Ligowe podium w nowej odsłonie. Do Bytomia przyjeżdża Ślęza Wrocław

Najbliższa kolejka ligowa przyniesie nam kilka ciekawych spotkań w rozgrywkach III grupy piłkarskiej 3. Ligi. Nas z wiadomych powodów najbardziej będzie interesowało spotkanie w Bytomiu, w którym Niebiesko-czerwoni podejmą rozpędzoną ostatnio Ślęzę Wrocław. Będzie to mecz trzeciej z drugą drużyną ubiegłego sezonu.

 

Wyniki drużyny trenera Ryszarda Wieczorka w tym sezonie są wyjątkowo bezkompromisowe. Po sześciu rozegranych do tej pory meczach ligowych, Niebiesko-czerwoni mają na swoim koncie taką samą ilość zwycięstw oraz porażek. Efekt ten daje nam 9 zdobytych punktów, co przekłada się na zajmowane obecnie przez bytomian 8. miejsce. W sobotę rozegramy czwarte spotkanie w roli gospodarza w obecnym sezonie. Bilans Polonistów to zwycięstwo oraz porażka na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego, a także ostatnia wygrana z rezerwami Górnika Zabrze na słynnym Olimpie. Do tej pory seria meczów rozegranych w domu to zwycięstwa, ciągnące się jeszcze od zeszłego sezonu. Mamy nadzieję, że nasza drużyna w sobotę stanie na wysokości zadania i dołoży kolejną wygraną do swojego dorobku. Jeżeli chodzi o kadrę naszej drużyny to z pewnością cieszą powroty do zdrowia po przebytych urazach kontuzjowanych ostatnio Dawida Krzemienia, Krzysztofa Hałgasa czy Dominika Budzika. Cała trójka – i to z niezłym skutkiem – wystąpiła od pierwszej minuty w wygranym przez bytomian pucharowym starciu w środku tygodnia z Dramą Zbrosławice. Na dobre rozpoczął się również wyścig w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Bierze w nim udział autor obecnie pięciu bramek dla Polonii, Dawid Wolny. Nasz napastnik do tej pory wszystkie swoje bramki zdobywał w zwycięskich bojach Polonistów w roli gospodarzy. Wierzymy, że i tym razem Wolniak wpisze się na listę strzelców w sobotnim meczu!

 

Nieco odmieniona przyjeżdża do Bytomia drużyna wrocławskiej Ślęzy. Zmieniona personalnie, choć tak samo groźna jak w poprzednich sezonach. Świadczy o tym między innymi ostatnie zwycięstwo Niebiesko-żółtych na zielonogórską Lechią, którą podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego pokonali w ubiegłą sobotę aż 5:2. Druga drużyna ubiegłorocznych rozgrywek III grupy piłkarskiej 3. Ligi po lekkim falstarcie, przed najbliższym spotkaniem ligowym z naszym zespołem plasuje się na 5. miejscu w tabeli. Nie na wyrost wspomnieliśmy już wcześniej o rozmiarach zwycięstwa Ślęzy w swoim ostatnim meczu, bowiem nasi sobotni goście to razem z liderującymi rezerwami Rakowa Częstochowa najbardziej bramkostrzelny zespół w naszej lidze. Wrocławianie w sześciu do tej pory rozegranych meczach zdobyli już szesnaście bramek, a najskuteczniejszym strzelcem w drużynie przeciwnej jest obecnie Brazylijski napastnik Vinicius Matheus z czterema trafieniami na koncie. Latem działacze naszego rywala przeprowadzili w klubie prawdziwą rewolucję. Zespół znacznie odmłodzono, a ze Ślęzą pożegnali się jej podstawowi gracze, tacy jak Robert Pisarczuk, Hubert Muszyński, Jakub Bohdanowicz, Kornel Traczyk czy też bramkarz Paweł Budzyński. Jedynymi nowymi graczami, mającymi na swoim koncie występy na trzecioligowym poziomie w zeszłym sezonie są Radosław Bąk oraz Julian Trochanowski, którzy poprzedni rok spędzili w spadkowiczu z 3. Ligi, Foto-Higienie Gać. Tomasz Wroński, Filip Michalski, Przemysław Marcjan, Karol Olek czy Marcin Dudek to z kolei zawodnicy, którym Ślęza daje możliwość wypromowania się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Znając “smykałkę” działaczy wrocławskiego klubu do pracy z młodzieżą, pewnie któryś z tych młodych zawodników ze swojej szansy skorzysta.

 

Wrocławianie są bardzo niewygodnym dla Polonistów rywalem. W najnowszej, trzecioligowej historii oba zespoły spotykały się ze sobą do tej pory pięciokrotnie. Zdecydowanie lepszym bilansem meczów bezpośrednich mogą się pochwalić nasi goście, którzy do tej pory trzykrotnie zdołali pokonać dwukrotnych mistrzów Polski. Ponadto raz zanotowano remis i także raz lepsi w bezpośrednim pojedynku okazali się bytomianie. Miało to miejsce rok temu, a bramki dla naszej drużyny zdobywali nieobecny już w Polonii Damian Celuch oraz Sebastian Pączko. Bilans bramkowy przemawia za naszymi rywalami a wynosi 5 bramek strzelonych oraz 8 przez nasz zespół straconych.

 

Spotkanie Polonii Bytom oraz Ślęzy Wrocław poprowadzi jako sędzia główny pan Bartosz Owsiany z Opola, dla którego będzie to trzeci mecz w tym sezonie na poziomie 3. Ligi. Co ciekawe, ten sam arbiter prowadził majową konfrontację obu zespołów we Wrocławiu, która zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziów arbiter prowadził mecze Polonii również w sezonie 2020/2021. Wtedy dwukrotnie sędziował spotkania rozgrywane w Bytomiu, gdzie nasza drużyna pokonywała Polonię-Stal Świdnica (5:3) oraz Foto-Higienę Gać (5:2).

 

Superbet przygotował dla swoich graczy ofertę dotyczącą sobotniego meczu. Zdaniem naszego Sponsora, faworytem do zwycięstwa są gracze Polonii Bytom. Ich wygrana jest wyceniana po kursie 1.80. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 3.80. Kurs na zwycięstwo Ślęzy Wrocław wynosi natomiast 3.75. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Ślęza Wrocław, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

7. kolejka (10.09.2022r)

BS Polonia Bytom – 1 KS Ślęza Wrocław

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 16:00

Transmisja: PBTV w serwisie YouTube

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę