Między Odrą, a Odrą – czyli od ostatniego meczu ligowego, po pierwszy sparing

Niecały miesiąc temu kończyliśmy zmagania w sezonie ligowym 2021/2022 meczem w Wodzisławiu Śląskim z tamtejszą Odrą, a już dzisiaj rozegramy pierwszy w trakcie letniego okresu przygotowawczego mecz sparingowy. Rywalem Polonii Bytom znów będzie Odra, lecz tym razem ta z Opola. Będzie to także pierwszy mecz niebiesko-czerwonych z Bytomia pod wodzą nowego szkoleniowca, Ryszarda Wieczorka.

 

Sympatycy Królowej Śląska mają jeszcze zapewne w pamięci to, jak trzy tygodnie temu wodzisławska Odra pod wodzą trenera Wieczorka na zakończenie rozgrywek ligowych pokonała Polonistów 1:0. Mało kto wtedy przypuszczał, że dwa tygodnie później doświadczony trener obejmie stery klubu z ul. Olimpijskiej. W dzisiejszym meczu trener Ryszard Wieczorek zadebiutuje więc na ławce trenerskiej naszego klubu w meczu kontrolnym z zaprzyjaźnionym klubem z Opola. Oprócz trenera szansę debiutu z pewnością otrzyma czwórka nowych graczy Polonii. Przypomnijmy, iż nasz klub podczas letniego okienka transferowego zakontraktował już Rusłana Zubkova z Ruchu Chorzów, Tomasza Gajdę oraz Lucjana Zielińskiego z MKS-u Kluczbork, a także Łukasza Zejdlera z GKS-u Jastrzębie. Podczas piątkowego spotkania szansę przekonania do siebie sztabu szkoleniowego Polonii otrzyma również wąska grupa zawodników testowanych. Spotkanie z wymagającym pierwszoligowcem to z pewnością doskonała próba naszej drużyny, która będzie mogła już w pierwszym tego lata sparingu pokazać pełnię swoich umiejętności.

 

Zespół z Opola do treningów po sezonie powrócił… 13 czerwca, a więc dwa dni przed ostatnim meczem Polonii Bytom w zeszłym sezonie ligowym. Przez ten czas nasi przeciwnicy rozegrali trzy mecze kontrolne, w których pokonali 2:0 Ślęzę Wrocław, a także doznali porażek z Ruchem Chorzów (0:3) oraz Zagłębiem Sosnowiec (1:2). Dla podopiecznych trenera Piotra Plewnii obecny czas to próba generalna przed startem rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Spotkanie z Polonią będzie jednym z dwóch gier kontrolnych opolskiego klubu, zaplanowanych na ten weekend. Oprócz meczu rozgrywanego przy ul. Oleskiej, Odra rozegra jeszcze w sobotę spotkanie kontrolne z czeską SFC Opavą. Ostatnie dwa spotkania dadzą odpowiedź piątej drużynie ubiegłego sezonu Fortuna 1. Ligi na pytanie o formę zespołu gospodarzy przed zaplanowanym na przyszły tydzień meczem ligowym ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy, Bruk-Betem Termalliką Nieciecza. Przed piątkowym meczem warto również powrócić raz jeszcze do trenera drużyny Odry, Piotra Plewni. Były zawodnik Polonii, który w czerwcu 2007 roku świętował z Królową Śląska awans do rozgrywek Ekstraklasy, w poprzednim miesiącu został jednym z dwudziestu trenerów w naszym kraju, którzy zakwalifikowali się na kurs trenerski UEFA PRO. Trenerze, gratulujemy!

 

Odra Opole to nasz stały partner meczów sparingowych. Ostatnia potyczka nie należała jednak do tych, do których będziemy wracać pamięcią zbyt często. W lutym tego roku w ramach zimowego okresu przygotowawczego, gospodarze zaaplikowali nam aż siedem bramek, tracąc zaledwie jedną. Podczas kontrolnych rywalizacji bytomianie od prawie trzech lat nie potrafią znaleźć sposobu na pokonanie drużyny z województwa opolskiego. Ostatni raz ta sztuka udała się we wrześniu 2019 roku, kiedy to prowadzeni wówczas przez trenera Kamila Rakoczego Poloniści pokonali rywali 3:2. Dwie bramki zdobył wówczas dla zwycięzców Patryk Stefański, natomiast jedną dołożył Filip Żagiel.

 

Pierwszy mecz kontrolny Polonii Bytom w tym sezonie rozpocznie się w piątek 8 lipca o godzinie 11:00 na stadionie Odry przy ul. Oleskiej. Jak donosi oficjalna strona naszych przyjaciół z Opola, wstęp na ten mecz jest wolny. Zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę