Kierunek Opole. W sobotę zagramy z Odrą

W najbliższą sobotę rozegramy drugi w zimowym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Pozostajemy cały czas w tematyce I-ligowej, a sobotnim przeciwnikiem naszej drużyny będzie Odra Opole.

 

Zapowiada się kolejny, niezwykle ciekawy mecz kontrolny z udziałem naszej drużyny. Poloniści swój drugi tydzień pracy zakończą sparingiem w Opolu. Drużyna trenera Kamila Rakoczego obecną formę sprawdzi na tle kolejnego, silnego przeciwnika. Poloniści mają już za sobą pierwszy sparing z innym reprezentantem Fortuna 1. Ligi, Skrą Częstochowa. Ocena tego meczu przez sztab szkoleniowy posłużyła jako wytyczne na kolejne dni zajęć. Efektem tego ma być jeszcze lepsza gra Polonistów w starciu z kolejnym, wymagającym przeciwnikiem. W tym ważnym starciu szansę na pokazanie swoich piłkarskich umiejętności otrzymają raz jeszcze przebywający na testach zawodnicy aspirujący do gry w naszym klubie. Po sobotnim meczu trener Kamil Rakoczy wraz ze swoim sztabem z pewnością będzie jeszcze bliżej podjęcia ostatecznej decyzji co do ich przyszłości.

 

Drużyna z Opola swoje zimowe przygotowania rozpoczęła 6 stycznia, jednak dopiero w sobotę zainaugurują serię sześciu meczów kontrolnych. Po serii badań oraz testów motorycznych, przyszedł zatem czas na granie. Sobotni sparing będzie Podopieczni trenera Piotra Plewni poczują smak boiskowej rywalizacji po raz pierwszy od 6 grudnia, kiedy to rozegrali ostatni mecz ligowy w 2021 roku, pokonując 2:1 w Nowym Sączu tamtejszą Sandecję. Nasz sobotni przeciwnik zakończył ubiegły rok na 10. miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi. Nowy rok natomiast rozpoczął z nową twarzą w zespole. Pierwszym potwierdzonym zimowym nabytkiem Odry został 23-letni obrońca Łukasz Kędziora, który ostatnie kilka lat spędził w zespole Hutnika Kraków. Jeśli już jesteśmy przy personaliach kadrowych Odry, to warto wymienić dwójkę byłych Polonistów, dziś występujących w zespole z Opola. Są nimi obrońca Mateusz Kamiński, który w barwach naszego klubu w sezonie 2007/2008 zadebiutował w Ekstraklasie, a także doskonale znany ostatnimi czasy w Bytomiu, Adam Żak. Wspomniana dwójka zapewne znajdzie się w kadrze Odry na jutrzejsze spotkanie.

 

Wspólne mecze sparingowe z udziałem Odry Opole oraz Polonii Bytom weszły w kanon zimowych przygotowań jednej i drugiej drużyny. Rok temu przy obficie padającym śniegu, górą byli przeciwnicy, a mecz miał miejsce na obiekcie w Bytomiu-Miechowicach. Nasza drużyna po trafieniach Filipa Żagla (notabene byłego gracza Odry) oraz Damiana Celucha, prowadziła do przerwy 2:0, jednak końcówka meczu należała do zespołu z zaplecza Ekstraklasy. W ostatnich dwudziestu minutach meczu, Odra rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść, a do bramki bytomian trafiali wspomniany już wcześniej Adam Żak, a także Maciej Wróbel oraz Łukasz Winiarczyk, który z zespołem Polonii mierzył się tydzień remu. Wszystko to z racji tego, że jest on już zawodnikiem częstochowskiej Skry.

 

Początek sparingu Polonii Bytom z Odrą Opole w sobotę o godzinie 12:00 na obiekcie piłkarskim przy ul. Józefa Hallera w Opolu.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę