Zachować czujność i dołożyć trzy punkty. Jutro mecz ze Stomilem

Już jutro Polonia Bytom stanie przed szansą dołożenia kolejnych punktów na swoje konto. Niebiesko – Czerwoni wybiorą się do Olsztyna na starcie z tamtejszym Stomilem w ramach 28. kolejki 2. Ligi.

Drużyna Łukasza Tomczyka kontynuuje serię meczów bez porażki. Królowa Śląska pozostaje niepokonana od dziesięciu spotkań ligowych. W miniony weekend bytomianie dołożyli na swoje konto kolejne trzy punkty po niezwykle emocjonującym meczu ze Stalą Stalowa Wola, które zakończył się wynikiem 4:3 (2:2).

Stomil walczy o ligowy byt

Przed Polonią szansa na podtrzymanie dobrej dyspozycji wyjazdowej. Przypomnijmy, że meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź, który odbył się w Wielką Sobotę bytomianie przerwali serie spotkań na obcym terenie bez zwycięstwa. Polonia zwyciężyła 2:0 (0:0), ale ostatecznie Królowa Śląska otrzymała walkower. Było to spowodowane przekroczeniem przez łodzian limitu obcokrajowców spoza UE, którzy mogą jednocześnie znajdować się na murawie.

Teraz podopieczni Łukasza Tomczyka zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Zespół znajduje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Duma Warmii walczy o utrzymanie, tracąc do bezpiecznej strefy 4 punkty. Po rozpoczęciu rundy wiosennej olsztynianie raz zremisowali i ponieśli cztery porażki. Ostatnia z nich nastąpiła po zmianie szkoleniowca. Bartosza Tarachulskiego zastąpił Grzegorz Lech.

Później forma Stomilu uległa znacznej poprawie. Zespół zremisował na wyjeździe z KKS-em Kalisz, wygrał u siebie z Hutnikiem Kraków, a w ostatniej kolejce podzielił się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Warto wspomnieć, że zimą drużyna została zasilona przez trzech nowych zawodników: Kentaro Araiego, Dawid Retlewski, a także Ivana Briknera.

W rundzie jesiennej górą w starciu obu drużyn była Polonia. Niebiesko – Czerwoni wygrali 4:3, chociaż w 77. minucie przegrywali 2:3. Ostatecznie bramki zdobyte przez Ropskiego i Andrzejczaka przesądziły o końcowym rezultacie.

Kadra prawie w komplecie

W meczu z Olsztynem trener Łukasz Tomczyk nie będzie miał do swojej dyspozycji Norberta Radkiewicza, a także Szymona Jopka, który w dalszym ciągu pauzują przez urazy.

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie Aleksander Borowiak z Poznania. Arbiter gwizdał w trakcie obecnego sezonu Polonii jeden raz. Było to starcie z rezerwami Pogoni Szczecin w ramach Pucharu Polski. Królowa Śląska wygrała wówczas na wyjeździe 4:1. W ubiegłym sezonie Borowiak poprowadził natomiast zremisowane przez Niebiesko – Czerwonych starcie z Lechią Zielona Góra.

Mecz Stomil Olsztyn – Polonia Bytom w ramach 28. kolejki 2. Ligi zaplanowano na 12 kwietnia. Pierwszy gwizdek o 20.00. Transmisję internetową przeprowadzi TVP Sport.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę