Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.4

Nowy tydzień rozpoczynamy od przeglądu wyników drużyn, w których udział wzięli wypożyczeni na sezon 2022/2023 zawodnicy Polonii. Warto odnotować drugie w tym sezonie trafienie dla LZS-u Piotrówki Kamila Szczypińskiego oraz piąte Dariusza Łuckiego dla Czarnych Sucha Góra.

3. liga grupa II

Zespół KP Starogardu Gdański, w którym jesienią występuje Grzegorz Ochwat, zanotował w sobotę komplet punktów, wygrywając w domowym meczu z Unią Janikowo 1:0. Urodzony w Tarnowskich Górach napastnik wystąpił w sobotnim starciu od pierwszej minuty i spędził na placu gry 68 minut. Zespół Grzegorza Ochwata plasuje się w ligowej tabeli na 11. miejscu.

3. liga grupa III

W naszej grupie 3. ligi z dwóch wypożyczonych z Polonii zawodników zagrał tylko jeden nich. Jakub Trojanowski rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym przez Gwarek Tarnowskie Góry wyjazdowym meczu z Cariną Gubin (1:1). 19-letni obrońca został także upomniany przez sędziego żółtą kartką. Zwycięstwo zanotowała natomiast Polonia Nysa, która w najniższym możliwym rezultacie pokonała rezerwy Chrobrego Głogów. W składzie gospodarzy zabrakło w meczowej osiemnastce Denisa Dudka. Gwarek w ligowej tabeli jest czwarty, a kolei Polonia Nysa dziesiąta.

3. liga grupa IV

Kolejne pełne spotkanie rozegrał między słupkami bramki Chełmianki Chełm Dominik Brzozowski. Drużyna wypożyczonego z Polonii golkipera pokonała u siebie zespół KS Wiązownica 4:1. Co ciekawe, na ławce rezerwowych gości znalazło się miejsce dla innego, byłego bramkarza Polonii – Dawida Wrzoska, którego mogliśmy przede wszystkim oglądać w zeszłym sezonie w naszej drużynie A1. Było to drugie zwycięstwo zespołu popularnego Brzozy, który obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

4. liga śląska grupa I

Ważne zwycięstwo w Zawierciu odniosła drużyna Kamila Wójcika, Drama Zbrosławice. Beniaminek I grupy 4. ligi śląskiej pokonał tamtejszą Wartę 3:0, natomiast Wujo całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Młodzieżowiec rozegrał natomiast 45′ minut w środowym, przegranym przez jego zespół pucharowym meczu rozegranym na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Do klubu z Zawiercia wypożyczony w tym sezonie jest 19-letni Denis Bardl. Młody napastnik nie zdołał jeszcze zadebiutować w kadrze nowego zespołu z powodu odniesionej na finiszu poprzednich rozgrywek kontuzji. Drama po zwycięstwie awansowała na 10-te miejsce, z kolei zespół Bardla zajmuje ostatnią, 16-tą pozycję w tabeli.

4. liga śląska grupa II

Zmienne nastroje w ostatnich dniach w zespole ROW-u 1964 Rybnik przeżywał Jakub Wróbel. W środę pomocnik rozegrał 60′ minut w wygranym, pucharowym meczu swojego zespołu z Kuźnią Ustroń (5:2). Awans do następnej rundy Wróbi okrasił trafieniem do notatnika sędziego zawodników z żółtą kartką na koncie. Bez dorobku punktowego rybniczanie wrócili w sobotę z Lędzin, przegrywając z tamtejszym MKS-em 1:2. Jakub Wróbel w tamtym meczu spędził na boisku 75 minut. W ligowej tabeli ROW jest ósmy.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Na pozycji wicelidera rozgrywek nowy tydzień rozpoczęła drużyna LZS-u Piotrówka z Polonistami w składzie. Klub z województwa opolskiego w środku tygodnia rozgrywał wygrany mecz w okręgowym Pucharze Polski z LZS-em Piomar Przywory (2:1), a w sobotę zwyciężył Piasta Strzelce Opolskie 3:0. Swojego drugiego w tym sezonie gola zdobył w tym meczu Kamil Szczypiński, pojawiając się na placu gry w 38′ minucie. Pełne spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Denis Sojka, natomiast mecz z wysokości ławki rezerwowych oglądał Rafał Fedak. W meczowej kadrze zabrakło tym razem miejsca dla Dawida Kozickiego oraz leczącego kontuzję Dominika Wawrzyna.

A-klasa Podokręg Bytom

Na najniższym stopniu podium 4. kolejkę zmagań w bytomskiej A-klasie zakończyła drużyna Czarnych Sucha Góra z Dariuszem Łuckim oraz Bartłomiejem Maźniakiem w składzie. Nasz Klub Partnerski pokonał na wyjeździe Unię Strzybnia 2:1, a gola dającego wówczas wyrównanie Czarnym dało trafienie Łuckiego. Dla napastnika, który przebywał na placu gry przez 80 minut, była to już piąta bramka w sezonie. Maźniak w zwycięskim meczu w dzielnicy Tarnowskich Gór rozegrał pełne spotkanie.