Czas rozstrzygnąć rywalizację z KKS-em. Jutro mecz barażowy!

Środa z całą pewnością będzie elektryzować wszystkich fanów Polonii. Już jutro Niebiesko – Czerwoni staną do walki o finał barażów! Rywalem Królowej Śląska będzie KKS Kalisz.

Ubiegła sobota wprawiła w prawdziwą euforię wszystkie osoby związane z naszym klubem. Drużyna Łukasza Tomczyka pokonała przed własną publicznością rezerwy Lecha Poznań 3:0 (1:0). Taki wynik zapewnił Polonii udział w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi.

Rozstrzygnąć rywalizację z KKS-em

Zgodnie z przyjętym regulaminem rozgrywek bytomianie uplasowani na 6. lokacie mierzą się z ekipą, która zajęła 3. miejsce. Te przypadło KKS-owi Kalisz. W drugiej parze o awans do finału powalczą natomiast Chojniczanka Chojnice oraz Stal Stalowa Wola.

Pojedynek numer trzy pomiędzy Polonią, a ekipą z Wielkopolski zapowiada się emocjonująco nie tylko z uwagi na stawkę spotkania. Rywalizacja bowiem pozostała nierozstrzygnięta – w jesiennym meczu padł bezbramkowy remis, natomiast wiosną przy ul. Piłkarskiej obie drużyny także podzieliły się punktami. Ostateczny wynik wyniósł wówczas 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Adrian Piekarski w 85. minucie, natomiast w doliczonym czasie gry „golem życia” popisał się Mateusz Żebrowski. Po jego trafieniu sędzia natychmiast zakończył mecz.

Warto wspomnieć, że od tego czasu na ławce kaliszan doszło do zmiany. Paweł Ozga przestał pełnić funkcję trenera 29 kwietnia, a jego obowiązki przejął asystent Marcin Woźniak.

Kadra gotowa na mecz

Kadra Polonii na spotkanie z KKS-em jest niemal kompletna. Tak jak do tej pory trener Łukasz Tomczyk nie będzie mógł skorzystać z usług Szymona Jopka, a także Norberta Radkiewicza, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach.

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Arbiter, który aktualnie na co dzień prowadzi głownie mecze Ekstraklasy, a także zalicza zawody w europejskich pucharach, gwizdał naszej drużynie trzykrotnie. W tamtych spotkaniach Polonia odnotowała jeden remis i dwie porażki.

Mecz KKS Kalisz – Polonia Bytom odbędzie się jutro tj. 29 maja 2024 r. o godzinie 16.00. Transmisja zostanie przeprowadzona w serwisie TVP Sport.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę