Z Olimpijskiej na Olimpijską. W sobotę gramy ze Stilonem

W pierwszym meczu marca, drużyna Polonii Bytom gościła w Gorzowie Wielkopolskim, powracając wówczas z kompletem punktów. Na zakończenie kwietnia, Niebiesko-Czerwoni znów udają się na obiekt przy ul. Olimpijskiej, jednak tym razem razem na mecz ze Stilonem. Jedno jest pewne. Takiego spotkania, z taką oprawą, III grupa piłkarskiej 3. ligi dawno nie widziała.

 

Przed ostatnią w miesiącu ligową kolejką, drużyna beniaminka z Gorzowa Wielkopolskiego plasuje się w ligowej tabeli na jedenastym miejscu z dorobkiem 32. zdobytych punktów. Wiosną podopieczni trenera Karola Gliwińskiego odnieśli cztery zwycięstwa, jednak co ciekawe, wszystkie odniesione zostały na boiskach przeciwników. Aby cofnąć się do ostatniej wygranej gorzowian w roli gospodarza, musimy powrócić do październikowego starcia z Pniówkiem Pawłowice. Wtedy o zwycięstwie Stilonu zadecydowała jedna bramka, którą zdobył mający w swoim piłkarskim CV grę w zespole Polonii Bytom wiosną 2011 roku, doświadczony napastnik – Emil Drozdowicz. 36-letni weteran wciąż jednak znajduje się w świetnej formie, bowiem z dorobkiem 17. zdobytych bramek, jest rzecz jasna najlepszym strzelcem swojego zespołu, ale także drugim, najlepszym strzelcem ligi. Powracając do domowych spotkań naszych rywali na stadionie przy ul. Olimpijskiej, ich wyniki łagodnie mówiąc nie należą do najlepszych. Gorzowianie na własnym terenie zwyciężyli w tym sezonie ledwie dwukrotnie i w tabeli meczów rozgrywanych jako gospodarz, zajmują trzecie miejsce od końca, wyprzedzając jedynie derbowego rywala – Wartę, a także rezerwy Chrobrego Głogów. Zimą w kadrze naszych przeciwników zaszły kosmetyczne zmiany. Pomiędzy słupkami sprzedanego do Motoru Lublin Kacpra Rosę, zastąpił sprowadzony z Mławianki Mława, 23-letni Bartosz Przybysz. Z Lubelszczyzny na daleki zachód naszego kraju przenieśli się natomiast Białorusin Artem Vaskov oraz Radosław Śledzicki, który wcześniej grał w gorzowskiej Warcie. Po kilku latach do Stilonu powrócił także 34-letni pomocnik, Damian Szałas. Do sobotniego starcia nasi rywale przystąpią “uskrzydleni” środowym, wysokim zwycięstwem w wojewódzkiej edycji Pucharu Polski. Stilon w meczu wyjazdowym wyeliminował wicelidera lubuskiej 4. ligi, Syrenę Zbąszynek, wygrywając aż 10:1. Zwycięstwo dało naszym najbliższym rywalom awans do półfinału rozgrywek.

 

Zanim drużynę Polonii Bytom zobaczymy na etapie wojewódzkiego Pucharu Polski, naszym ulubieńcom przyjdzie jeszcze rozegrać kilka spotkań na poziomie ligowym. Pierwsze z nich to trzynasty w tym sezonie mecz w delegacji. Ostatnie spotkanie wyjazdowe nie kojarzyło się sympatykom Królowej Śląska zbyt dobrze, bowiem z Wrocławia powróciliśmy do Bytomia bez punktów. Czas zatem do rozpoczęcia nowej serii podczas wyjazdowych gier, tym bardziej, że te podopiecznym trenera Adama Burka wychodzą co najmniej dobrze. Warto tu wspomnieć, że liderzy rozgrywek w klasyfikacji meczów wyjazdowych, plasują się jedynie za drużyną Rekordu Bielsko-Biała (strata dwóch punktów), jednak mają na boisku rywala rozegrany o jeden mecz mniej, aniżeli Rekordziści. Do tego dodajmy liczbę 20 przy bramkach zdobytych oraz drugą w tym akapicie, liczbę 13 – tym razem przy bramkach straconych. W obozie Polonistów panuje bojowe nastawienie, a jeżeli dodamy do tego fakt, iż żaden z zawodników naszej drużyny nie narzekał na urazy, to mamy jasny przekaż, iż do Gorzowa Wielkopolskiego Polonia Bytom udała się w najsilniejszym, możliwym składzie. Na mecz 26. kolejki rozgrywek III grupy piłkarskiej 3. ligi udał się również najlepszy strzelec bytomian oraz całej ligi, Dawid Wolny (21 bramek). Stąd możliwość bezpośredniego pojedynku w sobotę dwóch najlepszych snajperów naszej grupy 3. ligi. Chociaż nasz napastnik trafił wiosną do bramki rywala na razie tylko dwukrotnie, to pierwszą z nich zdobył właśnie w Gorzowie Wielkopolskim, podczas marcowego meczu z Wartą. Pewnie sam Wolniak nie miałby nic przeciwko, aby po meczu ze Stilonem do Majówki przystępować z poprawionym dorobkiem bramkowym oraz radością po dodanych do klubowego konta kolejnych trzech punktach. Do sobotniego meczu Poloniści przystępują z dwupunktową przewagą nad drugim w tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Niebiesko-Czerwoni chcąc przywitać nowy miesiąc na pozycji lidera, muszą zainkasować w Gorzowie Wielkopolskim pełną pulę. Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie, to jednak przy dopingu licznie zapowiedzianej grupy kibiców Królowej Śląska, z pewnością będziemy mogli spodziewać się fantastycznego widowiska.

 

W pierwszym meczu sezonu pomiędzy obiema drużynami, trzy punkty zgarnęła drużyna Polonii Bytom. Chociaż na boisku widniał wynik 2:1, w późniejszym terminie został on zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Niebiesko-Czerwonych, z powodu przekroczenia przez drużynę Stilonu limitu zmian w meczu. Gole dla naszej drużyny zdobywali wówczas Dawid Wolny oraz Lucjan Zieliński. Trafienie dla gości, choć w ostateczności nieuznane, zaliczył we wrześniowe popołudnie Olaf Nowak.

 

Rozjemcą sobotniego starcia będzie pan Krzysztof Robert. Arbiter z Wrocławia prowadził w tym sezonie dziewięć spotkań na poziomie 3. ligi. W meczach prowadzonych przez sędziego sobotniego meczu padło 37 bramek, a sam arbiter napomniał zawodników 53 razy żółtymi kartkami oraz raz, kartonikiem koloru czerwonego. Krzysztof Robert prowadził październikowy, wygrany przez Polonię Bytom domowy mecz z Polonią Nysa (4:1). Stilonowi w tym sezonie jeszcze nie “gwizdał”.

 

Spotkanie Stilonu Gorzów Wielkopolski z Polonią Bytom możecie obstawić u oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet. Jak na lidera przystało, faworytem meczu jest drużyna gości, której kurs na zwycięstwo wynosi 1.62. Za trafienie remisu w sobotnim meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 4.00. Wygrana gospodarzy wyceniana jest przez Superbet po kursie 7.60. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom, tradycyjnie znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

26. kolejka (29.04.2023 r)

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wlkp. – BS Polonia Bytom

ul. Olimpijska 1, Gorzów Wielkopolski

godz. 16:00

Transmisja: Stilon TV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę