Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.7

Swoje premierowe w tym sezonie trafienie zanotował na północy Polski Grzegorz Ochwat. Po raz czwarty natomiast bramkarza rywali pokonał Kamil Szczypiński. Słynną Wieczystę Kraków zatrzymać próbował z kolei Dominik Brzozowski. Zapraszamy do zapoznania się z nowym raportem spotkań z udziałem wypożyczonych z Polonii zawodników.

3. liga grupa II

O niemałą sensację postarali się w sobotę piłkarze KP Starogardu Gdańskiego. Zespół trenera Łukasza Kowalskiego jako pierwszy w tym sezonie pokonał na wyjeździe lidera Olimpię Grudziądz 3:1, a decydującą o wyniku bramkę zdobył do gości Grzegorz Ochwat. Wypożyczony z Polonii Bytom zawodnik pojawił się na placu gry w 59′ minucie meczu i na osiem minut przed końcem spotkania zdobył swojego premierowego w tym sezonie gola. Dzięki zwycięstwu zespół 20-letniego napastnika znajduje się na siódmym miejscu w tabeli.

3. liga grupa III

Atutów własnego boiska nie wykorzystały w sobotę dwie inne drużyny naszej grupy, w których spotkać możemy wypożyczonych z Polonii zawodników. Jakub Trojanowski rozegrał całe spotkanie w przegranym przez Gwarka Tarnowskie Góry domowym meczu z AstroEnergy Wartą Gorzów Wielkopolski (1:2), natomiast w barwach Polonii Nysa Denis Dudek przesiedział całe spotkanie ze Ślęzą Wrocław (0:3) na ławce rezerwowych. W ligowej tabeli Gwarek jest szósty, natomiast Polonia dwunasta.

3. liga grupa IV

Po jednym meczu odpoczynku do bramki Chełmianki Chełm wrócił w sobotę na hitowe starcie z liderem tabeli, Wieczystą Kraków Dominik Brzozowski. 21-golkiper bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej pracy, lecz dał się pokonać jedynie Danielowi Hoyo-Kowalskiemu, dzięki czemu jego zespół uległ przed własną publicznością wyżej notowanemu rywalowi 0:1. W barwach gości zagrali m.in. Radosław Majewski, Thibault Moulin czy Michał Mak, zabrakło natomiast kontuzjowanego Sławomira Peszki. Chełmianka po dziesięciu meczach znajduje się na trzynastym miejscu w swojej grupie 3. ligi.

4. liga śląska grupa I

Bez wypożyczonych z Polonii Kamila Wójcik oraz Denisa Bardla radziły sobie w miniony weekend zespoły Dramy Zbrosławice oraz Warty Zawiercie. Drama pokonała 2:0 Przemszę Siewierz, natomiast zawiercianie przegrali na wyjeździe w meczu derbowym z MKS-em Myszków 1:4. Przypomnijmy, iż Denis Bardl w dalszym ciągu pauzuje z powodu kontuzji. Po sobotnio – niedzielnych meczach Drama w ligowej tabel jest siódma, natomiast Warta czternasta.

4. liga śląska grupa II

W ciekawym starciu w grupie południowej 4. ligi, ROW 1964 Rybnik przegrał z Decorem Bełk 1:2. W zespole gospodarzy Jakub Wróbel przebywał na placu gry od początku spotkania, lecz z powodu kontuzji musiał upuścić boisko już w piątej minucie meczu. Miejmy nadzieję, że wyniki badań okażą się łagodne dla 20-letniego gracza i wkrótce będziemy mogli znów oglądać go na boiskach. Porażka ROW-u spowodowała, iż spadli oni w ligowej tabeli na dziewiąte miejsce.

4. liga opolska BŚ Leśnica

W sobotę swoją czwartą porażkę w sezonie zanotowała LZS Piotrówka, przegrywając w Oleśnie z miejscowym OKS-em 3:2. Warto zaznaczyć, iż swojego czwartego w rozgrywkach gola zdobył Kamil Szczypiński. Pomocnik razem z obrońcą Denisem Sojką spędzili na placu gry pełne 90 minut. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Dawid Kozicki, natomiast w meczowej kadrze zabrakło Rafała Fedaka oraz Dominika Wawrzyna (kontuzja). Po pierwszej październikowej kolejce ligowej LZS z młodymi Polonistami plasuje się tuż za ligowym podium.

A-klasa Podokręg Bytom

Domowy remis Czarnych Sucha Góra z Orłem Bobrowniki (1:1) kosztował zespół trenera Bartosza Chrysta spadek z pozycji lidera na drugie miejsce w tabeli. W zespole naszego Klubu Partnerskiego wystąpiła w sobotę dwójka wypożyczonych z Polonii zawodników. Dariusz Łucki opuścił plac gry w 70′ minucie, natomiast Bartłomiej Maźniak na boisku pojawił się zaraz po przerwie.