Raport z jesiennych wypożyczeń Polonii

Podczas jesiennych zmagań piłkarskich, na boiskach różnych szczebli rozgrywkowych występowali zawodnicy, którzy w swoich obecnych klubach występowali na zasadzie transferów czasowych. Warto zapoznać się z liczbami, które podsumują osiągnięcia przebywających na wypożyczeniach zawodników.

 

Jesienią także śledziliśmy poczynania trójki naszych wypożyczonych do niższych klas rozgrywkowych zawodników. Ostatnie miesiące w drużynie LZS-u Piotrówka spędził Tomasz Pośpiech. Dla wychowanka Polonii, który poprzednie pół roku spędził w III-ligowym Gwarku Tarnowskie Góry, miniona runda była możliwością powrotu do regularnych występów. Jego klub zajął po rundzie jesiennej dwunaste miejsce w tabeli, natomiast sam zawodnik był jednym z kluczowych zawodników swojego zespołu. Ofensywny pomocnik pojawił się na boisku jesienią 15 razy, z czego w aż 14 meczach zaczynał od pierwszej minuty. Łącznie na boisku spędził 1150 minut, notując także jednego gola w zremisowanym 2:2 meczu z Piastem Strzelce Opolskie.

 

W podobnym kierunku podążył latem 22-letni obrońca, Dominik Wawrzyn, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniach w IV-ligowych Sarmacji Będzin oraz Unii Kosztowy. Tym razem Dominik także pozostał na tym poziomie rozgrywkowym, lecz jesienią reprezentował barwy występującej w opolskiej “BS IV lidze”, LZS-u Piotrówki. Z racji 19-zespołowej grupy, piłkarskie zmagania na Opolszczyźnie w 2021 zakończyły się oficjalnie dopiero tydzień temu. Zawodnik ten także był ważną postacią swojego zespołu, co udokumentował 1098 minutami spędzonymi na placu gry w 15 rozegranych ligowych meczach. Obrońca nie zdobył jesienią żadnego gola, jednak nie znaczy, że nie trafiał do sędziowskich notatników. Dominik Wawrzyn w pierwszej części sezonu 2021/2022 aż sześciokrotnie otrzymywał żółte kartki.

 

Trzecim zawodnikiem, który latem udał się na wypożyczenie jest 21-letni Bartłomiej Maźniak. Zawodnik trafił do występującej w bytomsko-zabrzańskiej grupie Ligi Okręgowej, Silesii Miechowice. Dla środkowego pomocnika nie było to pierwsze zetknięcie z klubem z dzielnicy Bytomia, bowiem do prowadzonego przez trenera Marka Sukera zespołu młody zawodnik trafia już po raz trzeci. Bartek jesienią pojawił się na boisku w meczach ligowych oraz pucharowych łącznie 10 razy, przebywając na placu gry przez 760 minut. Wychowanek naszego klubu w wyjściowej jedenastce pojawił się 9 razy, nie zdobywając żadnego gola. Raz został natomiast ukarany przez sędziego żółtą kartką.

 

Sztab szkoleniowy oraz pion sportowy Polonii Bytom będą dalej przyglądać się występom naszych wypożyczonych zawodników.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę