Zwycięstwo na inauguracje rundy wiosennej. Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom 1:3 (1:1)

Niebiesko-czerwoni udanie zainaugurowali piłkarską wiosnę, wygrywając wyjazdowe starcie z Foto-Higieną Gać 3:1 (1:1). Strzeleckie popisy “Królowej Śląska” w rundzie wiosennej rozpoczął już w drugiej minucie spotkania Michał Bedronka. W drugiej części spotkania byliśmy świadkami debiutanckich trafień Adama Żaka oraz Dawida Rudnika, które zapewniły drużynie prowadzonej przez trenera Kamila Rakoczego komplet punktów. 

 

Niebiesko-czerwoni na inauguracje wiosennych zmagań ligowych czekali z utęsknieniem, licząc że na boisku w Gaci nie dość, że zainkasują na swoim koncie pierwszy komplet punktów, ale nie bez znaczenia była także chęć rewanżu na drużynie Foto-Higieny, która w Bytomiu okazała się lepsza, wygrywając 2:1. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli bytomianie, którzy już w pierwszej akcji spotkania otworzyli rezultat spotkania. Po centrze z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym Marcina Gąsiorowskiego zachował się Michał Bedronka, który umieścił piłkę w siatce precyzyjnym strzałem przy słupku. Drużyna gospodarzy wyraźnie podrażniona nieudanym początkiem spotkania z biegiem czasu starała się coraz mocniej zagrażać bramce Krzysztofa Kamińskiego, jednak młody debiutant w bramce Polonii nie zawodził, pewnie wyłapując dośrodkowania i niegroźne strzały gospodarzy. W rozgrywanym na nierównym i bardzo wąskim boisku nie brakowało walki, która przełożyła się na sporą liczbę żółtych kartoników, którymi karani byli zawodnicy obu drużyn. W pierwszej części spotkania bytomianie nie stworzyli sobie już więcej 100% sytuacji do zdobycia bramki, jednak na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem, to gospodarze dopięli swego. Sprytnie rozegrany rzut rożny na trafienie zamienił Marcin Wdowiak, tym samy drużyny do szatni zeszły z nierozstrzygniętym rezultatem 1:1.

 

Druga część spotkania rozpoczęła się od odważnych ataków ze strony Polonii, z którymi zawodnicy gospodarzy nie potrafi sobie poradzić, raz po raz ratując się przewinieniami. W 50 minucie spotkania za kolejny brutalny faul w środkowej części boiska swoją drugą żółtą kartkę w spotkaniu obejrzał Tobiasz Jarczak, który tym samy zmuszony został do opuszczenia boiska w wyniku otrzymania czerwonej kartki. Niebiesko-czerwoni natychmiast wykorzystali grę w przewadze. W 53 minucie spotkania Adam Żak fenomenalnie odwrócił się z przeciwnikiem na plecach i pognał sam na sam na bramkę drużyny z Gaci. Nasz napastnik nie mógł pomylić się w tej sytuacji i pewnie umieścił piłkę w siatce zaliczając debiutanckie trafienie ligowe w barwach Polonii, jednocześnie wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego długo nie cieszyli się z gry w przewadze jednego zawodnika. W 56 minucie meczu Dominik Konieczny obejrzał swój drugi żółty kartonik, a liczba zawodników na boisku się wyrównała. Gdy wydawało się, że gospodarze ruszą do natarcia, to jednak bytomianie opanowali przebieg spotkania, raz po raz zagrażając bramce Gąsiorowskiego. W końcu w 65 minucie spotkania wprowadzony na boisko za Mariusza Fornalczyka, Dawid Rudnik, urwał się obrońcom Foto-Higieny i ze spokojem umieścił piłkę w siatce, ostatecznie jak się okazało ustalając rezultat spotkania na 3:1. Niebiesko-czerwoni w drugiej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, jednak strzał Krzemienia, Żagla oraz wprowadzonego w drugiej połowie Łukasza Krakowczyka nie znalazły drogi do siatki. Gospodarze w drugiej połowie nie potrafi sforsować szczelnej defensywy bytomian, którą dowodziła para stoperów Bedronka-Matusiak.

