Raport z wypożyczeń – cz. 10. Awans drużyny Miensopusta, 10. gol Szczypińskiego

Początek maja to na Górnym Śląsku głównie terminy meczów rozgrywanych w ramach spotkań ligowych oraz pucharowych. Okazje do pokazania się w nich mieli wypożyczeni z naszego klubu zawodnicy. Niektórzy z nich mieli powody do świętowania. O szczegółach możecie jak zawsze przeczytać w naszym najnowszym raporcie.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek)

Niespodziewane rozmiary porażki Stali Brzeg w meczu w Wodzisławiu Śląskim. Stal przegrała wyjazdowe spotkanie 0:3, a w jej szeregach znów zagrali Poloniści. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Dominik Brzozowski. Grzegorz Ochwat wyszedł na spotkanie w podstawowym składzie, lecz w przerwie został zmieniony. Dodatkowo nasz młodzieżowiec został napomniany przez sędziego żółtą kartką. Łukasz Piontek na placu gry pojawił się w 70′ minucie spotkania.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Sporą sensację sprawił w miniony piątek MKS Kluczbork, który pokonał na wyjeździe Rekord Bialsko-Biała 1:0. Spotkanie to z ławki rezerwowych obserwował Szymon Gniełka.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

Tarnogórzanie powrócili z Gorzowa Wielkopolskiego bez punktów, przegrywając z miejscową Wartą 0:2. W meczu nie wziął udziału Jakub Trojanowski, który pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Odra wywalczyła ważne trzy “oczka” w spotkaniu ze Stalą Brzeg. Swój udział w zwycięstwie miał również Kamil Miensopust, który na boisku pojawił się w 75′ minucie gry, zmieniając jednego ze strzelców bramki, Szymona Kalisza. Młody obrońca wyszedł natomiast w podstawowym składzie we wtorkowym meczu Poltent Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Młody obrońca spędził na placu gry 80 minut, obejrzał żółtą kartkę a jego drużyna pokonała na wyjeździe 3:0 GKS Radziechowy-Wieprz i za tydzień rozegra kolejny mecz pucharowy.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Długo w sobotę w grze o korzystny wynik we Wrocławiu pozostawała Polonia Nysa. Drużyna beniaminka była blisko remisu, jednak jedynego w meczu gola zdobyli gospodarze na pięć minut przed zakończeniem spotkania. Na boisku zaprezentował się natomiast Denis Dudek, który w 77′ minucie meczu zaliczył swój drugi występ w tegorocznych rozgrywkach.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Ciekawy pojedynek dwóch czołowych drużyn zobaczyli w sobotę kibice w Ptakowicach. Miejscowa Drama tym razem nie powiększyła dorobku punktowego, przegrywając z Piastem II Gliwice 1:3. W meczowej kadrze gospodarzy znalazło się miejsce dla Kamila Wójcika, jednak młodzieżowiec na placu gry się nie pojawił. Drama pozostała na czwartym miejscu w tabeli I grupy 4. ligi śląskiej.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Porażka łaziszczan w Łękawicy z miejscowym Orłem 2:3, kosztowała drużynę Jakuba Góralczyka spadek na drugie miejsce w tabeli II grupy 4. ligi śląskiej. Wypożyczony z Polonii obrońca znalazł się w kadrze swojej drużyny na mecz, jednak nie zdołał pojawić się na placu gry. Jako ciekawostkę dodajmy fakt, iż dwie bramki dla zwycięzców zdobył znany z występów w Polonii Bytom, Daniel Iwanek.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Nie będą miło soboty wspominać zawodnicy klubu z Piotrówki. Drużyna Kamila Szczypińskiego oraz Denisa Sojki przegrała wyjazdowy mecz z ostatnią w tabeli Polonią Głubczyce 1:2. Dobrą informacją jest fakt, iż jako pierwszy na listę strzelców wpisał się wówczas Kamil Szczypiński, dla którego była to dziesiąta bramka w sezonie. W kadrze meczowej zabrakło tym razem Denisa Sojki, a jest to efektem pauzy wymuszonej nadmiarem żółtych kartek. LZS Piotrówka w ligowej tabeli 4. ligi opolskiej pozostała na siódmym miejscu.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Dwie pozycje niżej w tabeli znajduje się natomiast klub z Większyc, który w sobotę zremisował 1:1 wyjazdowe spotkanie z OKS-em Olesno. W składzie meczowym gości zabrakło tym razem Filipa Ściańskiego.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Ostatnie dni nie były natomiast udane dla MLKS-u Woźniku. Drużyna wypożyczonego do klubu z częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej Dawida Kozickiego w niedzielę przegrała wyjazdowe mecz z KS-em Panki (0:3) i nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli, natomiast we wtorek odpadła ze zmagań Poltent Pucharu Polski, przegrywając domowe starcie z Unią Rędziny (0:2). W obu spotkaniach zabrakło naszego młodzieżowca, który pauzuje z powodu kontuzji.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Jedna bramka zadecydowała o wyjazdowej porażce w sobotę Górnika Wojkowice z CKS-em Czeladź. W barwach jedenastego w tabeli sosnowiecko-katowickiej Ligi Okręgowej Górnika, całe spotkanie rozegrał wypożyczony z Polonii Bytom Dominik Wawrzyn.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

Zwycięstwo natomiast może do swojego dorobku dopisać Przemysław Drohobycki. Jego Sośnica Gliwice wygrała w sobotę 3:1 w Pyskowicach z miejscowymi Czarnymi. Młody golkiper po raz kolejny rozegrał całe spotkanie w swojej drużynie. Klub z dzielnicy Gliwic w zabrzańsko-bytomskiej Lidze Okręgowej zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Derbowe, wyjazdowe zwycięstwo (2:0) nad Nadzieją Bytom odniosła w sobotę drużyna Czarnych Sucha Góra. W barwach naszego klubu partnerskiego całe spotkanie rozegrał Dariusz Łucki, natomiast w meczowej kadrze zabrakło tym razem Bartłomieja Maźniaka. Klub z Suchej Góry w tabeli bytomskiej A-klasy zajmuje obecnie czwarte miejsce.