Polonia Bytom i Orzeł Biały Brzeziny Śląskie wspólnie zagrali dla Marka Nowaka [GALERIA]

Jak powiedzieli, tak zrobili! W środowy wieczór drużyny Polonii Bytom oraz Orła Białego Brzeziny Śląskie rozegrały mecz charytatywny na rzecz Marka Nowaka. Planowane od wielu tygodni wydarzenie udało się utworzyć dzięki pomocy wielu osób, a prawie dwie godziny wspólnej zabawy pokazało, że kibicom Niebiesko-Czerwonych nie jest obojętna chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Marek Nowak – sympatyk bytomskiej drużyny, a w przeszłości gracz klubu z dzielnicy Piekar Śląskich, to postać, która łączy zarówno zespoły Polonii, jak i Orła Białego, który kilka miesięcy temu brał udział w nieszczęśliwym wypadku (szerzej o sytuacji Marka pisaliśmy TUTAJ). W środowy wieczór, właśnie dla Marka, na zielonej murawie obiektu przy ul. Piłkarskiej spotkały się wymienione wcześniej drużyny, aby rozegrać mecz towarzyski, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup protezy oraz kosztowną rehabilitację Marka Nowaka. Pod hasłem “mecz” kryło się jednak wczoraj znacznie więcej niespodzianek.

 

Nie zawiedli kibice obu drużyn oraz przyjaciele Marka, których mimo panującej już mocno jesiennej aury nie mogło zabraknąć na trybunach nowego domu Polonii Bytom. Tego popołudnia był z nami przez cały czas również Marek, który wyraźnie wzruszony ilością zainteresowanych mu pomocą osób co chwilę zatrzymywał się przy każdej możliwej okazji, aby uciąć choć krótką pogawędkę ze znajomymi z boiska czy osobami, którym los byłego zawodnika Orła nie jest obojętny. Od samego początku w pomoc przy organizacji środowego przedsięwzięcia włączyli się reprezentanci Stowarzyszenia Kibica Polonii Bytom, którzy przy wejściu na teren obiektu zachęcali zbierającą się na trybunach publiczność do zakupu specjalnych cegiełek na środowy mecz charytatywny.

 

Przechodząc do meczu, każda z drużyn do konfrontacji towarzyskiej przygotowywała się jednak jak najbardziej poważnie. Zespół Polonii Bytom wcale nie zamierzał na murawie odpuszczać liderowi bytomskiej B-klasy. W kadrze Polonistów na to spotkanie pojawili się zawodnicy z pierwszej drużyny Królowej Śląska, tacy jak Dawid Krzemień, Mateusz Młynarczyk, Michał Szmigiel, Łukaszowie Piontek oraz Norkowski czy też Grzegorz Ochwat. Do naszych seniorów dołączyli również wyróżniający się w młodzieżowych drużynach naszej Akademii, a więc Karol Szymecki, Bartosz Maśnica, Maciej Mirowski, Kamil Siudak czy Szymon Mościcki. Dużą gratką dla kibiców była możliwość zobaczenia w akcji również członków sztabu szkoleniowego Niebiesko-Czerwonych. Koszulki meczowe Polonii Bytom założyli w środowy wieczór asystenci trenera Łukasza Tomczyka, bracia Wojciech oraz Dawid Mróz, fizjoterapeuta Marcin Pasella oraz pozostali trenerzy w osobach Mirosława Kuczery, Marcina Ślusarczyka, Pawła Leksego czy nieśmiertelnego kierownika drużyny, Jerzego Szpernalowskiego. Na trybunach z kolei pojawili się Norbert Radkiewicz, Dawid Wolny, Krzysztof Ropski czy Szymon Jopek, którzy również włączyli się w pomoc Markowi.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu głos otrzymali przedstawiciele obu klubów. Za organizację meczu w imieniu Orła Białego wyrazy wdzięczności przekazał prezes Tadeusz Wieczorek, natomiast wśród gospodarzy za obecność biorących udział w wydarzeniu osób podziękował dyrektor sportowy Tomasz Stefankiewicz. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego usłyszeliśmy także podziękowania z ust Marka Nowaka, który korzystając z okazji życzył również piłkarzom udanego spotkania. Na boisku toczyła się piłkarska rywalizacja, natomiast na trybunach kibice mieli możliwość przez pełne 60 minut wylicytować wiele różnego rodzaju pamiątek piłkarskich, ufundowanych zarówno przez Polonię Bytom, jak i wspomniane wcześniej SKK. Pod tytułowy “młotek” poszły m.in. koszulka Adidas na sezon 2023/2024 z autografami zawodników oraz sztabu szkoleniowego naszej drugoligowej drużyny, oficjalna piłka meczowa rozgrywek 2. ligi, na której Poloniści również złożyli swoje podpisy czy limitowany proporczyk, który wyprodukowany został na 103. urodziny Królowej Śląska. Prawdziwymi rarytasami były z kolei historyczne koszulki Polonii Bytom, jak ta z awansu naszej drużyny z sezonu 2004/2005 do rozgrywek 2. ligi, którą zakładał Jacek Trzeciak czy trykot gracza rodem z Zimbabwe, Clemence’a Matawu, który reprezentował Polonię podczas jej gry w Ekstraklasie w sezonie 2010/2011.

 

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim obecnym kibicom, którzy włączyli się w zbiórkę charytatywną. Już teraz wiemy, że wczoraj udało się zebrać na leczenie Marka 7 278,00 zł, a dalsze licytacje jeszcze trwają! Boiskowe wydarzenia z kolei okazały się szczęśliwe dla graczy Polonii Bytom, którzy pokonali Orła Białego Brzeziny Śląskie 7:3. Nie wynik meczu jednak był tego dnia najważniejszy. Liczył się cel. Zagraliśmy wspólnie dla Marka, co pokazuje, że w środę zwyciężyło dobro i chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Szersza galeria zdjęć dostępna na naszym kanale na Facebook’u.

 

Składy:

Polonia Bytom: Karol Szymecki – Michał Szmigiel, Bartosz Maśnica, Maciej Mirowski, Paweł Leksy, Łukasz Piontek, Dawid Krzemień, Łukasz Norkowski, Mateusz Młynarczyk, Grzegorz Ochwat oraz Kamil Siudak, Jerzy Szpernalowski, Marcin Ślusarczyk, Wojciech Mróz, Dawid Mróz, Marcin Pasella, Szymon Mościński, Mirosław Kuczera. Trener: Łukasz Tomczyk.

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie: Filip Rechul – Robert Piątek, Rafał Krasoń, Tomasz Andraczek, Radosław Sycha, Patryk Ogiołda, Szymon Janik, Krystian Dudziak, Sebastian Danecki, Oktawian Iwanicki, Miłosz Sobala oraz Rafał Majchrzyk, Ryszard Maczulis, Artur Danecki, Mirosław Szubert, Grzegorz Grabczyński. Trener: Mirosław Szubert.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę