wyłonienia zwycięzcy, z którego pewnie żadna z drużyn nie będzie w sobotę zadowolona, wyceniany jest przez Superbet po kursie 3.70. Ciekawą propozycją złożoną przez Superbet może być zakład dotyczący zdobycia przez Polonię gola w drugiej odsłonie meczu. Pamiętając, iż Poloniści w trzech ostatnich meczach właśnie w drugich połowach trafiali do bramki rywali, zakład ten wyceniany jest po kursie 1.57. Więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania, tradycyjnie odsyłamy Was na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2021/2022

29. kolejka (14.05.2022r)

GKS Pniówek ’74 Pawłowice – BS Polonia Bytom

ul. Sportowa 7, Pawłowice

godz. 17:00

transmisja: Śląskie.TV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920