Arkadiusz Maj: Mam nadzieję, że moje bramki przyczynią się do zwycięstw zespołu

Arkadiusz Maj jest pierwszym, zimowym transferem Polonii. Rosły napastnik odbył już z drużyną inauguracyjny trening i jest gotów do walki ze swoim nowym zespołem o jak najlepsze rezultaty wiosną.

 

Wypożyczony z Zagłębia Sosnowiec zawodnik wczoraj został oficjalnie zaprezentowany jako nowy napastnik Polonii. Dziś podzielił się z nami swoimi wrażeniami po podpisaniu kontaktu z dwukrotnym mistrzem Polski. – Cieszę się, że tu jestem. Widać, że klub podchodzi profesjonalnie do tego, co robi. Polonia Bytom ma swoje aspiracje i zajmowane przez drużynę miejsce na podium nie jest dziełem przypadku – skwitował urodzony w Kraśniku zawodnik.

 

Nowy nabytek niebiesko-czerwonych odbył dzisiaj pierwszy trening z nową drużyną. Nominalną pozycją Maja na boisku jest atak, jednak jak sam przyznaje, nie jest dla niego problemem także cofnięcie się po piłkę w głąb boiska. – Zaczynałem grę w piłkę jako skrzydłowy. Dopiero później kolejni trenerzy zaczęli mnie stawiać w roli środkowego napastnika i tak już zostało. Jako typowa “dziewiątka” potrafię odpowiednio odnaleźć się w polu karnym rywala, jednak kiedy trzeba, potrafię także pomóc kolegom w odbiorze piłki. Myślę, że nie powinno stanowić dla mnie większego problemu wkomponowanie się w grę zespołu. Została mi przedstawiona koncepcja gry Polonii, która mi odpowiada – podsumował autor dziesięciu bramek w rundzie jesiennej dla III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski.

 

22-letni napastnik ma za sobą debiut w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała, jednak dopiero teraz przyjdzie mu poznać charakterystykę trudnej grupy, jaką bez wątpienia jest III grupa piłkarskiej 3 ligi, skupiająca wiele mocnych drużyn, nie tylko ze Śląska. – Wiele osób mówi, że ta grupa jest naprawdę najtrudniejsza ze wszystkich czterech grup 3 ligi, jednak dopiero po pierwszych meczach będę mógł to sprawdzić z perspektywy boiska. Lider z Goczałkowic ma naprawdę dobry zespół, a jeżeli dodamy do tego kilka kolejnych drużyn, które co roku znajdują się w górnej połówce tabeli, jak i kilka kilka drużyn rezerw Ekstraklasy czy 1 Ligi to czeka mnie naprawdę spore wyzwanie – skomentował gotowy na nowe wyzwania zawodnik.

 

Arkadiusz Maj ma także swoje cele, które chce zrealizować w trakcie swojego pobytu w Polonii. – Chcę pomóc klubowi w osiągnięciu jak najlepszej pozycji w tabeli na koniec sezonu. Mam nadzieję, że moje bramki przyczynią się do zwycięstw Polonii. Jak każdy zawodnik stawiam sobie także swoje cele przed przyjściem do nowego klubu. Chciałbym podtrzymać serię kolejnej rundy z rzędu, w której strzelę przynajmniej dziesięć bramek – zakończył nasz nowy gracz.

 

Nie mamy nic przeciwko, aby zakładane przez Arkadiusza Maja cele stały się faktem!

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę