Zrewanżować się Zagłębiu. Już jutro spotkanie z rezerwami Miedziowych

Wygrana z Radunią Stężyca z całą pewnością wlała sporo optymizmu wśród kibiców, a także zawodników naszej drużyny. Już jutro Poloniści powalczą o kolejne trzy punkty w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin.

W ubiegły piątek podopieczni Łukasza Tomczyka wykonali plan na pierwszy oficjalny mecz rundy wiosennej. Bytomianie przed własną publicznością pokonali Radunię Stężyca 2:1 (1:0). Spotkanie obfitowało w ogromne emocje, bowiem sędzia podyktował aż trzy rzuty karne, w tym dwa dla rywali. Jeden z nich obronił Karol Szymkowiak, natomiast po stronie Polonii jedenastkę wykorzystał Kamil Wojtyra, a drugiego gola dołożył Tomasz Gajda.

Rewanżowe starcie z rezerwami

Teraz przed Królową Śląska kolejne wyzwanie na gruncie ligowym. W ramach 23. kolejki Polonia zmierzy się z rezerwami Zagłębia Lubin. Pozostając w klimacie przerwy zimowej, ta była całkiem udana dla naszych jutrzejszych rywali. Drużyna prowadzona przez Pawła Sochackiego rozpoczęła co prawda przygotowania od przegranej 4:2 z Górnikiem Polkowice, ale potem było zdecydowanie lepiej. Lubinianie wygrali cztery kolejne spotkania z rezerwami Śląska Wrocław, Sokołem Klczew, GKS-em Jastrzębie, a także zespołem B czeskiego FK Pardubice. Końcowa nie była udana, bowiem Zagłębie przegrało 3:1 z ekipą KKS Kalisz.

Zagłębie wznowiło swoje zmagania ligowe w ubiegłą sobotę. Miedziowi wybrali się do Nowego Sącza gdzie zremisowali z Sandecją 1:1. Lubinianie objęli prowadzenie w 58. minucie po bramce Rafała Adamskiego. Zwycięstwo wymknęło im się z rąk w samej końcówce. Do wyrównania w 90. minucie doprowadził Rafał Wolsztyński.

Nasi przeciwnicy zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Polonia będzie miała w tym spotkaniu coś do udowodnienia. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej nasza drużyna przegrała w Lubinie 3:0 (1:0) po bramce Gaprindashvilliego i dwóch Juana Munoza.

Trener Tomczyk będzie musiał obejść się w tym spotkaniu bez Michała Bedronki, który pauzuje za kartki.

Spotkanie BS Polonia Bytom – Zagłębie II Lubin odbędzie się 2 marca br., o godzinie 17:00. Mecz poprowadzi sędzia Maciej Pelka z Poznania. Transmisję przeprowadzi platforma WP Pilot.