Dzień, na który wszyscy czekaliśmy! Mecz o awans z Polonią Nysa

Od pierwszego gwizdka arbitra, rozpoczynającego sezon 2022/2023, wyprzedzaliśmy w myślach kolejne miesiące, wyobrażając sobie optymistyczny finisz ligowych rozgrywek. Dziś, dzięki znakomitej wiośnie, serii zwycięstw i wiary we własne możliwości, drużyna Polonii Bytom stanie w sobotę przed szansą powrotu na szczebel centralny piłkarskich rozgrywek w naszym kraju!

 

Mimo, iż do sobotniego spotkania przystępujemy tym razem jako goście, to naszą zapowiedź rozpoczniemy od przedstawienia przedmeczowej sytuacji Niebiesko-Czerwonych. Polonia Bytom stoi przed olbrzymią szansą na mistrzostwo ligi, zatem cel Polonistów jest dzisiaj częścią nadrzędną, aniżeli pozostałe informacje dotyczące meczu. Do zgarnięcia pozostało każdej z drużyn w sezonie 2022/2023 dwanaście punktów. Jeżeli podopieczni trenera Adama Burka wygrają sobotni mecz z Polonią Nysa, drzwi awansu do rozgrywek 2. ligi, niezależnie od innych wyników meczów naszej grupy 3. ligi, otworzą się Królowej Śląska na oścież. Dużo zależeć będzie również od spotkania, w którym ostatni gwizdek zabrzmi jeszcze przed rozpoczęciem spotkania na Olimpie. Mowa tutaj o starciu drugiego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała z Rakowem II Częstochowa. Jeżeli gospodarze przegrają z częstochowianami, automatycznie pierwsze miejsce oraz awans pada łupem Polonistów, jeszcze zanim wejdą na płytę obiektu przy Olimpijskiej. Każdy inny wynik powoduje, iż o mistrzostwo ligi Niebiesko-Czerwoni powalczą od godziny 17:30 z Polonią Nysa. Do meczowej kadry na sobotni mecz powraca kontuzjowany ostatnio Norbert Radkiewicz, z kolei zabraknie w niej Jacka Wuwra czy Łukasza Zejdlera, których z meczu wyeliminowały lekkie urazy oraz Dominika Koniecznego (8. żółta kartka w sezonie). W meczu nie wystąpi również Dawid Krzemień, którego tym razem usłyszycie nie z boiska, ale z komentatorskiego stanowiska.

 

Polonia Nysa zajmuje w ligowej tabeli czternaste miejsce i nie może być jeszcze pewna ligowego utrzymania. Wszystko przez sytuację w strefie spadkowej tabeli eWinner 2. ligi, gdzie do końca nie wiadomo, ile drużyn terytorialnie należących do III grupy 3. ligi, opuści trzeci szczebel rozgrywkowy. Drużyna beniaminka rundę wiosenną można powiedzieć spędza “na walizkach”. Wszystko to z uwagi na remont obiektu piłkarskiego Polonii oraz konieczność rozgrywania domowych meczów w niedalekim Grodkowie. Z uwagi na zgodę obu klubów dotyczących miejsca rozegrania sobotniego spotkania, odbędzie się on w Bytomiu. Gospodarzem będzie Polonia, jednak tym razem ta z Nysy. Drużyna z województwa opolskiego na wyjazdach (gdyż w zasadzie tak powinniśmy nazywać sobotni mecz w wykonaniu beniaminka), spisuje się w tym sezonie dość słabo, odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo, sześć remisów oraz notując siedem porażek. Najbliższe spotkanie będzie debiutem trenerskim nowego szkoleniowca nyskiej drużyny. Dziś strona internetowa naszego rywala poinformowała, iż pracę w zespole beniaminka stracił trener Łukasz Czajka. Zastąpił go Andrzej Moskal, którego kibice mogą pamiętać z pracy w Agroplonie Głuszyna czy ostatnio Ruchu Zdzieszowice. Zawodnikiem Polonii Nysa jest z kolei wypożyczony z naszego klubu Denis Dudek. Młodzieżowiec, który ostatnio wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie nyskiej ekipy, w sobotnim meczu jednak nie zagra. To wskutek kontuzji, odniesionej podczas środowego meczu wyjazdowego Polonii w Zielonej Górze (1:1).

 

W sobotę po raz czwarty zagrają ze sobą o ligowe punkty na trzecioligowym poziomie obie Polonie. Znacznie lepszy bilans posiadają Niebiesko-Czerwoni, którzy z trzech do tej pory rozegranych meczów wygrali dwa (3:2 oraz 4:1). Jesienią pokonaliśmy Polonię Nysa po trzech bramkach Dawida Wolnego oraz jednej Filipa Żagla. Pozostały mecz, rozegrany wiosną 2021 roku zakończył się remisem 2:2. Łącznie w trzech spotkaniach padło czternaście goli. Mamy nadzieję, że sporo bramek oglądać będziemy również i w sobotnie popołudnie.

 

UWAGA, KIBICE! WAŻNA INFORMACJA!

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne będzie to spotkanie dla wszystkich sympatyków Królowej Śląska. Drużyna oraz sztab szkoleniowy wiedzą, iż będą mogli usłyszeć Wasz doping spod ogrodzenia stadionu, który z pewnością jak to niejednokrotnie już wiosną bywało, doda naszej drużynie jeszcze większej motywacji w drodze o kolejne zwycięstwo i przypieczętowanie awansu.

Zwracamy się jednak do Was z prośbą o kulturalny doping oraz rozważne i przede wszystkim bezpieczne przybycie pod stadion i przebywanie pod nim w trakcie meczu. Jeżeli scenariusz spotkania zakończy się powodzeniem, piłkarze oraz trenerzy po zakończeniu spotkania z całą dozą pewności wyjdą do Was, podziękować za doping i obecność, móc razem z Wami cieszyć się z długo wyczekiwanego awansu. W przypadku zapewnienia sobie mistrzostwa ligi po sobotnim meczu, autokar z drużyną uda się na bytomski rynek, gdzie wszyscy będziemy mogli kulturalnie i bezpiecznie radować się z naszego wspólnego sukcesu.

Przypominamy również ze względów bezpieczeństwa o niekorzystaniu z terenu skarpy, który jest wyłączony z użytkowania.

 

Sobotnie spotkanie możecie obstawić u oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet. Jego zdaniem, faworytem meczu jest drużyna Polonii Bytom, której wygrana wyceniana jest po kursie 1.45. Za prawidłowe wytypowanie remisu w meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 4.75. Kurs na zwycięstwo Polonii Nysa Superbet wycenia z kolei po kursie 5.50. Więcej zdarzeń dotyczących meczu drużyn z Nysy i Bytomia znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

31. kolejka (27.05.2023 r.)

KS Polonia Nysa – BS Polonia Bytom

ul. Olimpijska 2, Bytom godz. 17:30

Transmisja: PBTV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę