Zawodnicy Polonii Bytom wspierają akcję honorowego krwiodawstwa!

W czwartek, 21 kwietnia 2016 roku o godz. 13.00 serdecznie zapraszamy do Biblioteki Śląskiej na promocję książki Anny Pigłowskiej-Kaczor „Ja i Oni Całe Moje Życie” wraz z popularyzacją działań dotyczących krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepu szpiku kostnego. Nasi zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym również wezmą udział w wydarzeniu.

Organizatorami spotkania są Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Biblioteka Śląska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W programie:

– Już od godziny 11.00 do 15.00 przed gmachem Biblioteki Śląskiej odbędą się akcja honorowego krwiodawstwa oraz rejestracja do światowego rejestru dawców szpiku kostnego.

– o godzinie 13.00 w Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej odbędzie się oficjalna część wydarzenia, poświęcona dyskusji pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, autorami książek:

Anną Pigłowską-Kaczor (dziennikarka, felietonistka, pisarka),

Dorotą Stasikowską-Woźniak (pisarka, kreatorka akcji społecznych, założycielka polskiej filii organizacji Dress For Success),

Tadeuszem Biedzkim (Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej w Polsce, podróżnik, autor m.in. „W piekle eboli”),

połączona z czytaniem fragmentów książki „Ja i Oni Całe Moje Życie”. Spotkanie poprowadzi redaktor Jacek Filus.

– na zakończenie części oficjalnej wystąpi grupa artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląski” im. Stanisława Hadyny.

W holu głównym Biblioteki Śląskiej można oglądać następujące wystawy:

„Malarstwo Emocjonalne Adama Plackowskiego- wizje, które rodzą się podczas zabawy artysty z dziećmi” (od 01.04.2016 do 30.04.2016)

„Czego szuka sztuka, czego ja w sztuce szukam? Wystawa w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej”
(od 01.04.2016 do 30.04.2016)

„Dialog z Mistrzem. Fotografie Wojciecha Weissa i Renaty Weiss”
(od 15.04.2016 do 30.04.2016)

Działanie podjęte z inicjatywy Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich grup społecznych na ratowanie zdrowia i życia, niesienie dobra, a przede wszystkim okazywanie szacunku i życzliwości drugiemu człowiekowi. Rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz honorowe oddawanie krwi nic nie kosztują, a pomagają w odnalezieniu odpowiedniego dawcy. Im większa liczba zarejestrowanych- tym większa szansa na ratowanie zdrowia i życia osób potrzebujących tego daru.

http://www.kroplazycia.pl

Serdecznie zapraszamy!

Akcja Krwiodastwa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę