Zmarł Wacław Kruczkowski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w czwartek 1 września w wieku 89 lat odszedł od nas Wacław Kruczkowski, wieloletni kierownik drużyny Polonii Bytom oraz sędzia piłkarski. 

Popularny ,,Wacuś” przeprowadził w roli sędziego 2350 spotkań piłkarskich, we wszystkich klasach rozgrywkowych. Po przybyciu z Lwowa Do Bytomia, zaczynał jako zawodnik drużyn młodzieżowych oraz seniorskiej Polonii Bytom. W roku 1957 decydując się na rolę działacza bytomskiego Klubu, został delegowany na sędziego piłkarskiego. Od 1959 roku był Członkiem Zarządu Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom. W latach 1984-1988 Przewodniczący Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom. Po zakończeniu sędziowania, pełnił rolę obserwatora lub delegata szczebla centralnego. Przez ponad 20 lat, wpierw jako kierownik techniczny, później jako kierownik drużyny, pracował przy seniorskim zespole Polonii Bytom, świętując m.in. awans do ówczesnej 2. ligi oraz Ekstraklasy. Przy Polonii Bytom był do ostatnich swoich dni, pielęgnując tradycje klubu seniora przy ul. Kolejowej 6. Posiadał wszystkie odznaczenia resortowe.

To dla środowiska Polonii Bytom niepowetowana strata. Łączymy się w bólu z rodziną oraz najbliższymi Wacława Kruczkowskiego oraz składamy najszczersze kondolencje.

O uroczystościach pogrzebowych zmarłego, poinformujemy w osobnej wiadomości.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę