Jesteśmy w najlepszej czwórce ORLEN ePucharu Polski!

Po długich i wyczerpujących kwalifikacjach dziś przyszedł czas na fazę Play-off dla najlepszych szesnastu drużyn. Reprezentujący Polonię Bytom Adam “Neerven” Marczak zwyciężył trzy spotkania, co zapewniło nam awans do finałów, które już niebawem odbędą się podczas wydarzenia LAN w Warszawie.

Choć to nasz reprezentant zwyciężył w eliminacjach i zapewnił sobie najlepsze rozstawienie w drabince play-off, to dziś od 18:30 ponownie trzeba było udowodnić, że Polonia Bytom jest bardzo groźna na wirtualnych murawach (więcej o drodze do TOP 16).


Tabela finałowa rundy kwalifikacyjnej

Dzisiejsza faza odbywała się w systemie drabinki podwójnej eliminacji, gdzie spośród szesnastu drużyn cztery najlepsze uzyskiwały miejsce na finałach.  Zmagania rozpoczęliśmy od meczu z Koroną Kielce, w którym po 90. minutach było 5:5, a o zwycięstwie decydowała złota bramka. Neerven zachował jednak zimną krew i to on zdobył trafienie na wagę awansu do kolejnej rundy. Tam czekał już zespół, będący jednym z większych zaskoczeń tegorocznej edycji, a więc Wicher Kobyłka. Starcie do pewnego momentu przebiegało pod znakiem znacznej przewagi Polonisty, lecz oponent nie dawał za wygraną i z wyniku 6:2 udało mu się złapać kontakt. Na szczęście wyrachowanie Adama sprawiło, że umiejętnie zabezpieczył się w defensywie, a po jednej z kontr zdobył gola i ustalił wynik spotkania na 7:5.

Drabinka wygranych fazy Play-Off

W meczu o awans przyszło nam się zmierzyć z Widzewem Łódź, którego barwy przywdziewa Bartosz “bejott” Jakubowski, będący wicemistrzem świata FIFA 22 i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Początek meczu należał do naszego reprezentanta, który szybko wyszedł na dwubramkową przewagę. Z tak mocnym rywalem jednak nie można było nawet na chwilę pozwolić sobie na brak koncentracji, o czym się boleśnie przekonaliśmy. Dwa trafienia rywala i do ostatnich minut utrzymywał się wynik 2:2. Wydawało się, że po raz drugi będziemy musieli przystąpić do złotej bramki. Na szczęście los nieco uśmiechnął się do nas w ostatniej akcji spotkania, gdy w polu karnym po zamieszaniu piłka wtoczyła się do bramki, dając awans do najlepszej czwórki w kraju.

TOP 4:

  • Polonia Bytom
  • GKS Bełchatów
  • Ząbkovia Ząbki
  • Raków Częstochowa

Finały ORLEN ePucharu Polski zostały przewidziane jako wydarzenie stacjonarne w Warszawie w dniu 28.12.2023r. O szczegółach dotyczących wydarzenia, w tym o transmisji będziemy Was niezwłocznie informować.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920