Polonia – Wisła. Zdobyć trzy punkty i zwiększyć przewagę

Polonia Bytom po remisie w Siedlcach przystąpi do walki o kolejne ligowe punkty. Rywalem Niebiesko – Czerwonych w meczu 25. kolejki będzie Wisła Puławy. Drużyna Łukasza Tomczyka może tym samym zwiększyć swoją przewagę nad strefą spadkową.

Ubiegły weekend był słodko – gorzki dla drużyny Polonii Bytom. Niebiesko – Czerwoni w meczu z wyżej notowaną Pogonią Siedlce zdobyli na wyjeździe jeden punkt, ale apetyty były znacznie większe. Wszystko za sprawą pierwszej połowy, po której Królowa Śląska prowadziła 0:3. Druga część gry należała jednak do siedlczan, którzy odrobili straty i doprowadzili do remisu.

– Myślę, że w następnym meczu drużyna się podniesie, będzie głodna, będzie chciała za wszelką cenę zrobić coś żeby sobie powetować, za to, że nie zdobyliśmy tutaj trzech punktów – zapowiadał po starciu z Pogonią trener bytomian.

Wisła długo czeka na wygraną

Nasz najbliższy przeciwnik, którym jest Wisła Puławy plasuje się obecnie na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów, tracąc do Polonii cztery oczka. Spotkanie jest zatem niezwykle istotne dla naszej drużyny w kontekście powiększenia przewagi nad strefą spadkową.

Wisła przechodzi trudne chwile od dłuższego czasu. Zespół z Lubelszczyzny nie wygrał na ligowym gruncie od października ubiegłego roku. Zimą w Puławach doszło do zmiany na stanowisku trenera. Michała Pirosa zastąpił Mikołaj Raczyński. Do tej pory był on asystentem Marka Zuba w pierwszoligowej Stali Rzeszów.

Drużyna pod wodzą nowego szkoleniowca zaliczyła w rundzie wiosennej cztery remisy i jedną porażkę. W ostatnim meczu Wisła podzieliła się punktami w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola, które zakończyło się wynikiem 2:2.

Warto wspomnieć także o nowych twarzach w składzie drużyny trenera Raczyńskiego. Kadrę wzmocnili tacy gracze jak doświadczony Piotr Giel, a także Manuel Ponce i Mikołaj Kosior, którzy zawitali do Puław kolejno z Chojnioczanki Chojnice, Stali Rzeszów i Motoru Lublin. Dwóch pierwszych zapisało już na swoje konto bramki dla nowego klubu.

W jesiennym starciu żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz w Puławach zakończył się bezbramkowym remisem. Warto przypomnieć, że od 36. minuty Polonia grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Dawida Wolnego.

Bez Andrzejczaka

W niedzielnym meczu trener Łukasz Tomczyk nie będzie miał do swojej dyspozycji Konrada Andrzejczaka, który będzie pauzował w związku z przekroczeniem limitu żółtych kartek.

Arbitrem spotkania będzie Damian Gawęcki z Kielc. Gwizdał on Polonii jeden raz, a konkretnie w sezonie 2013/2014. W tamtym meczu Niebiesko – Czerwoni wygrali z Ruchem Zdzieszowice 1:0.

Spotkanie Polonia Bytom – Wisła Puławy w ramach 25. kolejki 2. Ligi zostało zaplanowane na niedzielę 24 marca o godzinie 19.10. Transmisję przeprowadzi platforma WP Pilot.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920