Wyjazdowa porażka koszykarzy z liderem ligi

Walentynkowy wieczór koszykarze BS Polonia Bytom spędzili w krakowskiej hali przy Reymonta 22. Liderująca naszej grupie II-ligi Wisła Kraków nie pozostawiła wątpliwości dlaczego prowadzi w rozgrywkach.

Grająca na swoim obiekcie Wisła od samego początku zdominowała spotkanie. 3,5 minuty wystarczyło graczom ze stolicy Małopolski, by prowadzić już 7-mioma punktami nad Bytomianami w stosunku 14:7. Zmotywowana przez trenera Bacika drużyna początkowo odrabiała jeszcze straty, dzięki rzutom Emila Podkowińskiego i Karola Jagody, ale ostatecznie to Krakowianie zdominowali spotkanie.

Od połowy drugiej kwarty swój rytm złapał zespół Wisły Kraków odsyłając naszych zawodników na przerwę z bilansem 58:34. Trzecia kwarta to już głównie powiększanie przewagi Krakowian, którzy potrafili prowadzić ponad 30-stoma punktami nad zawodnikami niebiesko czerwonych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 102:81 dla Wisły.

Dla drużyny z Bytomia punktowali kolejno: Emil Podkowiński 20 pkt, Łukasz Lewiński 17 pkt, Norbert Kujon 14 pkt, Karol Jagoda 12 pkt,  Adam Bączyński 10 pkt, Mateusz Mucha 6 pkt, Rafał Serwański 2 pkt.

Swoje następne spotkanie Poloniści rozegrają w hali na Skarpie. Przeciwnikiem drużyny Mariusza Bacika będzie AZS Częstochowa sąsiadujący z nami w tabeli ligowej. Ostatnie mecze sezonu są bardzo ważne dla ostatecznej pozycji naszej drużyny, więc wsparcie kibiców jest nieocenione. Szóstego zawodnika zapraszamy 22 lutego o godzinie 18:00 na Skarpę. Emocji nie zabraknie!

Betclic kod: PBO1920