Zimowa lista transferowa Polonii Bytom

Decyzją sztabu szkoleniowego Polonii Bytom, siedmiu jej zawodników znalazło się na liście transferowej, która opublikowana została przed rozpoczęciem zimowego okresu przygotowawczego.

 

Na liście transferowej w przerwie zimowej sezonu 2023/2024 znaleźli się:

  • Dominik Budzik

Boczny obrońca rozgrywa swój szósty sezon w zespole Polonii Bytom. 27-latek w rozgrywkach kampanii 2023/2024 na drugoligowych boiskach wystąpił w tym sezonie 15 razy, jedenastokrotnie rozpoczynając spotkania w wyjściowej jedenastce Niebiesko-Czerwonych.

Dominik Budzik (z prawej) podczas ligowego meczu w Stężycy.

  • Mateusz Młynarczyk

Sprowadzony przed rozpoczęciem obecnego sezonu z rezerw Śląska Wrocław 24-letni zawodnik nie zdołał do tej pory zadebiutować w meczu ligowym Królowej Śląska. Urodzony w Gdyni gracz występował jesienią głównie w A-klasowych rezerwach Polonii Bytom, w meczach której sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Na pierwszym planie Mateusz Młynarczyk podczas meczu drugiej drużyny Polonii Bytom.

  • Łukasz Norkowski

Na liście transferowej pojawił się także 23-letni Łukasz Norkowski. Sprowadzony do bytomskiego klubu ubiegłej zimy zawodnik podczas rundy rewanżowej poprzedniego sezonu wystąpił we wszystkim meczach Polonistów na trzecioligowym poziomie. Po awansie do rozgrywek 2. ligi, Norkowskiego na szczeblu centralnym oglądaliśmy w pięciu spotkaniach.

Przy piłce pomocnik Polonii Bytom, Łukasz Norkowski.

  • Grzegorz Ochwat

Po trwających półtora roku wypożyczeniach do trzecioligowych klubów, latem do Polonii Bytom powrócił Grzegorz Ochwat. 21-letni napastnik w ostatnich miesiącach wziął udział w sześciu meczach 2. ligi. Częściej otrzymywał szansę w rozgrywkach A-klasy, gdzie w barwach drugiej drużyny Niebiesko-Czerwonych zdobył sześć bramek.

Grzegorz Ochwat w niebiesko-czerwonej koszulce podczas ligowego meczu w Puławach.

  • Krzysztof Ropski

Urodzony w Tarnowie napastnik barwy Polonii Bytom przywdziewa od stycznia ubiegłego roku. Wiosną, podczas udanej kampanii sezonu 2022/2023 wystąpił w piętnastu meczach ligowych, w których pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. 27-letniego napastnika w rozgrywkach 2. ligi oglądaliśmy jesienią 16 razy, a sam Ropski dwukrotnie znalazł drogę do siatki rywali.

Krzysztof Ropski walczy o piłkę z obrońcą ŁKS-u Łódź, Igorem Lamprechtem.

  • Łukasz Zejdler

Doświadczony, boczny obrońca miał spory wpływ w awansie Polonii Bytom do rozgrywek 2. ligi w zeszłym sezonie. Jesienią na drugoligowych boiskach 31-latka oglądaliśmy dwanaście razy. Łukasz Zejdler osiem z tych meczów rozpoczynał w wyjściowych zestawieniach, spędzając łącznie na placu gry 765 minut.

Łukasz Zejdler (z prawej) w meczu ligowym przeciwko swojej byłej drużynie, GKS-owi Jastrzębie.

  • Filip Żagiel

25-letni gracz do zespołu Królowej Śląska dołączył na początku zeszłych rozgrywek. Mogący występować na boku boiska, jak i w jego środkowej strefie zawodnik barwy Polonii Bytom w sezonie 2023/2024 reprezentował do tej pory czternaście razy, z czego sześć spotkań zanotował wychodząc na plac gry od pierwszych minut.

Filip Żagiel podczas ligowej inauguracji w Kołobrzegu.

 

Ponadto klub informuje, iż z dniem 31 grudnia zostały skrócone wypożyczenia Mateusza Anklewicza oraz Borysa Łysko. Obaj młodzieżowcy ligową jesień sezonu 2023/2024 spędzili odpowiednio w III-ligowym Gwarku Tarnowskie Góry (5 rozegranych spotkań, 83 minuty spędzony na boisku) oraz IV-ligowej LZS-ie Piotrówka (9 meczów, blisko 700 minut gry). 18-letni Anklewicz oraz 16-letni Łysko najprawdopodobniej zostaną na drugą część sezonu 2023/2024 wypożyczeni do innych klubów.

Borys Łysko (z lewej) jesienią był podstawowym zawodnikiem klubu z Piotrówki. // Fot. Przemysław Nijakowski

 

Mateusz Anklewicz gratuluje kolegom z drużyny po wygranym meczu Gwarka z LKS-em Goczałkowice. // Fot. W małym obiektywie piłkarskim

 

O dalszych informacjach dotyczących klubowej przyszłości zawodników wystawionych przez Klub na listę transferową, będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę