Nasi na wypożyczeniach – sezon 2023/2024 (cz.1)

Sezon 2023/2024 na kolejnych szczeblach rozgrywkowych rozpoczęty. Kilku zawodników w poszukiwaniu kolejnych ilości spędzonych na boisku minut zostało wypożyczonych do klubów II i III-ligowych. Sprawdźmy, jak poszło im w pierwszych meczach sezonu oraz przypatrzmy się zawodnikom, którzy po okresie wypożyczenia odeszli do innych klubów.

 

Mateusz Anklewicz (Gwarek Tarnowskie Góry)

Wychowanek Polonii Bytom na najbliższy rok wypożyczony został do klubu z Tarnowskich Gór. Pod wodzą nowego trenera tarnogórzan Bartłomieja Cymerysa, Gwarek udanie zainaugurował nowy sezon, zwyciężając na wyjeździe Ślęzę Wrocław 2:1. Mateusz Anklewicz na sobotni mecz znalazł się w meczowej kadrze, lecz nie zdołał zadebiutować w barwach nowej drużyny.

 

Jacek Wuwer (LKS Goczałkowice-Zdrój)

Udanie nowy sezon rozpoczął również 25-letni Jacek Wuwer. Pomocnik udał się na wypożyczenie do Goczałkowic-Zdroju i po ostatnim weekendzie to on mógł ze wszystkich naszych wypożyczonych zawodników cieszyć się najwięcej. Rozegrał on w swoim debiucie pełne 90 minut, a jego zespół pokonał na własnym obiekcie beniaminka ligi, Odrę Bytom Odrzański 2:0.

 

Piotr Topolewski (GKS Pniówek ’74 Pawłowice)

W nowym zespole zadebiutować zdołał również Piotr Topolewski. Utalentowany niespełna osiemnastolatek rozegrał całe spotkanie w barwach Pniówka Pawłowice, lecz z Jeleniej Góry po starciu z Karkonoszami jego zespół powrócił bez punktów (0:1). Piotrek wystąpił na prawej stronie obrony, trafiając do protokołu sędziego po ujrzeniu żółtego kartonika.

 

W naszym zespole w sezonie 2023/2024 nie zobaczymy również kilku zawodników, o których pisaliśmy na łamach naszych raportów przez poprzedni sezon:

  • Denis Dudek (transfer definitywny do Polonii Nysa)
  • Dariusz Łucki (transfer definitywny do Czarnych Sucha Góra)
  • Bartłomiej Maźniak (transfer definitywny do Czarnych Sucha Góra)
  • Kamil Szczypiński (transfer definitywny do LZS-u Piotrówka)
  • Dominik Wawrzyn (transfer definitywny do Górnika Wojkowice)

 

Wymienionym zawodnikom dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie Polonii Bytom i życzymy samych sukcesów w barwach nowych drużyn!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę