Zmarł Piotr Rocki. Były piłkarz Polonii Bytom miał 46 lat

Niestety dotarły do nas smutne wieści ze szpitala w Bytomiu. W wieku 46 lat zmarł były zawodnik Polonii Bytom, Piotr Rocki, który w swojej karierze piłkarskiej reprezentował między innymi takie kluby jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Groclin Grodzisk Wielkopolski, Odra Wodzisław. Ostatnie lata popularny “Rocky” spędził w Ruchu Radzionków. 

 

Piotr Rocki do niebiesko-czerwonych dołączyć w styczniu 2014 roku, kiedy to występująca w II lidze Polonia Bytom pod wodzą trenera Grzegorza Kurdziela walczyła o ligowy byt. Niestety “Rocky” dla “Królowej Śląska” rozegrał tylko jedno wyjazdowe spotkanie z Gryfem Wejherowo, po którym został odsunięty od drużyny. Sytuacja z 2014 roku nie odbiła się jednak negatywnie na relacjach międzyludzki pomiędzy Piotrem Rockim a Polonią Bytom. Urodzony w Warszawie boiskowy twardziel mimo, iż mocno związany w ostatnich latach z Ruchem Radzionków, cieszył się szacunkiem ze strony kibiców nie tylko Polonii, ale wszystkich śląskich klubów.

 

Blisko dwa lata temu w wieku 44 lat Piotr Rocki zakończył piłkarską karierę i pod okiem… obecnego trenera Polonii Bytom, Kamila Rakoczego,  pobierał lekcje “trenerskiego rzemiosła”. Ostatecznie Piotrek uzyskał odpowiednie trenerskie wykształcenie, zaliczając nawet debiut w roli pierwszego trenera Ruchu Radzionków. Przyczyną śmierci popularnego zawodnika było pęknięcie tętniaka.

 

W imieniu Zarządu, pracowników, sztabu trenerskiego oraz zawodników Polonii Bytom pragniemy złożyć rodzinie oraz bliskim najszczersze wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju Piotrek.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920