Wypowiedzi po meczu Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola

Polonia Bytom wygrywając wczoraj ze Stalą Stalowa Wola dopisała na swoje konto cenne trzy punkty, a także przedłużyła serię meczów bez porażki. Spotkanie ocenili trenerzy obu drużyn, a także strzelec hat-tricka Kamil Wojtyra.

Ireneusz Pietrzykowski – trener Stali Stalowa Wola

Myślę, że dziś spotkały się dwie drużyny, które chcą grać w piłkę i funkcjonują w ten sposób, że ta faza z piłką jest na dobrym poziomie. Pomysł na mecz był taki żeby wyjść wysoko i zmuszać przeciwnika do grania długą piłką. Tak, żebyśmy mogli toczyć pojedynki w obronie, co tej pory było naszą bardzo mocną stroną. W zasadzie wygrywaliśmy w poprzednich meczach większość tak granych piłek i potrafiliśmy sobie  z tym dobrze radzić. Dziś to zawiodło, bo przegraliśmy dużo piłek granych od bramkarza. Z tego Polonia się napędzała czy to bezpośrednio sytuacje po przebitej piłce, czy to po zebraniu drugiej. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Dobrze weszliśmy w mecz, później gorszy moment, później znowu odzyskaliśmy kontrolę. Tym samym w przerwie było dość optymistycznie. Początek drugiej połowy zdefiniował jednak ten mecz. Próbowaliśmy gonić, wprowadzaliśmy wysokich napastników, przyniosło to jedną bramkę, ale to było za mało. Myślę, że trzeba powiedzieć, że dziś wygrał zespół lepszy.

Łukasz Tomczyk – trener Polonii Bytom

Dźwignęliśmy spotkanie, graliśmy z wyżej notowanym zespołem, który też ma serię i chce grać w piłkę. Myślę, że w wielu momentach meczu przeważaliśmy, mieliśmy fajne sytuacje, mogło się to skończyć wyżej i troszeczkę spokojniej. Ten mecz kosztował nas dużo emocji. Była bardzo fajna atmosfera na trybunach. Doping w tych momentach, w których go potrzebowaliśmy żeby nas niósł to też duży plus. Myślę, że do końca było widać, że cała ławka żyła po to żeby wygrać te spotkanie. Zawodnicy dźwigają i to jest bardzo dobre, zarówno ci co grają i ci co nie grają. Jeżeli chodzi o indywidualne rzeczy, to warto pogratulować zmiennikom, którzy dają intensywność, dają piłkarstwo, Żagiel, Wolniak, Andrzejczak, Ściślak, Szmigiel, którzy wchodzą. Robimy dużo zmian, bo też chcemy żeby grali bo pracują ciężko na treningach i robią swoją robotę. Dzięki temu dzisiaj punktujemy.

Kamil Wojtyra – Polonia Bytom

Na pewno bardzo cieszę się z hat-tricka, potrzebowałem tych goli, ale myślę że jeszcze bardziej potrzebowaliśmy zwycięstwa. Cieszę się, że te gole pomogły drużynie w odniesieniu tego celu. Dziś możemy się jeszcze trochę pocieszyć, ale myślę że od jutra skupiamy się na Stomilu Olsztyn i również chcemy ten mecz wygrać. Dobrze się czułem w dzisiejszym meczu, miałem jeszcze jedną sytuację na samym początku, wtedy bramkarz obronił. Chwilę później udało się strzelić drugiego gola, w drugiej połowie dołożyć kolejne. Mam nadzieję, że nadal będę w stanie pomagać drużynie w kolejnych meczach.

Pełne wypowiedzi znajdziecie w zapisie wideo – TUTAJ.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę