Wydarzenie jesieni w Bytomiu, czyli starcie o panowanie w Haiz IV lidze. Polonia Bytom – Śląsk Świętochłowice sobota 17 listopada godzina 13:00.

W tegorocznych rozgrywkach Haiz IV ligi grupy pierwszej, kibice Polonii Bytom zwracają uwagę na dwa najważniejsze wydarzenia z udziałem naszej drużyny. Ponad miesiąc temu podopieczni trenera Marcina Domagały pokonali 3:0 w derbowym spotkaniu Szombierki Bytom, udowadniając, że to do nich należy w chwili obecnej piłkarski Bytom. W sobotę nadarzy się okazja, aby udowodnić swoją wyższość nad całą ligową stawką IV ligi, aby tak się stało, niebiesko-czerwoni muszą w ostatnim spotkaniu 2018 roku pokonać wicelidera ze Świętochłowic. Zapowiada się więc fascynujące widowisko na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego.

 

Pierwotnie spotkanie 15 kolejki Haiz IV ligi pomiędzy Polonią Bytom a Śląskiem Świętochłowice miało się odbyć w ubiegłą sobotę 10 listopada w Bytomiu. Niestety spotkanie nie doszło do skutku, a powodem była absencja chorobowa bytomskich stróżów prawa, którzy nie byli w stanie zabezpieczyć własnymi siłami wydarzenia z udziałem drużyny dwukrotnego Mistrza Polski. Ostatecznie władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły przełożyć „hit IV ligi” na kolejną sobotę, tym samym jutro od godziny 13:00 nie będzie już żadnych wymówek i dwie najlepsze drużyny grupy pierwszej staną naprzeciw siebie, aby walczyć o fotel lidera na przerwę zimową. Bytomianie faktem przełożenia spotkania byli wyraźnie podrażnieni, ponieważ będąca na fali drużyna Polonii po zwycięstwie w Grodźcu chciała za wszelką cenę pójść za ciosem i wykorzystać słabszą w ostatnich tygodniach dyspozycję drużyny ze Świętochłowic.

Przed dwoma tygodniami niebiesko-czerwoni w arcyważnym starciu dla układu ligowej tabeli Haiz IV ligi, pokonali w Grodźcu 2:1 miejscowy RKS. Fenomenalnym trafieniem na wagę trzech oczek w tym starciu popisał się Marcin Lachowski, który na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra pokonał bramkarza drużyny gospodarzy kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Dla kapitana naszej drużyny było to 9 trafienie w obecnych rozgrywkach, co ciekawe wszystkie ligowe trafienia Lachowski zanotował po stałych fragmentach gry, tym samym pierwszy raz od kilku lat nie zdobył jeszcze bramki z gry, co mamy nadzieję, że zmieni się już jutro. Niebiesko-czerwoni rozgrywki rozpoczęli z wysokiego „C”, jednak czasowe zawahanie formy sprawiło, że to zespół trenera Kluge wyprowadził się na czoło ligowej tabeli, na którym zawodnicy ze Świętochłowic utrzymywali się aż do 14 kolejki, kiedy stracili fotel lidera przegrywając u siebie z drużyną Unii Dąbrowa Górnicza. Tym samym nasi zawodnicy przed jutrzejszym starciem posiadają dwupunktową przewagę nad swoim rywalem, która mamy nadzieję, że powiększy się do 5 oczek przewagi na czas zimowej przerwy w rozgrywkach.

Nie będzie to jednak takie łatwe zadanie. Zespół Śląska Świętochłowice budowany jest w sposób konsekwentny od kilku lat. O sile zespołu stanowią zawodnicy, którzy wywodzą się z regionu Chorzowa oraz Świętochłowic, a duża część zawodników swoją ligową przeszłość przypisaną mają do drużyny chorzowskiego Ruchu. Najjaśniejszą postacią drużyny trenera Janusza Kluge jest niewątpliwie Adrian Lesik, który już 10-krotnie w obecnych rozgrywkach pokonywał bramkarzy przeciwnych drużyn. 25 – letni wychowanek Ruchu Chorzów zadomowił się w drużynie ze Świętochłowic i pomimo ofert z innych klubów, nie ma zamiaru zmieniać pracodawcy. Śląsk Świętochłowice to nie tylko Adrian Lesik. Drużyna naszego jutrzejszego rywala w 14 rozegranych kolejkach zdobyła 32 punkty, na które złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy oraz dwie porażki przy stosunku bramkowym 33-18. Liczby mówią same za siebie. Jutro do Bytomia przyjedzie drużyna, która potrafi być groźna dla każdego.

Przed nami ostatni akord 2018 roku. Roku, który pod względem wygranych spotkań przez drużynę Polonii należał do udanych, jednak w głowach wszystkich kibiców pozostają nadal przegrane czerwcowe spotkania baraże, przez co niebiesko-czerwoni nadal występują jedynie IV ligowych boiskach. Naszym zawodnikom nie pozostaje nic innego niż udane zakończenie roku w postaci zwycięstwa nad drużyną ze Świętochłowic, które pozwoliłoby na spokojną zimę w Bytomiu, z przewagą 5 oczek nad Śląskiem. Warto wybrać się jutro na Stadion Miejski w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego, aby od godziny 13:00 wspierać naszych zawodników głośnym dopingiem. Dla wszystkich kibiców, którzy nie mogą jutro być z nami, jak zwykle przygotowaliśmy relację live, którą będzie można śledzić na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę