Przerwać serię rywali. Polonia jutro zagra z Olimpią

Już jutro Niebiesko – Czerwoni staną do walki o kolejne punkty. Polonia w swoim przedostatnim meczu w ramach rundy wiosennej zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Do zakończenia rundy wiosennej sezonu 2023/2024 Polonii Bytom pozostały dwa mecze. Drużyna Łukasza Tomczyka jest na przysłowiowej fali po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie z Chojniczanką Chojnice. Niebiesko – Czerwoni zdeklasowali rywali pokonując ich 4:1.

Przerwać serię Olimpii

Teraz przed Królową Śląska kolejne starcie na obcym terenie. Zespół wybierze się do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią. Żółto – Biało – Niebiescy zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Drużyna wiosną przechodzi trudne chwile, bowiem na dotychczasowych 14 spotkań odnotowała aż 6 porażek, 5 remisów i tylko 3 zwycięstwa. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 5 rywalizacji Olimpia ani razu nie zaznała smaku przegranej. Ostatni z meczów zakończył się podziałem punktów z Sandecją Nowy Sącz.

Zimą ekipa z Elbląga nie przeszła rewolucji kadrowej. Zmiana nastąpiła natomiast w kwietniu na stanowisku trenera. Przemysław Gomułka pożegnał się zespołem po przegranej z rezerwami ŁKS-u. Zastąpił go Sebastian Letniowski i to właśnie od tego momentu Olimpia zaliczyła wspomnianą serię meczów bez porażki.

Przypomnijmy, że w jesiennym spotkaniu lepsza okazała się Polonia. Niebiesko – Czerwoni wygrali 3 listopada 2:1, choć to ówcześni goście wyszli na prowadzenie po bramce Kuczałka w 16. minucie. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Dawid Wolny, który wykorzystał rzut karny, a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Lucjan Zieliński.

Bez Wojtyry

Łukasz Tomczyk nie będzie miał do swojej dyspozycji pełnej kadry. Szkoleniowiec podobnie jak przy poprzednich spotkaniach nie skorzysta z usług Szymona Jopka, a także Norberta Radkiewicza, którzy są w trakcie leczenia urazów. Dodatkowo za kartki pauzować będą Dominik Konieczny, a także Kamil Wojtyra.

Sędzią sobotniego meczu będzie Arkadiusz Nestorowicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Arbiter nie miał nigdy okazji gwizdać dla naszego zespołu, natomiast ma na koncie jedne poprowadzone zawody z udziałem Olimpii. Mowa o spotkaniu w 3. kolejce, w którym nasi Żółto – Biało – Niebiescy mierzyli się z Olimpią Grudziądz. Nasi jutrzejsi rywale wygrali wówczas 1:0.

Mecz Olimpia Elbląg – Polonia Bytom odbędzie się w sobotę 18 maja br. Pierwszy gwizdek został zaplanowany na 17.30. Transmisja internetowa zostanie przeprowadzona na platformie TVP Sport.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę