Drama Zbrosławice najbliższym sparingowym przeciwnikiem Polonii Bytom

W sobotę swój drugi mecz kontrolny zimowego okresu przygotowawczego rozegra drużyna Polonii Bytom. Najbliższym sparingpartnerem Niebiesko-Czerwonych będzie Drama Zbrosławice.

 

Dla naszych sobotnich rywali będzie to pierwsze spotkanie kontrolne w nowym roku, kończące tym samym inauguracyjny tydzień treningowy po zimowej przerwie. Podopieczni trenera Dariusza Dwojaka, dla których sezon 2022/2023 jest powrotem na szczebel IV ligi, pierwszą część tegorocznej kampanii zakończyli na szóstym miejscu w rozgrywkach ze stratą siedmiu punktów do lidera, którym jest Podlesianka Katowice. Z pewnością znów będziemy mogli ujrzeć na placu gry w drużynie Dramy zawodników, których bytomscy sympatycy doskonale kojarzą za czasów gry w Polonii. Barwy Dramy reprezentują bowiem Jakub Belica, Robert Chwastek, Marcin Lachowski czy Piotr Makowski, a wypożyczony do klubu ze Zbrosławic w tym sezonie jest natomiast Kamil Wójcik.

 

W ostatnim czasie obie drużyny konfrontowały się ze sobą dość często. Sierpniowe starcie towarzyskie rozgrywane w Bytomiu zakończyło się zwycięstwem Niebiesko-Czerwonych 3:2. Dużo wyższe rozmiary zwycięstwa naszej drużyny mogliśmy zaobserwować niecały miesiąc później. W meczu okręgowego Pucharu Polski oba zespoły mierzyły się ze sobą ponownie. Tym razem Poloniści pokonali drużynę Dariusza Dwojaka 6:3 i rozpoczęli swój marsz po zwycięstwo w tych rozgrywkach, które jak dobrze pamiętamy zapewnili sobie na początku listopada ubiegłego roku.

 

Mecz będzie miał ciekawy, bo dość niespodziewany piłkarski format czasowy. Obie drużyny zaplanowały bowiem grę, złożoną z czterech części po 30 minut każda. Tak jak ubiegłotygodniowy mecz z Ruchem Chorzów, tak i najbliższe spotkanie kontrolne z Dramą Zbrosławice zespół Polonii Bytom rozegra w na obiekcie Silesii przy ul. Jana Dzierżonia 21 w Bytomiu-Miechowicach. Wstęp na to spotkanie jest darmowy. Początek meczu o godzinie 11:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę