Lechia Tomaszów Mazowiecki sobotnim sparingpartnerem Polonii Bytom

Przed podopiecznymi trenera Kamila Rakoczego kolejny boiskowy sprawdzian sił. Trzeci tydzień zimowych przygotowań nasza drużyna zakończy sobotnim meczem kontrolnym z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

 

Miniony tydzień dla drużyny Królowej Śląska był niezwykle intensywny. Od wtorku drużyna w dalszym ciągu pracowała nad motoryką, sprawdzając także nowe rozwiązania taktyczne na boisku. Sporo działo się na boisku, ale także i poza nim. W ostatnich dniach do naszego klubu zawitała trójka nowych graczy, którymi zostali młodzieżowcy Jakub Siwek oraz Jakub Trojanowski, a także doświadczony Michał Maj. Szansę gry w sobotnim meczu otrzyma od sztabu szkoleniowego Polonii zapewne tylko pierwsza dwójka, ponieważ pozyskany ze Stali Brzeg 24-letni zawodnik ze względu na powrót do zdrowia po kontuzji, trenuje obecnie indywidualnie. Po dwóch porażkach z wyżej notowanymi I-ligowcami, teraz Poloniści staną przed szansą odniesienia pierwszego zwycięstwa podczas zimowych gier kontrolnych. Z przedmeczowych ciekawostek dodajmy, iż drużyny Polonii oraz Lechii łączy w naszej kadrze postać Jacka Wuwra. Defensywny pomocnik w sezonie 2019/2020 wystąpił w 19. meczach zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego, zdobywając przy tym jedną bramkę.

 

W swoim trzecim meczu tej zimy, zespół niebiesko-czerwonych podejmie ekipę z Tomaszowa Mazowieckiego. Drużyna trenera Dominika Bednarczyka to obecnie piąty zespół I grupy piłkarskiej 3 ligi, tracąca do prowadzącej w tabeli Legionovii Legionowo osiem punktów. Drużyna z województwa łódzkiego rozpoczęła zimowe przygotowania 10 stycznia, a więc dokładnie w tym samym czasie, co Poloniści. Nasi przeciwnicy rozegrali jednak do tej pory tylko jedno spotkanie kontrolne. Tydzień temu przegrali oni z II-ligowym GKS-em Bełchatów 1:3, a autorem jedynej bramki dla Lechii został Michał Drabik. W drużynie rywala wystąpił w trakcie sobotniego meczu m.in. Alan Jaworski, który w listopadzie sprawdzany był podczas meczu testowego Polonii Bytom. Odnotujmy także, że najlepszym strzelcem ekipy rywala w czasie trwania rundy jesiennej został autor 11 goli, Artur Amroziński. Jak informuje oficjalna strona internetowa naszego sobotniego przeciwnika, urodzony w 1998 roku zawodnik w ostatnim czasie testowany był w drużynach Fortuna 1. Ligi: Koronie Kielce oraz Stomilu Olsztyn.

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na obiekcie Silesii Miechowice w sobotę 29 stycznia o godzinie 11:00. Do trzech razy sztuka? Czy uda się za trzecim podejściem odnieść pierwsze sparingowe zwycięstwo w 2022 roku? Wszystkiego dowiemy się już jutro.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę