Górnik II Zabrze najbliższym rywalem BS Polonii Bytom [ZAPOWIEDŹ]

Kwiecień rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Już w sobotę rozegramy kolejny mecz ligowy, który będzie zarazem kolejnym meczem derbowym, który będzie również kolejnym meczem z drużyną rezerw. Areną najbliższej ligowej batalii Niebiesko-Czerwonych będzie obiekt Sparty w Zabrzu-Mikulczycach, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa drugi zespół Górnika Zabrze.

 

Nasi rywale przed sobotnim meczem okupują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 33 zdobytych punktów. W piłkarską wiosnę drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Przybyłę weszła z pewnością nie tak, jak sobie to zakładała podczas zimowych przygotowań. Górnicy w pierwszych trzech spotkaniach zgromadzili zaledwie jeden punkt, dwukrotnie przy tym przegrywając w meczach rozgrywanych w roli gospodarza. Sposób na pokonanie drużyny z Zabrza na ich terenie znalazły w marcu ekipy Ślęzy Wrocław oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski. Rywali trzeba jednak docenić za fakt, iż na wyjazdach radzili sobie już znacznie lepiej. Jako jedyni “urwali” punkty rewelacji wiosny – Stali Brzeg, a także jako pierwszy zespół od… Polonii Bytom i meczu naszej drużyny w Zielonej Górze w kwietniu ubiegłego roku, zdołał wywieźć z obiektu Lechii komplet punktów. O sile zespołu naszego najbliższego przeciwnika stanowią głównie młodzi piłkarze, walczący o angaż w pierwszej drużynie zabrzan. Kapitanem jest natomiast Marcin Wodecki. 35-letni zawodnik jest jednym z czterech zawodników, którzy przewodzą w wewnętrznej klasyfikacji strzelców. Oprócz popularnego Pszczółki, 6 bramek na swoim koncie mają również Michał Rostkowski, Daniel Ściślak oraz Alan Lubaski, który zimą na mocy transferu czasowego przeniósł się do drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Dla zabrzan sobotni mecz będzie dziewiątym w roli gospodarza w tym sezonie. Dotychczas ich bilans wynosi po cztery zwycięstwa oraz porażki, a także jeden remis.

 

Niebiesko-Czerwoni podobnie jak ich najbliższy przeciwnik swój ostatni mecz rozgrywali w niedzielę. Obie drużyny, które swoimi meczami zamykały poprzednią kolejkę ligową, mogły być usatysfakcjonowane osiągniętymi rezultatami. Poloniści w identycznych rozmiarach co jesienią pokonali beniaminka z Głogowa, przez co mogą do najbliższej serii gier w III grupie piłkarskiej 3. ligi przystąpić z pozycji lidera. Mecz z rezerwami Chrobrego był dla podopiecznych trenera Adama Burka pierwszym z serii trzech kolejnych meczów z drużynami rezerw. Sobotnie spotkanie nie będzie z pewnością łatwe, jednak panujące w naszym obozie bojowe nastroje z pewnością pomogą drużynie Królowej Śląska w stworzeniu nowej serii zwycięstw. Rozpoczynająca nowy miesiąc konfrontacja z zabrzanami będzie jedenastą próbą Niebiesko-Czerwonych w spotkaniach wyjazdowych. Dotychczas siedmiokrotnie przywoziliśmy z delegacji komplet punktów, dzieląc się nimi z rywalem zaledwie raz. Dwukrotnie nie udało się w tym sezonie zdobyć na wyjazdach choćby punktu, jednak po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. W sobotę nasza drużyna powalczy o dziesiąty mecz z rzędu bez porażki. Przedłużenie tej niezwykle korzystnej serii będzie kluczowe w kontekście pozostania na pierwszym miejscu w tabeli. W dalszym ciągu status najlepszego strzelca nie tylko Polonii Bytom, ale i całej 3. ligi, należy do Dawida Wolnego. Dla autora 21 bramek to druga taka obecna sytuacja w sezonie, kiedy nie wpisuje się na listę strzelców w dwóch, kolejnych meczach. Na początku sezonu podobna sytuacja miała miejsce w trzech kolejnych spotkaniach, jednak wtedy nadszedł pierwszy mecz z Górnikiem II Zabrze…

 

… w którym Dawid Wolny zdobył upragnionego, pierwszego w barwach Polonii Bytom hat-tricka. W ten oto sposób płynnie przeszliśmy do pierwszego w tym sezonie meczu z Górnikiem, który zakończył się dla naszej drużyny zwycięsko. Ogółem sobotni mecz będzie siódmym spotkaniem Polonii Bytom z rezerwami Górnika Zabrze na poziomie 3. ligi. Trzykrotnie do tej pory w tych starciach triumfowali Niebiesko-Czerwoni, dwukrotnie zwycięsko wychodzili z tych spotkań zabrzanie, natomiast raz w bezpośredniej historii meczów padł remis. Ostatnie zwycięstwo Polonistów w Zabrzu miało miejsce niecałe dwa lata temu. 10 kwietnia 2021 roku podopieczni trenera Kamila Rakoczego zanotowali fantastyczny come-back i po bramkach w ostatnich minutach meczu Marcina Lachowskiego oraz Sebastiana Pączko pokonali Górnika 2:1.

 

Czas teraz na przedstawienie sędziego głównego sobotnich derbów. Będzie nim pan Mateusz Maj z Wrocławia, dla którego będzie to dziewiąte spotkanie w tym sezonie na trzecioligowym poziomie. W meczach z udziałem tego arbitra nie brakuje w tym sezonie emocji. Jako fakty podajmy 26 zdobytych w meczach z udziałem sędziego Maja bramek, a także liczbę 42 żółtych kartek, które arbiter reprezentujący Dolnośląskie Kolegium Sędziów pokazywał w stronę zawodników trzecioligowych drużyn. Co ciekawe, w sierpniu 2020 roku, sędzia Maj prowadził zremisowane spotkanie bytomian z zabrzanami (2:2).

 

Kierując się kursami oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu jest drużyna Polonii Bytom. Kurs na wygraną naszego zespołu wynosi 1.72. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam natomiast 4.00. Wygrana gospodarzy wyceniana jest przez Superbet po kursie 3.90. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Górnik II Zabrze – Polonia Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

22. kolejka (01.04.2023 r)

Górnik II Zabrze – BS Polonia Bytom

ul. Adama Mickiewicza 66a, Zabrze

godz. 16:00

Transmisja: GórnikTV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920