Beniaminek i lider w jednym. Zapowiedź meczu z Rakowem II Częstochowa

W samo południe, po dwóch stronach boiska staną naprzeciwko siebie drużyny lidera ligi, Rakowa II Częstochowa oraz Polonii Bytom. Szczególnie dla bytomian sobotni mecz będzie miał znaczenie szczególne, gdyż podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka nie mogą sobie pozwolić na zwiększenie straty do zajmującego pierwsze miejsce w tabeli beniaminka.

 

Obie drużyny dzielą w ligowej tabeli cztery miejsca oraz taka sama ilość punktów. Liderujące przed szóstą serią spotkań w III grupie piłkarskiej 3. Ligi rezerwy Rakowa, które prowadzi już od paru lat z powodzeniem trener Tomasz Kuźma, to tegoroczny beniaminek rozgrywek. W składzie częstochowian znajdziemy jednak kilku doświadczonych zawodników, mających na swoim koncie grę w wyższych klasach rozgrywkowych, takich jak Piotr Malinowski, Przemysław Oziębała, Michał Czekaj czy były gracz Polonii, Przemysław Mizgała. Drużynę w tym sezonie wzmacnia również uzdolniona młodzież, która w połączeniu z doświadczeniem swoich starszych kolegów, tworzy obecnie bardzo dobrze działającą maszynę. Patrząc na impet, z jakim wkroczyli w nowy sezon nasi sobotni rywale, zajmowana na dziś pozycja w ligowej hierarchii nie może dziwić. Czerwono-niebiescy zainaugurowali sezon czterema, kolejnymi zwycięstwami, z czego trzy (nad MKS-em Kluczbork, Ślęzą Wrocław oraz Stilonem Gorzów Wielkopolski), miały miejsce na stadionie przy ul. Limanowskiego. Trzynaście zdobytych na dzień dzisiejszy punktów tworzą również wyjazdowe spotkania rezerw Rakowa w Brzegu (wygrana 3:1) oraz Zielonej Górze (remis 1:1). Łatwo zatem się zorientować, iż nasi przeciwnicy nie doznali jeszcze w lidze porażki. Ba, jest to jedyna drużyna w tabeli, która po stronie porażek ma okrągłe “0”. W ostatnich dniach zespół z Częstochowy opuścił najskuteczniejszy dotąd strzelec, Portugalczyk Pedro Vieira. 20-letni wychowanek Academki Coimbra, autor czterech bramek, resztę sezonu 2022/2023 spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowej Resovii Rzeszów. Liczba stranierich w drużynie naszego rywala na sobotni mecz będzie się jednak zgadzać. To efekt decyzji klubu, na mocy której drugi zespół Rakowa zasili Australijczyk Jordan Courtney-Perkins, który wiosną pięciokrotnie meldował się na boiskach PKO BP Ekstraklasy, grając na zasadzie transferu czasowego z pierwszej drużyny Rakowa w Warcie Poznań. Nasz sobotni rywal to trzecia, najlepsza ofensywa w lidze (13 bramek zdobytych) oraz najlepsza defensywa (4 bramki stracone), więc jesteśmy pewni, że czeka nas niezwykle trudne spotkanie.

 

Drugi mecz z rzędu z udziałem Polonii Bytom sędziować będzie arbiter z Małopolskiego Kolegium Sędziów, a konkretnie z Krakowa. Tym razem jednak będzie do Pan Grzegorz Jabłoński. Dla doświadczonego sędziego będzie to trzecie w tym sezonie spotkanie, w którym poprowadzi mecz na szczeblu 3. Ligi. Pierwszym był sierpniowy mecz w Tarnowskich Górach, gdzie miejscowy Gwarek przegrał z Lechią Zielona Góra (0:1). Niebiesko-czerwonym 38-letni arbiter prowadził jedno spotkanie w poprzednim sezonie. Był to zremisowany przez Polonię domowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała (1:1).

 

Superbet jak zawsze przyjrzał się zapowiedziom dotyczącym sobotniemu spotkaniu w Częstochowie. Zdaniem naszego Sponsora, powinien to być niezwykle wyrównany mecz, lecz minimalnym faworytem do zwycięstwa są gracze Polonii Bytom. Ich wygrana jest wyceniana po kursie 2.45. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 3.60. Kurs na zwycięstwo drugiej drużyny Rakowa wynosi natomiast 2.50. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Raków II Częstochowa – Polonia Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

6. kolejka (03.09.2022r)

Raków II Częstochowa – BS Polonia Bytom

ul. Limanowskiego 83, Częstochowa

godz. 12:00

Transmisja: Raków Częstochowa YouTube

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę