Zmagania ligowe czas zacząć! Miedź II Legnica – Polonia Bytom 12 sierpnia godz. 17:00

158 dni co stanowi 5 miesięcy i 5 dni. Dokładnie tyle przyszło czekać zawodnikom, a także kibicom Polonii Bytom na kolejne starcie o ligowe punkty. Ostatni raz w ramach rozgrywek III ligi niebiesko-czerwoni na murawie pokazali się 7 marca 2020 r. w starciu z Foto-Higieną Gać. Już jutro czeka nas kolejna wyjazdowa potyczka, tym razem zmierzymy się z rezerwami Miedzi Legnica.

 

Wracając 7 marca 2020 r. z kompletem punktów w Gaci, kiedy to podopieczni trenera Kamila Rakoczego pewnie pokonali miejscową Foto-Higienę, chyba nikt z nas nie sądził, że na kolejne ligowe popisy naszych ulubieńców przyjdzie czekać nam aż tak długo. Niestety pandemia koronawirusa storpedowała nasze codzienne życie, a tym samym rozgrywki sezonu 2019/2020 zostały przedwcześnie zakończone, a niebiesko-czerwoni pozbawieni walki o pierwszą lokatę. Ostatecznie do II ligi awansowany rezerwy Śląska Wrocław, a naszej drużynie pozostały wydłużone przygotowania do sezonu 2020/2021.

Chociaż wielu sympatyków sceptycznie podchodziło do nowego sezonu, a także tego, jak kształtować się może kadra Polonii, to jednak trener Kamil Rakoczy zdecydowanie nie może narzekać na personalia swojej drużyny. Przed sezonem z drużyną pożegnali się Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Jakub Czajkowski (Odra Opole), Maciej Wierzbicki (Szczakowianka Jaworzno), Łukasz Matusia (koniec kariery), a wypożyczenia Łukasza Krakowczyka oraz Dawida Rudnika dobiegły końca. Pozostali zawodnicy stanowiący o sile drużyny w poprzednim sezonie pozostali przy Olimpijskiej, a drużynę uzupełniła grupa nowych zawodników, takich jak Robert Chwastek (Sokół Ostróda), Kacper Czajkowski (Foto-Higiena Gać), Kajetan Frankowski (Sparta Rudna), a także grupa młodych zawodników Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Denis Bardl, Kamil Wójcik. Ważą się nadal losy Jarosława Czernysza, który prawdopodobnie lada dzień bytomską Polonię zamieni na drużynę I-ligową i co ciekawe, nie będzie to Odra Opole.

Nasz zespół w letnim okresie przygotowawczym rozegrał 7 gier sparingowych. Niebiesko-czerwoni co najlepsze zostawili sobie na koniec towarzyskiego grania, ponieważ zwycięstwa i dobra gra przyszły dopiero w starcia z rezerwami Śląska Wrocław i MKS-em Myszków. Teoretycznie tych ostatnich dwóch gier towarzyskich być nie powinno, ponieważ? No właśnie, nowy sezon – stare problemy. Już dwa spotkania początkowej fazy rozgrywek, czyli starcia z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Pniówkiem Pawłowice zostały przełożone, ponieważ u zawodników drużyn przeciwnych wykryto przypadki zachorowań na koronawirusa. Oczywiście takiego przebiegu rozgrywek nowego sezonu należało się spodziewać i mamy jedynie nadzieję, że kolejne spotkania toczyć będą się już bardziej regularnie.

Nasz jutrzejszy przeciwnik, a więc rezerwy Miedzi Legnica nie rozpoczęły sezonu 2020/2021 w spektakularny sposób. W pierwszej kolejce młody zespół z Legnicy musiał u siebie uznać wyższość Ślęzy Wrocław, a w ubiegłą sobotę w małych derbach województwa lepsi od Miedzi okazali się rezerwiści Zagłębia Lubin. Tym samym zespół z Legnica na pierwsze punkty musi nadal czekać, a my mamy nadzieję, że ten moment nadejdzie dopiero w najbliższy weekend.

Środowe spotkanie rozegrane zostanie w Legnicy na kompleksie boisk przy ul. Sportowców, spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Łukasz Sowada z Opola. Początek spotkania o godzinie 17:00, a transmisję na żywo w internecie śledzić będą mogli Państwo w systemie PPV dzięki naszej współpracy z portalem –  bytomski.pl

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę