Raport z wypożyczeń – cz. 11. Gole Wawrzyna i Łuckiego, Poloniści triumfują w Opolskim Pucharze Polski

W ostatnich dniach znów oprócz rozgrywek ligowych interesowaliśmy się zmaganiami pucharowymi. Mecze ligowe przyniosły nam trafienia Dominika Wawrzyna oraz Dariusza Łuckiego, z kolei zwycięstwo na szczeblu Opolskiego Pucharu Polski odniosła z udziałem wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników Stal Brzeg. Więcej informacji przeczytacie w naszym cotygodniowym raporcie.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek)

Wiele emocji dostarczyły kibicom derby Opolszczyzny, w których Stal Brzeg zremisowała przed własną publicznością z Polonią Nysa 2:2, chociaż prowadziła już różnicą dwóch bramek. W drużynie gospodarzy od 59′ minuty przebywał na placu gry Grzegorz Ochwat. Dominik Brzozowski oraz Łukasz Piontek mecz obserwowali z ławki rezerwowych. O wiele lepsze nastroje podopieczni trenera Kamila Rakoczego posiadali po środowym finale Opolskiego Pucharu Polski, w którym pokonali zespół Iprime Bogacica 4:1. Dzięki temu, puchar powrócił do Brzegu po czterech latach przerwy.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

O meczu w Kluczborku napisaliśmy już wiele. Sobotni mecz MKS-u z Polonią Bytom z ławki rezerwowych obserwował wypożyczony do klubu z Kluczborka bramkarz Szymon Gniełka.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

Do składu Gwarka powrócił po odpokutowaniu kary za żółte kartki obrońca Jakub Trojanowski. Młodzieżowiec rozegrał w piątek całe spotkanie w domowym, zremisowanym starciu swojego zespołu z Rekordem Bielsko-Biała (1:1).

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Dwukrotnie w odstępie kilku dni pełne 90 minut rozegrał w barwach wodzisławskiej Odry Kamil Miensopust. Nasz obrońca sobotniego spotkania w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem nie będzie miło wspominał, gdyż mimo prowadzenia 3:0, jego drużyna uległa ostatecznie 3:4. Wczoraj natomiast Odra odprawiła z kwitkiem na własnym obiekcie rezerwy Górnika II Zabrze (3:1) w meczu ćwierćfinałowym POLTENT Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i awansowała do najlepszej czwórki rozgrywek.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

20 minut otrzymał w sobotnim meczu w Brzegu Denis Dudek. Młody pomocnik w 70′ minucie gry zastąpił na boisku Słoweńca, Lukę Redka. Był to trzeci występ wypożyczonego z Polonii Bytom młodzieżowca w tym sezonie. Przypomnijmy, iż mecz derbowy zakończył się remisem 2:2.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Podobny wynik padł w innym meczu derbowym, rozgrywanym w ramach I grupy 4. ligi. Ruch Radzionków zremisował przed własną publicznością z Dramą Zbrosławice. Scenariusz meczowy podobny był do tego w Brzegu, gdyż goście również odrobili dwubramkową stratę. W 82′ minucie na boisku pojawił się Kamil Wójcik, zastępując Mateusza Hermasza. Gdy nasz wychowanek przebywał na boisku, do wyrównania w meczu doprowadził Marcin Lachowski. W ligowej tabeli zbrosławicki klub znajduje się na piątym miejscu.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Ważne trzy punkty w kontekście walki o awans do 3. ligi zdobyła w sobotę Polonia Łaziska Górne. Gospodarze dopiero na kilka minut przed końcem meczu zdobyli jedynego w meczu z Kuźnią Ustroń gola i do prowadzącej w tabeli II grupy 4. ligi śląskiej Unii Turza Śląska tracą trzy punkty. Symboliczny występ zaliczył w spotkaniu Jakub Góralczyk, który w doliczonym czasie gry zmienił Nikolasa Wróblewskiego.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Na siódmym miejscu w tabeli opolskiej 4. ligi znajduje się po weekendzie drużyna z Piotrówki. LZS zremisował w sobotę 2:2 domowe spotkanie ze Startem Jełowa. W składzie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kamil Szczypiński, natomiast od 76′ minuty na boisku przebywał również Denis Sojka.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Dwie pozycje niżej znajduje się w tabeli drużyna Filipa Ściańskiego. Zespół Porawia Większyce pokonał przed własną publicznością Polonię Głubczyce 4:1. Ofensywny gracz pojawił się na boisku w 75′ minucie meczu.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Klub z Woźnik przegrał z sobotnie, wyjazdowe starcie z drugim zespołem Skry Częstochowa (0:1). W meczowej kadrze gości zabrakło kontuzjowanego Dawida Kozickiego. Zespół naszego młodzieżowca spadł na piąte miejsce częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Pewnym zwycięstwem nad rezerwami GKS-u Katowice (3:0) weekend zakończyła drużyna Dominika Wawrzyna, Górnik Wojkowice. W domowym spotkaniu wypożyczony z Polonii Bytom zawodnik rozegrał całe spotkanie, otrzymując także od sędziego żółtą kartkę. Przede wszystkim jednak, 24-letni gracz w 74′ minucie podwyższył wynik meczu na 2:0. Było to drugie trafienie Dominika w rundzie wiosennej dla dziesiątej drużyny sosnowiecko-katowickiej Ligi Okręgowej.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

We wtorek swój mecz ligowy rozgrywała Sośnica Gliwice, w barwach której cały mecz rozegrał Przemysław Drohobycki. Jego drużyna stanęła na wysokości zadania i w domowym spotkaniu wygrała z trzecim w tabeli Tempem Paniówki 3:1. Po zwycięstwie Sośnica awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Wysoką wygraną nad Sokołem Zbrosławice (7:1) zakończyła ostatnią kolejkę bytomskiej A-klasy drużyna Czarnych Sucha Góra. Zarówno Dariusz Łucki, jak i Bartłomiej Maźniak rozegrali w zwycięskiej drużynie pełne spotkanie. Dodatkowo, Łucki w 89′ minucie wpisał się na listę strzelców. W ligowej tabeli nasz klub partnerski zajmuje czwarte miejsce.