Zwycięstwo w ostatniej domowej próbie i debiut 14-latka. Polonia Bytom – RKS Radomsko 3:0 (1:0)

Niebiesko-czerwoni na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej pokazali, że ich forma mocno zwyżkuje. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego w rozegranym przy ul. Olimpijskiej sparingu pokonali RKS Radomsko 3:0 (1:0). W pierwszej połowie bramkę dla naszej drużyny zdobył Adam Żak, natomiast w drugiej połowie trafienia dołożyli Dawid Krzemień i Łukasz Krakowczyk. Najważniejszym wydarzeniem spotkania był 15-minutowy debiut 14-letniego Franciszka Stachonia, który pokazał się bardzo pozytywnie na tle seniorów z Radomska.

 

Niebiesko-czerwoni starcie z III-ligowym RKS-em Radomsko rozpoczęli bez narzekającego na uraz Filipa Żagla, którego w pierwszym składzie zastąpił Dawid Rudnik, który już w 15 minucie obsłużył idealnym zagraniem Adama Żaka, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Zawodnicy Polonii w pierwszej połowie kilkukrotnie stworzyli jeszcze spore zagrożenie pod bramką gości, lecz zabrakło skuteczności lub zawodziło ostatnie podanie.

Po zmianie stron zawodnicy Polonii jeszcze mocniej ruszyli na rywali, a co za tym idzie uzyskali jeszcze większą przewagę, którą w 50 minucie udokumentowali drugą bramką po strzale Dawida Krzemienia. Warto odnotować świetną asystę przy drugiej bramce w wykonaniu Patryka Stefańskiego. W 78 minucie goście sprezentowali naszej drużynie prezent, z którego skorzystał Łukasz Krakowczyk, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Najważniejszym wydarzeniem spotkania był jednak debiut w pierwszej drużynie 14-letniego Franciszka Stachonia, który w 75 minucie pojawił się na boisku zmieniając Dominika Koniecznego. Trampkarz z rocznika 2005 kilkukrotnie popisał się dokładnymi zagraniami, przyspieszając akcje naszej drużyny. Kolejne spotkanie niebiesko-czerwoni zagrają za tydzień w Krakowie z Hutnikiem, będzie to ostatnie spotkanie sparingowe naszej drużyny przed startem rundy wiosennej.

 

 

 

Skład Polonii Bytom w pierwszej połowie: 

Kamiński – Dzikiewicz, Bedronka, Matusiak, Budzik – Konieczny, Stefański, Krzemień, Fornalczyk, Rudnik – Żak

 

W drugiej połowie wystąpili:

Gargasz, Krakowczyk, Pośpiech, Radkiewicz, Czajkowski, Wróbel, Kozicki, Fulianty, Stachoń

 

 

 

Polonia Bytom – RKS Radomsko 3:0 (1:0)

  • Żak 15′
  • Krzemień 50′
  • Krakowczyk 78′

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę