Zaczynamy wiosnę w Haiz IV lidze! Już jutro podejmujemy GKS II Tychy

126 – dokładnie tyle dni czekaliśmy aż piłka w ligowym wydaniu powróci na stadion im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2. W sobotnie popołudnie BS Polonia Bytom podejmie GKS II Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

 

Nasz sobotni ligowy przeciwnik plasuje się w tabeli Haiz IV ligi II grupy śląskiej na  8 pozycji z dorobkiem 21 punktów zdobytych w 15. kolejkach rozegranych w rundzie jesiennej. Właśnie na wiosnę z tym przeciwnikiem nasi zawodnicy zapisali na swoim koncie pierwszy ligowy komplet punktów po zwycięstwie 2:1 na obiekcie kompleksu sportowego „Paprocany”. Bramki dla naszej drużyny strzelali wtedy Arkadiusz Kowalczyk, a także wychowanek Polonii – Szymon Wojtkowiak. Trenerem rezerw Tyskiego GKS-u jest Tomasz Wolak, który pełni także funkcję drugiego trenera pierwszej drużyny GKS-u, który, na co dzień występuje w rozgrywkach I ligi.

 

Przerwa zimowa w Bytomiu, jak to zwykle bywa w przypadku Polonii Bytom, okazała się gorąca. Zawirowania związane z dalszym funkcjonowaniem klubu nie odbiły się jednak w żadnym stopniu na sferze sportowej. Naszą drużynę w trakcie zimowych przygotowań wzmocniła grupa nowych zawodników, która powinna być realnym wzmocnieniem w rundzie wiosennej. Najbardziej znanym nazwiskiem jest oczywiście występujący w naszych barwach jeszcze za czasów Ekstraklasy – Marcin Radzewicz. Co ciekawe, zawodnik ten ostatnie parę sezonów swojej gry spędził właśnie w Tychach, a więc w sobotnie popołudnie na murawie boiska przy ul. Olimpijskiej będzie miał okazję mierzyć się z zawodnikami, których jeszcze parę miesięcy temu mijał na obiektach klubowych w Tychach przy ul. Edukacji 7. Marcin Radzewicz oczywiście nie jest jedynym wzmocnieniem Polonii Bytom przed rozpoczęciem batalii o ligowe punkty. W Bytomiu będziemy mogli wiosną przyglądać się także grze takich zawodników jak Krzysztof Hałgas (wcześniej Soła Oświęcim) czy Bartosz Giełażyn (Jagiellonia Białystok). Ligowe zmagania pokażą, która z nowych twarzy w zespole Jacka Trzeciaka okaże się realnym wzmocnieniem.

 

Zawodnicy BS Polonii Bytom w trakcie przerwy zimowej rozegrali 9 gier kontrolnych, w których trakcie pokonali między innymi Unię Racibórz 2:1, Śląsk Świętochłowice 2:1, a także w ostatnim sprawdzianie przed ligą, drużynę Piasta Ożarowice 6:0.

 

Wyniki gier towarzyskich nijak jednak się mają do ligowych zmagań, w których to zarówno adrenalina, jak i presja, ciążąca na naszych zawodnikach, jest zdecydowanie większa. Rundę jesienną Polonia zakończyła na drugiej pozycji w tabeli z zaledwie jednym punktem straty do lidera z Bełku co zapowiada pasjonującą walkę o pierwszą pozycję na koniec sezonu w rozgrywkach o mistrzostwo Haiz IV ligi II grupy śląskiej. W rundzie jesiennej jednym z największych atutów naszej drużyny byli niewątpliwie kibice. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy także i teraz liczą na gorące wsparcie z trybun. W sobotnie popołudnie od godziny 13:00 nie może więc zabraknąć przy Olimpijskiej żadnego sympatyka Polonii Bytom.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę