Raport z wypożyczeń – cz. 7

Prezentujemy kolejną porcję boiskowych wiadomości dotyczących ostatnich osiągnięć wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników. Zapraszamy do lektury!

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek)

Nasz najbliższy ligowy przeciwnik w minioną sobotę zremisował domowy mecz z Lechią Zielona Góra (2:2), jednak tym razem żaden z wypożyczonych do Stali Brzeg zawodników nie miał okazji decydować o losach meczu. Dominik Brzozowski sobotnie spotkanie oglądał z ławki rezerwowych, Grzegorz Ochwat pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek, natomiast lekki uraz wyeliminował z gry Łukasza Piontka.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Nie powiodło się w poprzednim tygodniu drużynie z Kluczborka. W środę w ramach odrabiania ligowych zaległości MKS przegrał w Gubinie z Cariną 0:2. Takim samym wynikiem, również na niekorzyść zespołu z Opolszczyzny, zakończył się sobotni mecz MKS-u ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Oba spotkania Szymon Gniełka przesiedział na ławce rezerwowych.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

Dwa mecze w pełnym wymiarze czasowym rozegrał w ostatnim tygodniu Jakub Trojanowski. Jego Gwarek Tarnowskie Góry w środę także odrabiał ligowe zaległości, remisując w Zielonej Górze z Lechią (2:2). W niedzielę natomiast tarnogórzanie z wypożyczonym obrońcą w składzie podzielili się punktami z Cariną Gubin (1:1).

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Wciąż ostatnie miejsce w ligowej tabeli zajmuje Odra Wodzisław Śląski. W sobotę drużyna z południa naszego województwa zanotowała wyjazdową porażkę z Górnikiem II Zabrze (1:3). W barwach Odry po raz drugi w tym sezonie na boisku zameldował się Kamil Miensopust. Młody obrońca wszedł na plac gry w 57′ minucie meczu. Dodatkowo napomniany został przez sędziego żółtą kartką.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Boiskowy debiut w tym sezonie zaliczył w niedzielę w barwach Polonii Nysa Damian Dudek, który w 73′ minucie pojawił się na placu gry w miejsce Alana Majerskiego. Był to debiut udany, gdyż jego drużyna pokonała na wyjeździe rezerwy Chrobrego Głogów.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Wysokim zwycięstwem nad ostatnią w tabeli I grupy 4. ligi śląskiej Wartą Zawiercie (5:2) zakończyło się sobotnie spotkanie z udziałem Dramy Zbrosławice. Kamil Wójcik całe spotkanie swojej drużyny oglądał z poziomu ławki rezerwowych. Wygrana pozwoliła zachować Dramie piąte miejsce w tabeli.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Jakub Góralczyk znalazł się w meczowej kadrze Polonii Łaziska Górne na wyjazdowy mecz z Drzewiarzem Jasienica, lecz nie pojawił się na placu gry. Jego drużyna niespodziewanie zremisowała bezbramkowo z ostatnim zespołem w tabeli, tracąc na rzecz Gwarka Ornontowice pozycję lidera II grupy piłkarskiej 4. ligi.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Kolejne zwycięstwo zanotowała w sobotę drużyna z Piotrówki, w składzie której pojawiła się dwójka wypożyczonych z Polonii zawodników. Kamil Szczypiński, choć tym razem bez zdobyczy bramkowej, rozegrał całe spotkanie w zespole gości, który wyjechał po zwycięstwie 2:1 ze Strzelców Opolskich z trzema punktami. Od 46′ minuty na boisku przebywał również Denis Sojka. Wygrana pozwoliła zachować zespołowi młodych Polonistów ósme miejsce w tabeli Bank Spółdzielczy 4. Ligi Opolskiej.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Filipa Ściańskiego zabrakło w meczowej kadrze Porawia Większyce w wygranym, wyjazdowym meczu z Victorią Chróścice (2:0). Jego drużyna po sobotniej kolejce ligowej zajmuje dwunaste miejsce w 4. lidze.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Z pewnością był to dobry tydzień dla Dawida Kozickiego i jego drużyny z Woźnik. W środę jego drużyna zwyciężyła Spartę Lubliniec 4:1, zdobywając Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec, natomiast w sobotę pewnie wygrała wyjazdowe spotkanie z Wartą Mastów 6:1. W pucharowym starciu Dawid Kozicki rozegrał 73′ minuty, natomiast w spotkaniu ligowym rozegrał cały mecz. W ligowej tabeli częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej klub z Woźnik pozostał na czwartym miejscu.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

W tej kolejce drużyna Dominika Wawrzyna nie rozegrała meczu o punkty w sosnowiecko-katowickiej grupie Ligi Okręgowej. Jej planowany rywal – Górnik Mysłowice, został zimą wycofany z rozgrywek, przez co drużyna z Wojkowic podczas minionego weekendu przyglądała się wynikom pozostałych drużyn swojej grupy.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

Na tym samym poziomie rozgrywkowym, lecz w klasie bytomsko-zabrzańskiej, miała w sobotę rywalizować Sośnica Gliwice. Klub Przemysława Drohobyckiego nie powiększył swojego dorobku punktowego w sobotę, bowiem domowy mecz z Gwiazdą Chudów został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Drugą porażkę z rzędu doznali w sobotę zawodnicy Czarnych Sucha Góra. W meczy na szczycie bytomskiej A-klasy, nasz klub partnerski przegrał na boisku lidera, Orła Nakło Śląskie 2:3. Porażka kosztowała spadek zespołu trenera Bartosza Chrysta na trzecie miejsce w tabeli. W meczu od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry przebywali Bartłomiej Maźniak oraz Dariusz Łucki, który dodatkowo w doliczonym czasie meczu otrzymał żółtą kartkę.