Dwa mecze w dwa dni. Zapowiedź piłkarskiego weekendu Polonii Bytom

Na koniec szóstego tygodnia zimowych przygotowań Polonii Bytom, nasza drużyna rozegra nie jeden, a tym razem dwa mecze kontrolne. Odpowiedź na pytanie dotyczące formy Polonistów na nieco ponad dwa tygodnie przed pierwszym w tym roku meczu o stawkę, mają dać wyniki meczów sparingowych z Górnikiem Polkowice oraz Wartą Zawiercie.

 

KS GÓRNIK POLKOWICE – BS POLONIA BYTOM (18.02.2022, godz. 12:00)

Tegoroczny sparing numer siedem odbędzie się na trawiastym boisku przy ul. Kopalnianej w Polkowicach. Dla naszego najbliższego przeciwnika, a więc Górnika Polkowice, będzie to ostatni sparing przed rozpoczynającymi się w ostatnim tygodniu lutego rozgrywkami w Fortuna 1. Lidze. Trener pierwszoligowca Szymon Szydełko, który w klubie z Dolnego Śląska pojawił się w grudniu ubiegłego roku, otrzymał za zadanie od klubowych władz utrzymać polkowiczan na zapleczu Ekstraklasy. Podczas zimowych gier kontrolnych Górnicy rozegrali pięć spotkań sparingów, odnosząc dwa zwycięstwa (2:0 z Miedzią Legnica oraz 1:0 z KKS-em Kalisz), a także doznając trzech porażek (0:1 ze Ślęzą Wrocław, 0:1 z Zagłębiem Lubin oraz 2:4 ze Śląskiem II Wrocław). Szczególnie zwycięstwo z aspirującą do awansu Miedzią Legnica była dla polkowiczan ważną datą, ponieważ spotkanie odbyło się na nowym obiekcie ze sztuczną nawierzchnią osiemnastej drużyny Fortuna 1 Ligi.

 

Niemal równo dwanaście miesięcy temu, rywalizowaliśmy z drużyną z Polkowic także w spotkaniu kontrolnym. Ubiegłoroczny sparing rozegrany w Środzie Śląskiej zakończył się wygraną Polonistów 5:2, a bramki zdobywali wtedy Kordian Górka, Patryk Stefański, Grzegorz Ochwat, Norbert Radkiewicz oraz Dominik Budzik. Dla walczącego wtedy o awans na zaplecze Ekstraklasy Górnika dwie bramki zdobył Mateusz Piątkowski, którego bramka zapewniła tej zimy sparingową wygraną nad drużyną z Kalisza.

 

BS POLONIA BYTOM – KP WARTA ZAWIERCIE (19.02.2022, godz. 11:00)

Dzień później Poloniści zagrają w Bytomiu-Miechowicach. Do spotkania z występującym w pierwszej grupie IV ligi śląskiej zespołem, podopieczni trenera Kamila Rakoczego podejdą niecałe 24 godziny po spotkaniu w Polkowicach. Łatwym do przewidzenia będzie zatem fakt, iż nie wszyscy zawodnicy z kadry na piątkowy mecz pojawią w nim również na sobotnie spotkanie z Wartą. Piąty zespół półmetka rozgrywek pierwszej grupy IV ligi śląskiej ma za sobą do tej pory cztery mecze kontrolne. Podopieczni trenera Mateusza Mańdoka za każdym razem schodzili tej zimy z boiska jako zwycięzcy. Zespół z Zawiercia wygrywał do tej pory z Górnikiem Wojkowice (6:2), Górnikiem 09 Mysłowice (3:2), Przemszą Siewierz (3:0) oraz Jutrzenką Giebułtów (1:0). W uwzględnieniu teoretycznym, Poloniści będą w sobotę najtrudniejszym rywalem dla zespołu biało-zielonych. Oczywiście, jak w każdym piłkarskim przypadku bywa, wszelkie przedmeczowe teorie zostaną sprawdzone na boisku.

 

Ostatni raz drużyny Polonii Bytom oraz Warty Zawiercie mierzyły w rozgrywkach IV ligi śląskiej w sezonie 2018/2019, który jak dobrze pamiętamy zakończył się awansem Królowej Śląska na poziom III ligi. Jesienią niebiesko-czerwoni przegrali na obiekcie Szombierek z Wartą 0:3, jednak w rewanżu to podopieczni wówczas Marcina Domagały nie dali rywalowi szans, zwyciężając w Zawierciu 4:1 i odskakując drugiej w wówczas z tabeli Warcie na bezpieczną przewagę punktową, której nie Poloniści nie oddali już do końca sezonu.

 


W środowym raporcie informowaliśmy o planowanej specjalnej jednostce treningowej naszej drużyny przed meczem z Górnikiem Polkowice. Pierwszej drużynie Polonii Bytom miała towarzyszyć grupa Żaków naszej Akademii z rocznika 2014. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych w czwartkowych godzinach porannych, trening z naszymi podopiecznymi został przełożony.

O dokładnym terminie akcji pierwszej drużyny z pewnością Was poinformujemy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę