Poloniści zainaugurowali letni okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023 [WIDEO]

Pod wodzą nowego szkoleniowca Ryszarda Wieczorka, odbył się w poniedziałkowe popołudnie inauguracyjny trening pierwszej drużyny Polonii Bytom. Tym samym niebiesko-czerwoni rozpoczęli pierwszy etap letniego okresu przygotowawczego, który ma na celu jak najlepsze przygotowanie naszej drużyny do sezonu 2022/2023.

 

W pierwszym po wakacyjnych urlopach treningu wzięło udział 25 zawodników, w tym trójka wcześniej ogłoszonych, nowych graczy Królowej Śląska: Rusłan Zubkov, Tomasz Gajda oraz Lucjan Zieliński. Z zawodników, którzy przedłużyli swoje kontrakty zabrakło jedynie Krzysztofa Hałgasa, który otrzymał zgodę na późniejsze dołączenie do zespołu po letniej przerwie. Z drużyną trenowała również dwójka młodzieżowców, która w ramach wypożyczenia reprezentowała nasz klub w poprzednim sezonie, a więc Michał Nagrodzki oraz Jakub Siwek. Decyzja na temat ich przyszłości w niebiesko-czerwonych barwach powinna zapaść w ciągu najbliższych dni. Nowy sztab szkoleniowy Polonii Bytom przyglądał się dzisiaj również Jakubowi Wróblowi, który poprzednią rundę spędził na wypożyczeniu w IV-ligowych Szombierkach, a także Korneliuszowi Karolczakowi. Urodzony w 2004 roku młodzieżowiec to wychowanek Miedzi Legnica, którego mogliśmy oglądać w zeszłym sezonie w zespole rezerw tegorocznego beniaminka PKO Ekstraklasy.

 

Pierwszy po wakacyjnej przerwie trening przede wszystkim miał za zadanie wyzwolić u zawodników przysłowiowy “tlen”. Zajęcia trwały 1,5 godziny i zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszą część stanowiło wprowadzenie tlenowe oraz siłowe po krótkim rozbracie z piłką, z kolei druga część poświęcona była tematyce czysto piłkarskiej. Tutaj nasi zawodnicy na boisku przy ul. Olimpijskiej ćwiczyli gry pomocnicze, a zakończyli trening elementami taktycznymi. Inauguracyjny trening adaptacyjny pokazał, iż nasi zawodnicy z olbrzymim zaangażowaniem podeszli do wykonywanej przez siebie pracy, chcąc od pierwszego treningu podjąć rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce. Na jutro zaplanowano dwie jednostki motoryczne. W pierwszej części dnia nasza drużyna pojawi się u naszego Partnera, Fabryki Formy na zajęciach w siłowni, natomiast później przeniosą na stadion na trening biegowy. Kolejne dni przyniosą więcej ćwiczeń typowo piłkarskich, gdyż już w piątek pierwszy w letnim okresie treningowym sprawdzian sił podczas sparingu z Odra Opole.

 

Poznaliśmy także ostateczny kształt sztabu szkoleniowego Polonii w sezonie 2022/2023. Trenerowi Ryszardowi Wieczorkowi pomagać będzie II trener Adam Burek a także asystent w osobie Dawida Mroza. Opiekunem naszych bramkarzy pozostanie trener Mirosław Kuczera, natomiast klubowymi fizjoterapeutami w dalszym ciągu będą Radosław Borowiec oraz Magdalena Prończuk. Jako kierownika drużyny oglądać będziemy natomiast niezmiennie Jerzego Szpernalowskiego.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę