Nasi na wypożyczeniach – sezon 2023/2024 (cz.4)

Przełom sierpnia i września to wzmożona ilość meczów piłkarskich, gdyż oprócz spotkań ligowych dochodzą jeszcze zmagania pucharowe. W najnowszym raporcie sprawdzimy, jak wiodło się wypożyczonym do innych klubów zawodnikom Polonii Bytom.

Mateusz Anklewicz (Gwarek Tarnowskie Góry)

W ostatnich dwóch meczach ligowych Gwarka Tarnowskie Góry zabrakło na placu gry Mateusza Anklewicza, który oba domowe spotkania tarnogórzan z Odrą Bytom Odrzański (1:1) oraz Wartą Gorzów Wielkopolski (0:3) oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Całe spotkanie nasz wychowanek rozegrał natomiast w środowym meczu okręgowego Pucharu Polski, w którym Gwarek pewnie pokonał 12:0 Tarnowiczankę Stare Tarnowice.

Jacek Wuwer (LKS Goczałkowice-Zdrój)

Zwycięstwo i porażka to ligowy bilans drużyny Jacka Wuwra na przestrzeni ostatnich dni. W kończącym sierpień wyjazdowym meczu w Polkowicach, Jacek Wuwer wystąpił od początku spotkania, zostając zmienionym w 72′ minuty przez samego Łukasza Piszczka. Jego drużyna ostatecznie wywiozła z terenu rywali trzy “oczka”, wygrywając 2:1. Bez punktów Goczały powróciły natomiast z Wrocławia, gdzie uległy w minioną sobotę rezerwom Ślaska (0:1). W tym meczu wypożyczony do LKS-u pomocnik wystąpił przez pełne 90 minut. Jacka zabrakło natomiast w pucharowym starciu jego drużyny, która awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy pokonała na wyjeździe Niepokornych Orzesze 12:0.

Piotr Topolewski (GKS Pniówek ’74 Pawłowice)

W dalszym ciągu bez kontuzjowanego Piotra Topolewskiego musi sobie radzić pawłowicki Pniówek. Ostatnie dwa spotkania to jednak komplet punktów podopiecznych trenera Kamila Rakoczego po zwycięstwach nad beniaminkami z Turzy Śląskiej (2:1) oraz Starowic Dolnych (2:0). W środku tygodnia pawłowiczanie bez problemu pokonali na wyjeździe w regionalnym Pucharze Polski LKS Rudołtowice-Ćwiklice 9:0.

Borys Łysko (LZS Piotrówka)

W ostatnim dniu sierpnia do Piotrówki na roczne wypożyczenie trafił Borys Łysko, który w swoim nowym zespole zdążył w miniony weekend zadebiutować. Młody pomocnik pojawił się na placu gry w 51′ minucie przegranego przez jego zespół wyjazdowego meczu z Ruchem Zdzieszowice (5:3). Co ciekawe, była to już druga w tym sezonie porażka drużyny z Piotrówki z tym zespołem (wcześniej porażka w okręgowym Pucharze Polski).

Miłosz Pryga i Marcin Ulaszek (Silesia Miechowice)

Dwa spotkania ligowe w pełnym wymiarze czasowym to dorobek Miłosza Prygi w meczach na przełomie sierpnia i września. Nasz wychowanek wystąpił w wyjazdowym, przegranym przez jego zespół mecz z Jednością Przyszowice (6:1). Rehabilitacja przyszła bardzo szybko, bo już w pierwszym spotkaniu nowego miesiąca zespół Silesii Miechowice pokonał w derbach Czarnych Sucha Góra 6:0. W międzyczasie drużyna z dzielnicy Bytomia pokonała również Olimpię Boruszowice 4:1, tym razem w meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, awansując do kolejnej rundy. Miłosz Pryga rozegrał jedynie pierwszą połowę spotkania. Drugi z wypożyczonych do Silesii zawodników, a więc Marcin Ulaszek, znalazł się w kadrze meczowej jedynie na derbowe starcie z Czarnymi, lecz mecz oglądał z ławki rezerwowych.

Denis Sojka i Kamil Wójcik (Nadzieja Bytom)

Dwa ligowe zwycięstwa odniosła również Nadzieja Bytom z Denisem Sojką oraz Kamilem Wójcikiem w składzie. Bytomianie pokonali przed własną publicznością Andaluzję Brzozowice-Kamień 4:0 oraz na wyjeździe Iskrę Lasowice 3:0. Duża zasługa w zwycięstwach naszych wychowanków, którzy w obu spotkaniach rozegrali maksymalną ilość minut, w dodatku obaj w drugim meczu otrzymali po żółtej kartce. W ubiegłym tygodniu drużyna Denisa oraz Kamila odpadła natomiast z rywalizacji w okręgowym Pucharze Polski, przegrywając domowe starcie 1:3 z Szombierkami. Również i w tym spotkaniu obaj zawodnicy rozegrali po 90′ minut, otrzymując również po żółtej kartce. Zwycięzcą tych spotkań niewątpliwie był Sojka, który w każdym z wymienionych meczów wpisał się na listę strzelców.