Czarni Sucha Góra z awansem do Ligi Okręgowej! Gratulujemy!

Czarni Sucha Góra w Lidze Okręgowej! Nasz Klub Partnerski w niesamowitych okolicznościach pokonał wczoraj po serii rzutów karnych Orkana Dąbrówkę Wielką i zapewnił sobie tym samym możliwość gry na wyższym poziomie rozgrywkowym.

W sezonie 2022/2023 drużyny, które na koniec sezonu zajmowały miejsca 2-5 w rozgrywkach bytomskiej A-klasy, awansowały do meczów barażowych, których stawką było jedno miejsce, promujące do Ligi Okręgowej. Lepszy od naszego Klubu Partnerskiego na przestrzeni sezonu okazał się jedynie zespół Orła Nakło Śląskie, więc pewne było, że w przypadku zwycięstwa w pierwszym meczu barażowych, klub z Suchej Góry będzie miał możliwość rozgrywania dwóch meczów na własnym boisku.

Tak też się stało, bowiem w pierwszym spotkaniu potrzebna była dogrywka, aby po golu Marcina Prymki pokonać Iskrę Lasowice i awansować do finału. Sobotni mecz przyciągnął na trybuny obiektu przy ul. Niepodległości rzeszę spragnionych piłkarskich wrażeń fanów. W pierwszej połowie za sprawą wypożyczonego z Polonii Bytom Dariusza Łuckiego, zespół gospodarzy objął prowadzenie. Do remisu goście, którzy w półfinale zdecydowanie pokonali na wyjeździe Górnika Bobrowniki Śląskie (6:1), doprowadzili w ostatniej akcji pierwszej połowy. Ani druga połowa, ani trzydzieści minut dogrywki nie wyłoniły zwycięzcy. Tego poznaliśmy po serii rzutów karnych, które padły łupem Czarnych i dzięki zwycięstwie w konkursie jedenastek 4:3, po dwudziestu latach klub z dzielnicy Bytomia powrócił na szczebel Ligi Okręgowej.

Życzymy naszemu Klubowi Partnerskiemu jak najlepszych wyników w przyszłym sezonie na wyższym poziomie rozgrywkowym!