 

Polonia Bytom zrewanżowała się drużynie Foto-Higieny za ubiegłoroczną porażkę w inauguracji rozgrywek ligowych III ligi. Niebiesko-czerwoni okazali się dzisiaj zdecydowanie skuteczniejszą i bardziej zdeterminowaną drużyną, a zdobyty trzy punkty przybliżyły nas do pozycji lidera na cztery oczka, gdyż Śląska II Wrocław jedynie zremisował dzisiaj w domowym spotkaniu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Kibiców Polonii, których na obiekcie w Gaci obecnych było dzisiaj ponad 200 cieszyć może na pewno dyspozycja nowych zawodników w tali kart trenera Rakoczego. Już za tydzień drużynę Polonii czeka kolejne trudne starcie, tym razem w Bytomiu zmierzymy się ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie z drużyną z Wrocławia rozegrane zostanie w sobotę 14 marca na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego. Początek spotkania o godzinie 15:00.

 

 

Polonia Bytom: 

31. Kamiński Krzysztof – 24. Budzik Dominik, 9. Matusiak Łukasz, 3. Bedronka Michał, 25. Konieczny Dominik – 15. Czajkowski Jakub, 17. Żagiel Filip 82′ (7. Pośpiech Tomasz), 10. Krzemień Dawid, 16. Stefański Patryk 55′ (21. Hałgas Krzysztof), 22. Fornalczyk Mariusz 60′ (14. Rudnik Dawid) – 18. Żak Adam 77′ (11. Krakowczyk Łukasz).

 

Zawodnicy rezerwowi:

1. Gargasz Dawid, 14. Rudnik Dawid, 7. Pośpiech Tomasz, 11. Krakowczyk Łukasz, 30. Radkiewicz Norbert, 21. Hałgas Krzysztof, 29. Mizgała Przemysław

 

Trenerem Polonii Bytom jest Kamil Rakoczy.

 

 

 

Foto-Higiena Błyskawica Gać: 

28. Gąsiorowski Marcin – 5. Wdowiak Marcin, 7. Matusik Maciej 69′ (2. Bujakiewicz Paweł), 8. Orzechowski Łukasz, 10. Gałaszewski Michał 46′ (14. Przybylski Marcin), 11. Buryło Marcin, 16. Nahrebecki Wiktor, 17. Krzyśków Radosław 83′ (9. Jezierski Adrian), 18. Stachowski Kacper, 19. Piórecki Kacper, 20. Jarczak Tobiasz.

 

Zawodnicy rezerwowi:

1. Wojciechowski Piotr, 2. Bujakiewicz Paweł, 6. Tylki Michał, 9. Jeziorski Adrian, 13. Hawryło Michał, 14. Przybylski Marcin, 15. Czajkowski Kacper.

 

Trenerem Foto-Higieny Gać jest Jarosław Fojna.

 

Czerwone kartki: 50′ Jarczak Tobiasz – dwie żółte (Foto-Higiena Gać), 56′ Konieczny Dominik – dwie żółte (Polonia Bytom).

Żółte kartki: 4′ Żak Adam (Polonia Bytom), 18′ Fornalczyk Mariusz (Polonia Bytom), 44′ Stefański Patryk (Polonia Bytom), 84′ Żagiel Filip (Polonia Bytom), 85′ Przybylski Marcin (Foto-Higiena Gać).

 

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Polonia Bytom 1:3 (1:1)

  • 2′ Bedronka Michał (Polonia Bytom) 0:1
  • 41′ Wdowiak Marcin (Foto-Higiena Gać) 1:1
  • 53′ Żak Adam (Polonia Bytom) 1:2
  • 65′ Rudnik Dawid (Polonia Bytom) 1:3

 

 

Widzów ok. 300 (w tym 200 kibiców z Bytomia).

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę