Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.12

W naszym tradycyjnym raporcie przedstawiamy listopadowe osiągnięcia wypożyczonych do innych klubów zawodników. Część z nich swoimi meczami w miniony weekend zakończyła zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Pełen raport z ostatnich dwóch tygodni prezentujemy poniżej.

3. liga grupa II

Cztery punkty w ostatnich dwóch meczach zgromadziła drużyna Grzegorza Ochwata, KP Starogard Gdański. Najpierw zespół młodego napastnika pokonał w domowym meczu 3:1 Sokoła Kleczew, a w minioną sobotę zremisował 1:1 wyjazdowe starcie z Vinetą Wolin. Urodzonego w Tarnowskich Górach zawodnika zabrakło na boisku w pierwszym wymienionym spotkaniu, natomiast w meczu rozgrywanym na wyspie Uznam, wypożyczony latem zawodnik wystąpił od pierwszej minuty, schodząc z boiska w 69′ minucie meczu. Dodatkowo Grzegorz został napomniany przez sędziego żółtą kartką. Przed ostatnią tegoroczną kolejką ligową zespół ze Starogardu Gdańskiego zajmuje szóste miejsce w tabeli.

3. liga grupa III

Dwa spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał w zremisowanych przez Gwarka Tarnowskie Góry (0:0 z Rakowem II Częstochowa oraz 1:1 ze Ślęzą Wrocław) Jakub Trojanowski. Młody obrońca rozegrał w obu wymienionych meczach pełne 90 minut. Polonia Nysa z kolei zainkasowała w ostatnich dwóch domowych spotkaniach cztery punkty. Najpierw drużyna beniaminka pokonała 2:0 rezerwy Miedzi Legnica a w miniony piątek zremisowała 1:1 z Odrą Wodzisław Śląski. W tym drugim spotkaniu, po raz piąty w rundzie jesiennej w meczowej kadrze znalazł się wypożyczony z Polonii Denis Dudek, jednak niestety nie zdołał zadebiutować w meczu ligowym. Obie drużyny przed ostatnim w tym roku meczem o punkty sąsiadują ze sobą w ligowym tabeli. Gwarek jest siódmy, natomiast Polonia Nysa ósma.

3. liga grupa IV

Zwycięstwo i porażkę zanotowała od początku listopada drużyna Chełmianki Chełm. Obecny miesiąc zespół ze wschodu Polski rozpoczął od wyjazdowej wygranej z Podhalem Nowy Targ (3:1), lecz w kadrze zwycięskiej drużyny zabrakło narzekającego wówczas na uraz Dominika Brzozowskiego. Wypożyczony z Polonii Bytom golkiper spędził natomiast na ławce rezerwowych przegrany, domowy mecz z ŁKS-em Łagów (1:2). Klub 21-letniego zawodnika po szesnastu rozegranych meczach plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli.

4. liga śląska grupa I

Na szóstym miejscu zakończyła rundę jesienną drużyna beniaminka ze Zbrosławic. Finisz pierwszej części sezonu klubu Kamila Wójcika to dwa zwycięstwa; domowe z Zagłębiem II Sosnowiec (5:3) oraz wyjazdowe z Szombierkami (0:4). Wypożyczony do Dramy młodzieżowiec rozegrał wspomniane wcześniej dwa spotkania w pełnym wymiarze czasowym, zostając podczas pierwszego z nich dodatkowo napomniany przez sędziego żółtym kartonikiem. W zupełnie odmiennych nastrojach na ostatnim miejscu w tabeli ligową jesień zakończyła Warta Zawiercie, która ostatnie dwa mecze zakończyła porażkami, odpowiednio 0:3 ze Szczakowianką Jaworzno oraz 1:3 ze Śląskiem Świętochłowice. Niestety całą rundę z powodu kontuzji stracił wypożyczony do klubu z Zawiercia z Polonii 19-letni Denis Bardl.

4. liga śląska grupa II

Sześć punktów w dwóch listopadowych meczach zgromadziła także drużyna ROW-u 1964 Rybnik. Klub leczącego kontuzję Jakuba Wróbla pokonał na wyjeździe 3:1 Drzewiarza Jasienicę a także pokonał w meczu domowym 2:1 Błyskawicę Drogomyśl. Zespół z Rybnika zimę spędzi na siódmym miejscu w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Również swoje rozgrywki jesienią zakończyła drużyna LZS-u Piotrówka. W swoim pierwszym listopadowym meczu pechowo przegrali na boisku Mistrza Jesieni – Ruchu Zdzieszowice 1:2, tracąc obie bramki w doliczonym czasie gry. W spotkaniu udział wzięła czwórka wypożyczonych z Polonii zawodników. Pełne 90 minut rozegrali Kamil Szczypiński oraz Denis Sojka. Dawid Kozicki boisko opuścił w 64′ minucie gry, natomiast dwie minuty później na boisku pojawił się Dominik Wawrzyn. W meczowej osiemnastce zabrakło miejsca dla Rafała Fedaka, który również nie zagrał w ostatnim meczu rundy. Tydzień później, na zakończenie jesiennych zmagań, zespół trenera Witolda Czekańskiego pokonał Po-Ra-Wie Większyce 3:1. Strzelanie w tym meczu już w 2′ minucie rozpoczął Kamil Szczypiński, spędzając na boisku 84 minuty. Całe spotkanie w barwach LZS-u rozegrał Denis Sojka, a Dawid Kozicki pojawił się na placu gry w 89′ minucie. Dominik Wawrzyn z kolei cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

A-klasa Podokręg Bytom

Mistrzem Jesieni w rozgrywkach bytomskiej A-klasy została z kolei drużyna Czarnych Sucha Góra, o punkt wyprzedzając drugiego w tabeli Orła Nakło Śląskie. W przedostatnim meczu rundy zespół trenera Bartosza Chrysta pokonał 5:1 Rodło Górniki a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył w 82′ minucie Dariusz Łucki, zostając wcześniej napomnianym przez sędziego także żółtą kartką. Bartłomiej Maźniak również rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty, lecz boisko opuścił na pięć minut przed jego regulaminowym końcem. Obaj wypożyczeni z Polonii zawodnicy rozpoczęli w wyjściowym składzie także sobotni, zremisowany 2:2 mecz z Orkanem Dąbrówka Wielka. Maźniak rozegrał całe spotkanie, natomiast Łucki opuścił plac gry w 80′ minucie.

Betclic kod: PBO1920