Wychowankowie wracają do Polonii!

Pierwsze zajęcia po przerwie pomiędzy sezonami to czas pożegnań, ale także i powrotów. I właśnie dzisiaj mamy przyjemność poinformować Państwa, że “nowymi-starymi” zawodnikami Polonii Bytom zostali wychowankowie naszego klubu, a więc 26-letni Dawid Krzemień oraz 22-letni Dawid Gargasz! Ważną informacją dla wszystkich kibiców jest także powrót do Polonii z półrocznego wypożyczenia kolejnego z naszych wychowanków – Jarosława Czernysza. 

 

Dawid Krzemień przez całe swoje młodzieńcze życie związany był z niebiesko-czerwonymi barwami. Środkowy pomocnik naszej drużyny swój debiut w pierwszej drużynie Polonii zaliczył w sezonie 2012/2013, gdy wystąpił w pierwszej kolejce I ligi przeciwko Flocie Świnoujście. W zespole dwukrotnego Mistrza Polski Krzemień zaliczył do tej pory 69 oficjalnych występów w rozgrywkach ligowych. Nowy nabytek Polonii ostatni sezon spędził w III ligowym Ruchu Radzionków, w którego barwach rozegrał 24 spotkania, zdobywając 5 bramek.

 

Kolejnym wychowankiem wracającym do swojego domu jest 22-letni bramkarz – Dawid Gargasz, który w sezonie 2014/2015 rozpoczął treningi z kadrą pierwszej drużyny Polonii. Po rozegraniu kilku spotkaniach w na szczeblu II ligi w niebiesko-czerwonych barwach, młody bramkarz przeniósł się do Sarmacji Będzin, z której następnie trafił do takich klubów jak Soła Oświęcim oraz Pogoń Siedlce. Ostatni sezon Dawid Gargasz spędził ponownie w Sarmacji Będzin, w której barwach rywalizował z naszą drużyną w poprzednich rozgrywkach.

 

Dużym wzmocnieniem niebiesko-czerwonej ekipy w nadchodzących rozgrywkach powinien być Jarosław Czernysz, który powraca do Polonii po półrocznym wypożyczeniu do IV-ligowego Piasta Tuczempy. Dynamiczny 19-letni skrzydłowy do Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom trafił w 2016 roku, a w sezonie 2017/2018 stanowił mocny punkt drużyny prowadzonej wtedy przez Jacka Trzeciaka. Ostatnie miesiące Jarosław Czernysz spędził w rodzinnych stronach, występując w drużynie Piasta Tuczempy, który zajął 7 miejsce w rozgrywkach IV ligi Podkarpackiej.

 

Cieszymy się z powrotu naszych wychowanków do domu, jednocześnie życzymy im samych udanych występów w barwach Polonii w rozgrywkach III ligi w sezonie 2019/2020.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę