Zaczynamy poważne granie, czyli spotkanie na szczycie Haiz IV ligi, Unia Dąbrowa Górnicza – BS Polonia Bytom!

Od spotkania z Zielonymi Żarki minęło zaledwie 48 godzin, jednak w tym czasie wiele zmieniło się w tabeli Haiz IV ligi. Decyzją Wydziału Gier Śląskiego ZPN wczoraj wieczorem naszej drużynie przyznane zostały 3 punkty za spotkanie pierwszej kolejki z Sarmacją Będzin, które zostało zweryfikowane jako walkower na naszą korzyść. Oznacza to, że sobotnie spotkanie w Dąbrowie Górniczej z miejscową Unią będzie spotkaniem na szczycie tabeli, ponieważ obydwa zespoły, jako jedyne mają komplet ligowych punktów. Mecz Unia Dąbrowa – BS Polonia Bytom już jutro o godzinie 17:00.

Bytomianie ligowe zmagania zainaugurowali pewnym i zdecydowanym zwycięstwem z beniaminkiem z Żarek, który nie był w stanie przeciwstawić się podopiecznym trenera Marcina Domagały. Polonia wygrała 3:0 (2:0) i był to „najniższy wymiar kary” dla Zielonych, bo gdyby nie słaba skuteczność bytomskiej ofensywy, wynik byłby zdecydowanie wyższy. Swoją grą imponował przede wszystkim sprowadzony latem do Bytomia Łukasz Matusiak, którego strzały dwukrotnie znalazły drogę do siatki. Nie zawiódł także Bartek Giełażyn, na którego wszyscy kibice liczą najbardziej w obecnych rozgrywkach. Pochodzący z Białegostoku napastnik udowodnił w poprzednim sezonie, że na pozycji numer 9 jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem IV ligi. Niebiesko-czerwoni przystąpią do spotkania w Dąbrowie Górniczej w roli vice lidera rozgrywek. Wczoraj wieczorem Wydział Gier Śląskiego ZPN przyznał walkower na korzyść Polonii za spotkanie pierwszej kolejki z Sarmacją Będzin, które ostatecznie nie doszło do skutku. Tym samy nasz zespół z sześcioma oczkami na koncie postara się jutrzejszego popołudnia pozostać jedyną w lidze drużyną z kompletem punktów na koncie.

Unia Dąbrowa Górnicza sezon 2017/18 w lidze okręgowej przeszła jak burza, zdecydowanie dystansując pozostałych ligowych rywali. Niespodziewanie beniaminek rozgrywek IV ligi także w obecnych rozgrywkach nie zwalnia tempa. Na inauguracje sezonu Unia pokonała Zielonych Żarki 5:1, natomiast w środę dąbrowianie bez problemu uporali się z rezerwami Rakowa, wygrywając  4:1. Zespół z Dąbrowy prowadzony jest przez bardzo dobrze znanego w Bytomiu trenera Piotra Pierścionka, który prowadził Polonię w rozgrywkach drugiej ligi w sezonie 2012/13. Najskuteczniejszym, jak do tej pory zawodnikiem Unii jest Paweł Cygnar, który  trzykrotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Dla zawodników Piotra Pierścionka spotkanie z naszą drużyną będzie ligowym debiutem przed własną publicznością. Debiutem, który uświetnią nasi kibice, którzy od Unii otrzymali 300 biletów. Szykuje się więc święto piłki w Dąbrowie Górniczej.

Jutrzejsze spotkanie zapowiada się więc jako pierwszy hit rozgrywek Haiz IV ligi. My oczywiście będzie w Dąbrowie Górniczej, aby przygotować dla Państwa materiały z meczu, a także relację live, która jak zwykle dostępna będzie na naszym Facebooku. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę