Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.5

Kolejny piłkarski weekend za nami. Popatrzmy, jak prezentowali się w ostatnich dniach wypożyczeni do innych klubów zawodnicy Polonii Bytom. Czas na nasz cotygodniowy raport.

3. liga grupa II

KP Starogard Gdański z Grzegorzem Ochwatem w składzie pokonał na wyjeździe Cartusię Kartuzy 2:1. Wypożyczony z Polonii Bytom napastnik kolejny raz znalazł się w podstawowej jedenastce swojego zespołu i spędził na placu gry 67 minut. Po zwycięstwie zespół z północy naszego kraju awansował w ligowej tabeli na 9. miejsce.

3. liga grupa III

Po raz kolejny od początku spotkania w barwach Gwarka Tarnowskie Góry na placu gry w sobotnim meczu z Pniówkiem Pawłowice znalazł się Jakub Trojanowski. Obrońca rozegrał całe spotkanie w zremisowanym przez jego zespół meczu 2:2. Takim samym wynikiem zakończyło się inne spotkanie klubu, w którym jesienią występuje wypożyczony z Polonii gracz. Mowa tutaj o Polonii Nysa i Denisie Dudku, którego niestety po raz kolejny zabrakło w meczowej kadrze nyskiego klubu. Beniaminek podzielił się w domowym spotkaniu punktami z Górnikiem II Zabrze. W ligowej tabeli Gwarek jest szósty, natomiast Polonia dziewiąta.

3. liga grupa IV

Od początku sezonu pewniakiem pomiędzy słupkami Chełmianki Chełm jest Dominik Brzozowski. Urodzony w Knurowie bramkarz po raz ósmy rozegrał ligowy mecz w pełnym wymiarze czasowym, zachowując po raz drugi w sezonie czyste konto. Jego zespół rozgromił na wyjeździe Unię Tarnów aż 6:0. Pozwoliło to drużynie wypożyczonego z Polonii Bytom zawodnika awansować w ligowej tabeli na 12. miejsce.

4. liga śląska grupa I

Sporo goli padło w meczach drużyn, do których trafili jesienią Kamil Wójcik oraz Denis Bardl. Niestety jednak, żadnego z nich nie oglądaliśmy w sobotę na boisku. Pierwszy z wymienionych zawodników przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych w zremisowanym przez Dramę Zbrosławice 3:3 meczu ze Śląskiem Świętochłowice. Drugi niestety w dalszym ciągu boryka się z kontuzją, uniemożliwiającą mu debiut w nowej drużynie, która sprawiła z kolei w sobotę nie lada niespodziankę. Drużyna trenera Karola Sieńskiego pokonała na wyjeździe faworyzowane rezerwy Zagłębia Sosnowiec 5:3. W ligowej tabeli Drama jest dwunasta, natomiast Warta Zawiercie zajmuje piętnaste miejsce.

4. liga śląska grupa II

W wyjściowym składzie ROW-u 1964 Rybnik rozpoczął sobotni mecz z Unią Turza Śląska Jakub Wróbel. Drużyna naszego pomocnika niestety nie mogła zaliczyć występu do udanych, przegrywając z liderem tabeli 1:2. Rybniczanie po 7. kolejce ligowej zajmują 8. miejsce w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Denis Sojka oraz Kamil Szczypiński rozegrali pełne 90 minut w przegranym przez LZS Piotrówkę wyjazdowym meczu z Unią Krapkowice (1:0). Dodatkowo pierwszy z nich w 33. minucie meczu został napomniany przez sędziego żółtą kartką. Meczową kadrę LZS-u uzupełnili także Dawid Kozicki oraz Rafał Fedak, którzy jednak cały mecz spędzili na ławce rezerwowych. W meczowej osiemnastce zabrakło kontuzjowanego Dominika Wawrzyna. W ligowej tabeli klub z Piotrówki plasuje się na czwartej pozycji.

A-klasa Podokręg Bytom

W hitowym meczu bytomskiej A-klasy zespół Czarnych Sucha Góra zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Orłem Nakło Śląskie. W drużynie naszego Klubu Partnerskiego pełne 90 minut rozegrał wypożyczony z Polonii Bytom Bartłomiej Maźniak. Inny z wypożyczonych zawodników, a więc Dariusz Łucki został zmieniony na placu gry w 55′ minucie spotkania, trafiając wcześniej do notatnika sędziego z powodu napomnienia przez arbitra żółtym kartonikiem. Po sobotnim meczu Czarni Sucha Góra zajmują w tabeli piąte miejsce.