Raport z wypożyczeń cz. 8

Mecz Polonii Bytom ze Stalą Brzeg pewnie zająłby trochę miejsca rubryce, poświęconej występom wypożyczonych z naszego klubu zawodników. Grali natomiast również inny zawodnicy, o których informacje zebraliśmy w naszym cotygodniowym raporcie.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek)

Szerzej o meczu Polonii Bytom ze Stalą Brzeg pisaliśmy w naszym raporcie meczowym.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Szymon Gniełka z ławki rezerwowych oglądał sobotnie wyjazdowe spotkanie MKS-u Kluczbork z Wartą Gorzów Wielkopolski. Jego drużyna “rzutem na taśmę” zapewniła sobie komplet punktów po jedynej bramce w meczu, zdobytej w drugiej minucie doliczonego czasu gry przez Marcina Przybylskiego.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

W spotkaniu dwóch drużyn z naszego województwa, Pniówek Pawłowice pokonał 5:2 (3:2) Gwarka Tarnowskie Góry. Barwy gości przez 90 minut reprezentował obrońca, Jakub Trojanowski. Był to jego 21. mecz w sezonie rozegrany w pełnym wymiarze czasowym.

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Trudne spotkanie czekało w sobotę wodzisławską Odrę, która mierzyła się w domowym spotkaniu z rezerwami Rakowa Częstochowa. W zespole gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie, od początku spotkania rozegrał Kamil Miensopust, który na boisku spędził całe 90 minut. Młody defensor długo wraz z kolegami skutecznie wywiązywał się ze swoich zadań, jednak finalnie wodzisławianie musieli uznać wyższość częstochowian, przegrywając 1:2 (0:0).

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Bezbramkowy remis zanotowała w minionej kolejce III grupy 3. ligi Polonia Nysa, która w wyjazdowym spotkaniu podzieliła się punktami z rezerwami Górnika Zabrze. W składzie na mecz w drużynie gości znalazł się Denis Dudek, lecz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Wyjazdowe zwycięstwo zanotowała w Świętochłowicach Drama Zbrosławice (2:0). Kamil Wójcik znalazł się w kadrze na sobotnie spotkanie, jednak na placu gry się nie pojawił. Jego klub w I grupy 4. ligi śląskiej pozostał na piątym miejscu.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Na pierwsze miejsce II grupy 4. ligi śląskiej wróciła Polonia Łaziska Górne. Drużyna Jakuba Góralczyka pokonała w domowym spotkaniu 5:0 (2:0) Błyskawicę Drogomyśl. Wypożyczony z Polonii Bytom młodzieżowiec pojawił się na placu gry w 63′ minucie spotkania, zmieniając Mikołaja Polczyka.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Żadnych złudzeń nie pozostali swoim rywalom gracze z Piotrówki, którzy w minioną sobotę rozbili wręcz Unię Krapkowice 7:0 (1:0). Do przerwy zwycięska drużyna zdobyła ledwie jedną bramkę, a jej autorem został Kamil Szczypiński. Było to dla młodego zawodnika już ósme trafienie w tym sezonie. Pełny wymiar czasowy rozegrał w sobotę również inny z zawodników wypożyczonych na Opolszczyznę, Denis Sojka. Wygrana dała zespołowi naszych młodzieżowców awans na szóste miejsce w tabeli 4. ligi opolskiej.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Domową porażkę z Piastem Strzelce Opolskie (2:3) zanotowała z kolei drużyna Porawia Większyce. Filip Ściański znalazł się w kadrze meczowej na sobotnie spotkanie, lecz nie pojawił się na placu gry. Jego drużyna po sobotniej kolejce ligowej zajmuje dwunaste miejsce w opolskiej 4. lidze.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Podziałem punktów (1:1) zakończył się niedzielny mecz częstochowskiej ligi okręgowej z udziałem drużyn MLKS-u Woźniki oraz Amatora Golce. Tym razem na placu gry nie oglądaliśmy Dawida Kozickiego, który nie znalazł się w kadrze spotkanie swojej drużyny.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Dominik Wawrzyn rozegrał całe spotkanie w barwach Górnika Wojkowice, lecz jego drużyna z pewnością nie zaliczy minionego weekendu do udanych. Drużyna wypożyczonego z Polonii Bytom obrońcy przegrała wyjazdowe spotkanie z Katowicach ze Spartą aż 1:8. W tabeli katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej Górnik zajmuje jedenaste miejsce.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

W dużo lepszych nastrojach weekend kończył Przemysław Drohobycki. Młody bramkarz zaliczył pełne spotkanie w wyjazdowym starciu z Przyszłością Ciochowice i zachował w nim czyste konto. Jego drużyna wygrała 1:0 i awansowała na dwunaste miejsce w tabeli bytomsko-zabrzańskiej ligi okręgowej.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Spadek na czwarte miejsce w tabeli bytomskiej A-klasy zanotowała drużyna ze Suchej Góry. W minioną sobotę nasz klub partnerski przegrał domowe spotkanie z rezerwami Gwarka Tarnowskie Góry 1:2 (1:1). Z wypożyczonych do Czarnych zawodników, w sobotę na placu gry pojawił się jedynie Bartłomiej Maźniak (pełne 90 minut). Dariusza Łuckiego zabrakło w meczowej kadrze trenera Bartosza Chrysta.