Raport z wypożyczeń – kolejne bramki wypożyczonych Polonistów!

Podczas ostatnich gier znów strzelecką formą błysnęli wypożyczeni do innych klubów zawodnicy Polonii Bytom. Drugi mecz z rzędu do siatki rywala trafił Jakub Trojanowski, z kolei po raz pierwszy wiosną na listę strzelców wpisali się również Kamil Szczypiński oraz Dominik Wawrzyn. Cały raport z występów naszych graczy znajdziecie poniżej.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 6:2 (3:0)

Sporo niebiesko-czerwonych akcentów towarzyszyło sobotnim derbom Opolszczyzny. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Stali Brzeg oraz MKS-u Kluczbork. Mecz zakończył się niespodziewanym, wysokim zwycięstwem gospodarzy (Szymon Gniełka rozegrał 90 minut), którzy jako pierwsi wiosną znaleźli skuteczny patent na rywala z Brzegu. W drużynie od pierwszej minuty pojawili się Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek oraz Grzegorz Ochwat, jednak tylko ten pierwszy dokończył spotkanie. Dwójka młodzieżowców została zmieniona w przerwie. Co ciekawe, po obu stronach bramki zdobywali byli gracze Polonii. Dla gospodarzy na listę strzelców trafił Michał Płonka, natomiast drugiego gola w meczu dla Stali zdobył Damian Celuch. Zwycięstwo Kluczborka pozwoliło im zachować siódme miejsce w tabeli, natomiast Stal znalazła się na piętnastej pozycji.

Gwarek Tarnowskie Góry – Odra Wodzisław Śląski 5:1 (1:0)

Sporo goli padło również w drugim meczu, w którym naprzeciwko siebie stanęli wypożyczeni z Polonii zawodnicy. Bardzo dobre zawody rozegrał obrońca gospodarzy, Jakub Trojanowski. 20-letni zawodnik (pełne 90 minut) zdobył dla zwycięzców dwie bramki, rozpoczynając oraz kończąc strzelanie w meczu. W drużynie gości w 72′ minucie meczu pojawił się na boisku z kolei Kamil Miensopust, zaliczając tym samym debiut na tym poziomie 3. ligi. W ligowej tabeli Gwarek jest dziewiąty, z kolei porażka Odry spowodowała, że wodzisławianie zamykają ligową tabelę.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Sporą niespodziankę sprawiła na rozpoczęcie 22. kolejki ligowej nasza imienniczka z Nysy, remisując w piątkowe popołudnie na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 1:1. W kadrze meczowej znalazł się Denis Dudek, jednak na placu gry się nie pojawił. Polonia Nysa zachowała po ostatniej kolejce dwunaste miejsce w tabeli.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Kamil Wójcik oglądał z wysokości ławki rezerwowych całe spotkanie swojego zespołu, w którym Drama Zbrosławice zremisowała przez własną publicznością z Unią Dąbrowa Górnicza (2:2). Remis pozwolił zachować klubowi naszego młodzieżowca piąte miejsce w tabeli I grupy 4. ligi śląskiej.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

W grupie “południowej” Polonia Łaziska Górne zremisowała w domowym starciu bezbramkowo z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wypożyczonego z naszego klubu Jakuba Góralczyka zabrakło tym razem w wyjściowym składzie swojego zespołu i całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Po remisie Polonia Łaziska Górne zachowała fotel lidera II grupy 4. ligi śląskiej.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Fortuną Głogówek (2:0), drużyna LZS-u Piotrówka awansowała na ósme miejsce w tabeli Bank Spółdzielczy 4. ligi Opolskiej. Pierwszego gola dla zwycięzców, a swojego szóstego w sezonie zdobył w sobotę Kamil Szczypiński, rozgrywając przeciwko Fortunie całe spotkanie. Podobnie jak Szczypior, pełne 90 minut rozegrał w barwach klubu z Piotrówki Denis Sojka, który dodatkowo został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Dotkliwą porażkę z Małąpanwią Ozimek (6:1) zanotowała w sobotę drużyna Filipa Ściańskiego, Porawie Większyce. Wypożyczony z Polonii młodzieżowiec pojawił się na boisku w wyjazdowym meczu swojego zespołu w 75′ minucie gry. Po porażce ekipa z Większyc zachowała dwunastą pozycję w tabeli.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Całe spotkanie w zespole MLKS-u Woźniki rozegrał w sobotę Dawid Kozicki. Jego zespół zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Liswartą Krzepice, zachowując czwarte miejsce w tabeli częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Na tym samym poziomie rozgrywkowym, lecz w klasie sosnowiecko-katowickiej, rywalizowała w sobotę drużyna Dominika Wawrzyna, Górnik Wojkowice, która zremisowała na wyjeździe 3:3 z Górnikiem Piaski. 23-letni obrońca pokonał bramkarza gospodarzy w 35′ minucie spotkania i było to jego premierowe trafienie w tym sezonie. Górnik w swojej grupie Ligi Okręgowej zajmuje jedenastą pozycję.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Wyjazdowym zwycięstwem 3:0 nad Iskrą Lasowice zakończyła miniony weekend drużyna Czarnych Sucha Góra, w składzie której od pierwszych minut mecz rozpoczęli Bartłomiej Maźniak oraz Dariusz Łucki. Pierwszy rozegrał w zwycięskiej drużynie całe spotkanie, natomiast drugi z żółtą kartką na koncie plac gry opuścił w 65′ minucie. Wygrana pozwoliła zachować naszemu klubowi partnerskiemu drugie miejsce w tabeli bytomskiej “A Klasy”.