Wszystkiego najlepszego, Polonio!
102. urodziny Królowej Śląska!

Historię piszę się latami. Kiedy jednak jest się świadkiem już ponad stuletniej historii, która przyniosła wiele cennych trofeów, a także wykreowała wiele sportowych i ważnych osobistości, ma się świadomość tego, że mamy do czynienia z czymś wielkim. Dziś Polonia Bytom, nasza niebiesko-czerwona ojczyzna, obchodzi swoje 102. urodziny!

 

Dokładnie 4 stycznia 1920 roku, z inicjatywy Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, odbyło się zebranie założycielskie “Towarzystwa Sportowego Polonia”. Odbyło się one w odpowiedzi na noworoczny apel Polskiego Komisariatu Plebiscytowego wzywający do zakładania własnych organizacji kulturalno-oświatowych i sportowych. Poczucie polskości, a co za tym idzie kreowanie własnej ideologii w różnych dziedzinach życia, w tym również poprzez sport, spotkało się z pozytywnym odbiorem ówczesnej, nowopowstałej polskiej społeczności, spragnionej rozrywki i aktywności sportowej. Tak w krótkim wstępie narodził się klub, który dziś jest w dalszym ciągu jedną z wizytówek polskiej piłki nożnej.

 

Przez te wszystkie lata, Polonia Bytom coraz śmielej kroczyła po kolejnych szczeblach rozgrywek nie tylko na piłkarskiej mapie Polski, ale i Europy czy nawet świata, co potwierdzają zdobyty w sezonie 1964/1965 Puchar Karla Rappana czy Puchar Ameryki w roku 1965. Dowodem na wielkość Polonii jest także zdobyte w 1954 i 1962 roku dwukrotnie mistrzostwo Polski. To przecież właśnie w tym roku, a więc w rocznicę 102. urodzin bytomskiego klubu, mija także 60 lat od ostatniego tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Tego bytomskiemu klubowi już nikt, nigdy nie odbierze, a każdy, nowonarodzony sympatyk niebiesko-czerwonej społeczności, będzie mógł z dumą wypowiadać te historyczne daty.

 

Rok temu, przy 101. urodzinach wkroczyliśmy w nowe stulecie. To właśnie stąd przyjęte zostało hasło #nowepokolenie, które towarzyszy nam przy każdej, możliwej promocji klubu. Kogo mamy tutaj na myśli? To piłkarski narybek Polonii, ponad 400 wychowanków walczących co mecz z herbem na piersi i z dumą reprezentujących ten klub nie tylko na zielonych boiskach, są przyszłością Polonii Bytom na następne lata. To przede wszystkim z myślą o nich, o wychowankach, którzy chcą pójść w ślady naszych piłkarskich mistrzów, pracujemy w pocie czoła w klubowych gabinetach. To także z myślą o nich kreujemy przyszłość Polonii Bytom, która jednak nie może zapomnieć o historii.

 

Dziś jeszcze bardziej życzmy naszemu klubowi z okazji urodzin kolejnych, dwunastu miesięcy sukcesów, aby było ich więcej niż rok temu, o czym pisaliśmy podczas ostatniego podsumowania 2021 roku (TUTAJ). I chociaż czasem wszyscy możemy się w kilku sprawach nie zgadzać, to jednak wszystkim sympatykom Polonii przyświeca ten sam cel, wszyscy chcemy Jej dobra. Nie każdy mecz możemy wygrać, ale w każdym musimy włożyć maksimum zaangażowania i pomocy na każdym kroku jej działalności.

 

To właśnie tego życzymy całej społeczności Polonii Bytom, abyśmy mogli świętując za rok jej 103. urodziny,  znów w pełni dumy podsumować to, co udało się RAZEM osiągnąć. Wszystkiego najlepszego! 

Urodziny w social mediach Polonii Bytom

4 stycznia bądźcie czujni w klubowych social mediach – przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, które stopniowo będą pojawiały się na naszym facebooku, w aplikacji oraz instagramie w ciągu dnia.

Facebook Polonii Bytom

Instagram Polonii Bytom 

Aplikacja Polonii Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę